Cos lepszego od z-5500 :)

Poles

New member
Witam!
Chyba nadszedl ten czas kiedy logi z-5500 czeka zasłużona emerytura. Co by nie powiedziec zestaw jak na komputerowy w polączeniu z xonarem d2 gra naprawde rewelacyjnie, większosc znajomych była w szoku, wcześniej mialem z-5400 i również były świetne :) Jednak teraz chciałbym je zamienić na jakieś przyzwoite stereo gdyż i tak bardzo rzadko korzystam z 5.1, w sumie 80% to muzyka 20 % gry i filmy. Muzyka to praktycznie tylko hip hop ew jakieś techno. Pokój nie jest wielki ma jakies 14m kwadratowych, ale jednak zdecydowalem sie na podłogowe stereo bez subwoofera. Za głośniki moge dac jakies 1100 i naczytałem sie sporo dobrego na temat jamo 606 czy będą się nadawać do takiego rodzaju muzyki? Wzmacniacz w takim wypadku to oczywiscie stereo nie zależy mi na jakiś dodatkach ma poprostu dobrze grać. Źródłem dźwięku będzie niestety komputer (mp3 320kbs i flac) ze względów wygody i zasobów muzycznych :) Za wzmacniacz moge dać jakies 600 złotych oczywiscie może być używany, zależało by mi na tym żeby bas był dobrze kontrolowany schodził nisko i był dość szybki, góra nie dawała mocno po uszach tak jak w z-5500 a dźwięk był w miare soczysty, oczywiście nie wymagam cudów w takiej kwocie. Zależałoby mi na wyjściu optycznym gdyż mógł bym wtedy sprzedać xonara a dźwięk puścic przez optyka w integrze, jeżeli nie to zostaje pewnie tylko analog? Łacznie chcialbym na ten zestaw przeznaczyc jakies 1600-1700 złotych, oczywiscie 50 złotych nie gra roli jesli naprawde różnica byłaby słyszalna. No i najważniejsze pytanie czy taki zestaw zagra lepiej niż z-5500?
 
Do góry