CP: dekoder HD 5000 problem - prosze o pomoc

ronnie86

New member
Witam, pare dni temu przedluzylem umowe z polsatem wraz z wymiana dekodera z mini na HD 5000, podpialem go ladnie kabelkiem HDMI ktory byl w komplecie do TV Philips 32 cale.

Problem polega na tym ze co jakis czas pojawia sie czarny ekran na jakies 2-3 sekundy i pozniej obraz wraca do normy. Dzieje sie to na kazdym z kanalow. Czasem co 5 minut, czasem co godzine. Nie ukrywam ze jest to bardzo irytujące.
Spotkał sie juz ktos z Szanownych forumowiczow z takim czyms?

Czy wina moze byc kabel HDMI? Badz tez slaba jakosc sygnalu z satelity? a moze poprostu wina dekodera? Z gory dziekuje za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.
 

don_balon

New member
Witam.
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że wiem, iż dekoder HD5000 Cyfrowego Polsatu jest badziewiem, dlatego posty informujące mnie o tym raczej proszę sobie podarować. Ale do rzeczy...
Mam podobny jak kolega wyżej problem, który polega na tym, że dekoder sam z siebie się resetuje podczas oglądania kanałów HD (domyślnie 100-116 bodajże) i włącza na innym kanale (u mnie 90 - Discovery)? Jest to dość irytujące i zastanawiam się, czy nie oddać dekodera do punktu sprzedaży... Wprawdzie stało się tak po aktualizacji softu, dlatego nie jest on zapewne bez winy, jednakże dla własnego spokoju wolę zapytać.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Wesołych Świąt dla wszystkich! ;)
 

don_balon

New member
Okazało się, że problem tkwi w zbyt słabym sygnale, niestety czasza 50cm to zbyt mało, żeby móc się rozkoszować jakością HD bez żadnego stresu. ;) Także problem uważam za rozwiązany, na 80-tce jest bardzo rozsądnie, bez najmniejszych problemów. :)
 

don_balon

New member
Nawiasem - w serwisie powiedzieli mi, że zdarzało im się, iż miewali wadliwe kable HDMI w zestawach, które dawały podobne objawy jak wymienione przez nas. ;)
 

Horhe Ortega

New member
Ogólnie całkiem przyzwoity ten tunerek , zwłaszcza gdy mamy swój (odpowiedni!) pilot.PVR jednak-chyba marne widoki...
 
Ostatnia edycja:

marfm76

New member
Nawiasem - w serwisie powiedzieli mi, że zdarzało im się, iż miewali wadliwe kable HDMI w zestawach, które dawały podobne objawy jak wymienione przez nas. ;)
Stara zasada mów, że kupując jakikolwiek tuner (HD czy SD) bez różnicy czy z CYFRY, N czy też CP należy od razu wymienić kable (zarówno HDMI jak i EURO) ponieważ te co dają w komplecie są bardzo słabej jakości (tak samo jak i baterie dołączone do pilota).
 

don_balon

New member
Jednak zepsuty był tuner. Po wymianie wszystko śmiga, że aż miło. Na większej czaszy jedynie się resetował, co umknęło początkowo mojej uwadze.
 
Do góry