Cyfra HD bez dekodera i modulu Cyfry?

sir moose

New member
Hallo,

nadszedł czas, żeby przestawić sie na HD. Co trzeba zrobić, żeby odbierać Cyfrę HD. Wszyscy mówią o aneksie do umowy, który należy podpisać.
Rozmawiałem właśnie z konsultantem cyfry, który poinformował mnie, ze musze kupić/wypożyczyć od cyfry dekoder lub kupić Moduł dostępu CI HD.
Istnieje jakąś inna forma odbioru Cyfry HD bez kupna wyżej wymienionych komponentow? Jak odbierać Cyfrę HD na swoim dekoderze Humaxie 2000 i swoim
module AstonCrypt 2.17? Dzięki za pomoc

sir moose
 

maszek

New member
Bez reklam
Jest dokładnie tak, jak powiedział konsultant. Okno HD C+ dla Astonów zostało zamknięte.
pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Jest dokładnie tak, jak powiedział konsultant. Okno HD C+ dla Astonów zostało zamknięte.
pozdrawiam

Cudem jakims jednak niektorzy ogladaja nie majac C+modulu ;).
 

sir moose

New member
To było tylko retoryczne pytanie. Nie interesowałem sie do tej pory, jak to wygląda z odbiorem Cyfry HD.
Ale nadszedł czas, ze trzeba się przestawić. Wszyscy pisza o aneksach do umowy, ale nigdzie nie ma
faktów, również nie na stronie Cyfry. Dlatego zadzwoniłem do konsultanta(kiedyś byli milsi).
Byłem zaskoczony, gdy mi oświadczył, ze musze jednak cos kupić od Cyfry. Nie ma wiec mowy o „edukacyjnym”
odbiorze kanałów cyfrowych. Dlatego tez jestem we właściwym forum.
 
J

Judash

Guest
sir moose napisał:
To było tylko retoryczne pytanie. Nie interesowałem sie do tej pory, jak to wygląda z odbiorem Cyfry HD.
Ale nadszedł czas, ze trzeba się przestawić. Wszyscy pisza o aneksach do umowy, ale nigdzie nie ma
faktów, również nie na stronie Cyfry. Dlatego zadzwoniłem do konsultanta(kiedyś byli milsi).
Byłem zaskoczony, gdy mi oświadczył, ze musze jednak cos kupić od Cyfry. Nie ma wiec mowy o „edukacyjnym”
odbiorze kanałów cyfrowych. Dlatego tez jestem we właściwym forum.

Legalnie C+HD obejrzysz tylko biorac modul z Cyfry i podpisujac aneks.
 

Lech

New member
Bez reklam
sir moose napisał:
To było tylko retoryczne pytanie. Nie interesowałem sie do tej pory, jak to wygląda z odbiorem Cyfry HD.
Ale nadszedł czas, ze trzeba się przestawić. Wszyscy pisza o aneksach do umowy, ale nigdzie nie ma
faktów, również nie na stronie Cyfry. Dlatego zadzwoniłem do konsultanta(kiedyś byli milsi).
Byłem zaskoczony, gdy mi oświadczył, ze musze jednak cos kupić od Cyfry. Nie ma wiec mowy o „edukacyjnym”
odbiorze kanałów cyfrowych. Dlatego tez jestem we właściwym forum.

Wszystkie polskie platformy jak też zagraniczne, są przdsiębiorstwami profitowymi - czyli nastawionymi na zysk. Dlatego zabezpieczają swoje interesy jak mogą. Cyfra nie jest więc wyjątkiem i od lipca będzie pobierać opłaty za odbiór HD, dlatego idź do dystrybutora, kup moduł i podpisz aneks do umowy. Innej drogi na dzień dzisiejszy nie ma.
 

sir moose

New member
Hallo,
to nie ma nic wspólnego z zyskiem. Wszyscy płacimy i to nie małe pieniądze, czyli zapewniamy zysk.
Tylko, dlaczego mam kupić Malucha, jeżeli mogę kupić Mercedesa? Gdyby Cyfra dawała również Mercedesa nie byłoby problemów.
Ale nie, dostaje się bardzo przeciętny dekoder albo przeciętny moduł. Myślę, ze na razie nie będę nic podpisywał.
Poczekam do lipca i zobaczymy jak to się wszystko rozwinie. Może do tego czasu pojawi się dwugłowicowy dekoder do HD. Może oferta programowa Cyfry będzie tez atrakcyjniejsza.
 

Tom0000

New member
sir moose napisał:
Tylko, dlaczego mam kupić Malucha, jeżeli mogę kupić Mercedesa? Gdyby Cyfra dawała również Mercedesa nie byłoby problemów.
Czytalem wiele o mozliwosci zakupu cyfry z humaxem. Nie wiem czy to oferta promocyjna ograniczona czasowo czy nie. Zgadzam sie , ze humax to nie odpowiednik mercedesa (chyba ze w porownaniu do oryginalnego philipsa) , ale odpowiednika mercedesa jeszcze na rynku nie ma a i tak wiadomo ze bedzie drozszy 3 razy.

sir moose napisał:
Ale nie, dostaje się bardzo przeciętny dekoder albo przeciętny moduł. Myślę, ze na razie nie będę nic podpisywał.

Wyobrazasz sobie , ze beda oferowali modul wielosystemowy ? A moze taki z wifi ? Z jakiego kraju sie urwales ? Gdzie oferuja lepsze moduly z abonamentem niz ten od cyfry ?

sir moose napisał:
Poczekam do lipca i zobaczymy jak to się wszystko rozwinie. Może do tego czasu pojawi się dwugłowicowy dekoder do HD. Może oferta programowa Cyfry będzie tez atrakcyjniejsza.
O! Wiec jednak zdajesz sobie sprawe , ze nic l epszego niz humax na razie na rynku nie ma. Jak wiec mogliby oferowac juz teraz cos lepszego , jesli nic lepszego na rynku na razie nie ma ?
 

DanielS

New member
"Chcac ogladac Polsat na swoim Humaksie lub Topfildzie tez trzeba kupic modul Polsatu, takie prawo opertora niestety.Nam pozostaje kupic lub nie w koncu nikt nas nie uszczesliwia na sile :wink:.Pomysl jakbys musial wziac ich tuner Philipsa HD z tym dopiero sa klocki :wink:."

Judash prawo operatora ... stworzone przez operatora. Ja rozumiem , ze to jest biznes. NIe spadłem z księżyca ale w pewnych momentach ich zdzierstwo mnie przeraża. Nie wiem czy istnieje techniczna możliwość odbioru Polsatu na innym module i tu powiedzmy , ze się nie będę wypowiadał bo nie jestem w temacie ( z tego co wiem to albo karta sparowana z tunerem albo z modułem) ale Cyfra na Astonie działa. C+HD też - to już przerobiliśmy na własnych tunerach - jedynie od Cyfry zależy czy tą opcję udostępnią tak jak w okresie świątecznym czy do końca pozostaną przy wciskaniu nam tego ich modułu ( który zresztą nie do końca działa poprawnie z tunerami HD - nawet to było przez userów opisywane ). I tu mnie boli , że ja z moim zestawem nie otrzymuję od operatora technicznych możliwości odbioru ich oferty HD - chociaż chcę za to co miesiąc płacić natomiast jestem zmuszany do kupowania modułu , który coś ma jeszcze popieprzone na stykach i nie do końca działa prawidłowo. ( z Astonem nie było takich problemów ) :)

Dziwnie mi ten post umieściło - nie nakońcu :)
 
Ostatnia edycja:

sir moose

New member
Hallo,
popieram, co napisał DanielS. Do tej pory podpisują wszyscy aneks w ciemno. Dotychczasowa oferta jest nieatrakcyjna.
Stare filmy, które już oglądałem nie sa zachętą do przejścia na C+HD.
Jeżeli chodzi dekoder to nie cenna jest najważniejsza. Ludzi biednych nie stać na kupowanie słabej jakości towarów.
Tak jest ze wszystkim. Jeżeli kupisz T-Shirt za 3 złote nie możesz oczekiwać, ze po kilku praniach będzie jeszcze do noszenia.
Jeżeli kupuje dekoder za 1000-1500 złotych, który w 100% nikogo nie przekonuje, to chętnie poczekam 3-4 miesiące i zapłacę np.2500
za jakiś bardzo dobry 2 głowicowy tuner z dyskiem. Ten, który kupi teraz przeciętny niedopracowany dekoder, będzie żałował, ze tego nie zrobił.
Greatz
 
J

Judash

Guest
DanielS napisał:
"Chcac ogladac Polsat na swoim Humaksie lub Topfildzie tez trzeba kupic modul Polsatu, takie prawo opertora niestety.Nam pozostaje kupic lub nie w koncu nikt nas nie uszczesliwia na sile :wink:.Pomysl jakbys musial wziac ich tuner Philipsa HD z tym dopiero sa klocki :wink:."

Judash prawo operatora ... stworzone przez operatora. Ja rozumiem , ze to jest biznes. NIe spadłem z księżyca ale w pewnych momentach ich zdzierstwo mnie przeraża. Nie wiem czy istnieje techniczna możliwość odbioru Polsatu na innym module i tu powiedzmy , ze się nie będę wypowiadał bo nie jestem w temacie ( z tego co wiem to albo karta sparowana z tunerem albo z modułem) ale Cyfra na Astonie działa. C+HD też - to już przerobiliśmy na własnych tunerach - jedynie od Cyfry zależy czy tą opcję udostępnią tak jak w okresie świątecznym czy do końca pozostaną przy wciskaniu nam tego ich modułu ( który zresztą nie do końca działa poprawnie z tunerami HD - nawet to było przez userów opisywane ). I tu mnie boli , że ja z moim zestawem nie otrzymuję od operatora technicznych możliwości odbioru ich oferty HD - chociaż chcę za to co miesiąc płacić natomiast jestem zmuszany do kupowania modułu , który coś ma jeszcze popieprzone na stykach i nie do końca działa prawidłowo. ( z Astonem nie było takich problemów ) :)

Dziwnie mi ten post umieściło - nie nakońcu :)

Biednych ludzi nie stac na oplcanie abo. TVP a zdziwilbym sie gdyby brali C+przynajmniej tematyczny ;).Fakt, iz C+HD mozna ogladac na Astonach, Diablo i innych modulach, tylko biednego na nie niestac.
 

spioch22

New member
niestety musisz podpisac aneks do obecnej umowy i mozesz wynajac dekoder hd prv philipsa za jedyne 20 zlociszkow na 18 miesiecy z czego przez 11 masz rabat na abonamencie ja to uczynile i stwierdzan ze odbior jest duzo lepszy jedynie mam problem z nagraniem audycji wczesniej nagranych na dysku dekodera do kompa niby posiada wyjscie usb ale komp go nie widzi co jest - nie wiem i tez czekam na odpowiedz pzdr
 
Do góry