Cyberpunk 2077: Ultimate Edition - NVIDIA i CD PROJEKT RED razem

Jam Nius

piszę
CP2077_UE_1920x1080_EN_WINDOWS.jpg


Już dzisiaj gracze mogą zapoznać sie z nową wersją gry Cyberpunk 2077, zatytułowaną Ultimate Edition. W pakiecie Ultimate Edition znajdziemy wszystko, co do tej pory zostało wydane do Cyberpunka 2077, włącznie z dodatkiem Widmo wolności i najnowszymi aktualizacjami. Ale prawdziwą nowością są tutaj ulepszenia graficzne, które zyskują na znaczeniu dzięki kartom GeForce RTX serii 40.

NVIDIA wprowadza kilka technicznych smaczków. Na przykład, jest Tryb Ray Tracing: Overdrive, który całkowicie zmienia sposób renderowania oświetlenia w grze, stawiając na realistyczne efekty. Do tego dochodzi technologia DLSS 3.5 z funkcją Ray Reconstruction, która poprawia jakość obrazu, oraz technika NVIDIA Reflex, która ma za zadanie zmniejszyć opóźnienia w grze.

Wszystkie te nowinki mają na celu uczynić grę bardziej realistyczną i płynną. NVIDIA chwali się też, że ich technologie będą dostępne nie tylko dla posiadaczy najnowszych kart graficznych, ale także przez usługę GeForce NOW, umożliwiającą grę w chmurze.

Już ponad 500 gier i aplikacji korzysta z technik RTX. Opublikowano nowy sterownik Game Ready dla Call of Duty: Modern Warfare III oraz Cyberpunk 2077: Ultimate Edition​

Wprowadzenie technik NVIDIA RTX w 2018 roku zrewolucjonizowało gaming na niespotykaną wcześniej skalę. To nie tylko wsparcie sztucznej inteligencji, ale także implementacja zaawansowanego ray tracingu. Dzisiaj NVIDIA ogłosiła, że lista gier i aplikacji ze wsparciem technik RTX osiągnęła już ponad 500 pozycji. To przełomowe wydarzenie zostanie uczczone specjalną akcją RTX 500.Opublikowano również najnowszą wersję sterownika Game Ready z optymalizacjami dla pierwszego sezonu rozgrywki w Call of Duty: Modern Warfare III oraz Cyberpunk 2077: Ultimate Edition z najnowszą aktualizacją 2.1. Sterownik zapewni również optymalizację dla tytułów takich jak: THRONE AND LIBERTY oraz Avatar: Frontiers of Pandora.RTX działa już w ponad 500 grach i aplikacjach

Platforma RTX to ekosystem przeróżnych technik, które mają za zadanie dostarczyć jak największą wydajność i przejrzystość graficzną. Ray tracing, obsługiwany przez dedykowane rdzenie RT, zapewnia wciągające i realistyczne oświetlenie oraz odbicia w grach. NVIDIA DLSS, dzięki wyspecjalizowanym rdzeniom Tensor, zapewnia najlepszą akcelerację grafiki wykorzystując AI, zdolną zapewnić nawet 5x wzrost wydajności w Cyberpunk 2077.Gracze docenili ekosystem RTX. Każdego tygodnia rozgrywają 87 milionów godzin w grach z włączonymi technikami RTX. W Cyberpunk 2077 korzysta z nich aż 97% użytkowników kart graficznych GeForce RTX z serii 40. W przypadku innych popularnych tytułów sytuacja wygląda podobnie. W Diablo IV z technik RTX korzysta aż 96% graczy, w NARAKA: BLADEPOINT jest to 98%, a w Minecraft z RTX oraz Alan Wake 2 są to praktycznie wszyscy gracze, co daje nam 99% wszystkich użytkowników kart graficznych GeForce RTX z serii 40.*Z tej okazji NVIDIA da szansę na wygraną dwudziestu kart podarunkowych o wartości 500 USD, które będzie można wykorzystać w sklepie Green Man Gaming z bogatym asortymentem gier i dodatków. W trakcie akcji będzie można wygrać także specjalną nakładkę (keycap) RTX ON na klawiaturę. Do świętowania dołączyło również studio CD PROJEKT RED, które z tej okazji i premiery Cyberpunk 2077: Ultimate Edition przygotowało coś wyjątkowego. Szczegóły poznacie w mediach społecznościowych tytułu.Więcej szczegółów na temat akcji RTX 500 można znaleźć w regulaminie.Sezon na Call of Duty Modern Warfare III

Pierwszy sezon rozgrywki w Call of Duty: Modern Warfare III i Call of Duty: Warzone wystartuje już 6 grudnia. Tytuły zostaną wzbogacone o zupełnie nowe mapy. Do świeżo zintegrowanego Warzone trafi ogromna mapa Urzykistan, a do regularnego trybu sieciowego zostaną dodane aż 3 nowe lokalizacje, które umożliwią grę w 6-osobowych zespołach. Nie zapomniano również o dodatkowej zawartości, także tej bezpłatnej w formie funkcjonalnych broni.

Najnowszy sterownik Game Ready przygotuje graczy na najbardziej płynną i sprawną rozgrywkę dzięki zasilanej przez AI technice NVIDIA DLSS 3. O najwyższą jakość grafiki zadba DLAA, a o pełną responsywność NVIDIA Reflex.Ponadto, w dzień rozpoczęcia nowego sezonu gra otrzyma wsparcie najnowszej wersji techniki NVIDIA DLSS 3.5 z funkcją Ray Reconstruction w lobby przedmeczowym.Sterownik Game Ready dla Cyberpunk 2077: Ultimate Edition z aktualizacją 2.1

CD PROJEKT RED zapowiedział ostateczną wersję gry Cyberpunk 2077: Ultimate Edition, która zawiera podstawową wersję tytułu razem z uznanym przez graczy i krytyków rozszerzeniem Widmo wolności oraz każdą aktualizację i dodatkiem, który pojawił się w grze od czasu jego premiery w 2020 roku. Gracze powinni zainstalować najnowszą wersję sterownika Game Ready, aby zyskać jak najlepsze wrażenia z rozgrywki i w pełni skorzystać z path tracingu oraz wszystkich technik RTX, takich jak DLSS 3.5 z funkcją Ray Reconstruction, czy Reflex.Razem z premierą Cyberpunk 2077: Ultimate Edition do gry zostanie wprowadzona bezpłatna aktualizacja 2.1, która zawiera nową zawartość oraz znaczące usprawnienia techniczne. Pełny ray tracing w trybie graficznym Overdrive został udoskonalony i wychodzi z fazy pokazowej. Z funkcji Ray Reconstruction będzie można skorzystać również po aktywacji odbić ze śledzeniem promieni. Udostępni to tę funkcjonalność jeszcze większemu gronu użytkowników.

Nowości z DLSS w tym tygodniu

 • Call of Duty: Modern Warfare III - pełny ray tracing oraz NVIDIA DLSS 3.5 z Ray Reconstruction pojawi się w lobby już 6 grudnia. Gracze korzystający z kart graficznych GeForce RTX mogą aktywować w Call of Duty: Modern Warfare III i Call of Duty: Warzone przedmeczowe lobby z pełnym ray tracingiem, co pozwoli zobaczyć swoje postacie, skórki, pojazdy i bronie w zupełnie nowym świetle.
 • Call of Duty: Warzone sezon 1 w Call of Duty: Warzone rozpocznie się 6 grudnia z technikami NVIDIA DLSS 3, NVIDIA DLSS 2, NVIDIA DLAA, NVIDIA Reflex, oraz NVIDIA Image Scaling. Techniki są teraz obsługiwane we wszystkich trybach rozgrywki na PC.
 • Cyberpunk 2077: Ultimate Edition - aktualizacja 2.1 zostanie udostępniona 5 grudnia. Wypełniona nową zawartością i szeregiem usprawnień technicznych przyniesie graczom najlepsze doświadczenia z rozgrywki. Wszystkie wersje gry obsługują pełny ray tracing, NVIDIA DLSS 3.5 z Ray Reconstruction, NVIDIA DLSS 3 z Frame Generation, DLSS 2 Super Resolution oraz NVIDIA Reflex.


Usprawnienia i nowości w sterowniku Game Ready

 • Dodano wsparcie dla 7 nowych wyświetlaczy kompatybilnych z techniką G-SYNC, w tym:
  • ASUS PG49WCD
  • ASUS PG34WCDM
  • ASUS VG27AQM1A
  • Corsair 315QHD165
  • LG 27GR95QE
  • LG 27GR95UM
  • Philips 27M1N5500ZR
 • 12 kolejnych gier zyskało optymalizacje ustawień graficznych za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji GeForce Experience:
  • ARK: Survival Ascended
  • Call of Duty: Modern Warfare III
  • Cities: Skylines 2
  • Football Manager 2024
  • For The King II
  • Foxhole
  • Ghostrunner 2
  • Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
  • RoboCop: Rogue City
  • The Front
  • The Invincible
  • The Lord of The Rings: Return to Moria

Techniki RTX usprawniają już ponad 120 aplikacji kreatywnych. Wygraj nowego laptopa NVIDIA Studio.​

Zbliżają się Mikołajki. Z tego względu zdolny twórca cyfrowy Božo Balov zaprezentował swoją animację Christmas Rush przedstawiającą Świętego Mikołaja w nieco poważniejszym tonie.


Do stworzenia kostiumu świątecznego bohatera artysta przygotował własny zestaw tekstur korzystając z przeróżnych pociągnięć pędzla w aplikacji Adobe Photoshop. Jego karta graficzna GeForce RTX 3080 Ti w pełni odblokowała możliwości programu, ponieważ przyspiesza w nim ponad 30 funkcji, takich jak galeria rozmyć, formowanie, inteligentne wyostrzanie czy wypaczenie perspektywy.


Adobe Photoshop nie jest jedyną aplikacją, która korzysta z akceleracji RTX. Tych jest już ponad 120, a wśród nich znajdziemy najpopularniejsze programy takie jak pełny zestaw Adobe Creative Cloud, Autodesk Maya, Blender, Davinci Resolve od Blackmagic Design, OBS i więcej. Pozwala to przyspieszyć przepływ pracy i umożliwia podgląd z wykorzystaniem ray tracingu w czasie rzeczywistym. Łącznie, już ponad 500 gier i aplikacji korzysta z technik RTX!


To przełomowe wydarzenie zostanie uczczone akcją promocyjną z nagrodami w postaci kart podarunkowych i rzadkich nakładek na klawiaturę RTX ON. Śledź wybrane kanały społecznościowe marki na platformach X, Instagram, Facebook lub TikTok, aby poznać szczegóły.

Natomiast artyści, którzy również dzielą się swoją sztuką w mediach społecznościowych mogą użyć hasztag #WinterArtChallenge, aby wziąć udział w wyzwaniu społeczności. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na kanałach społecznościowych NVIDIA Studio na platformach X, Instagram lub Facebook.


Jeżeli wciąż szukasz wyzwań, to kreatywna społeczność twórców cyfrowych Level 80 ma coś dla Ciebie. Artyści 3D mogą zaprezentować swoją kreatywność i wygrać nowego laptopa NVIDIA Studio. Zarejestruj się tutaj.


Więcej informacji na temat warsztatu Božo Balova, akceleracji RTX oraz konkursów znajdziesz w najnowszym wpisie na blogu In the NVIDIA Studio.
 
Do góry