Corel Video Studio Pro X3

Shinzon

New member
Oprogramowanie do edycji nagrań wideo w rozdzielczości HD ? Corel VideoStudio Pro X3

prox3.jpg
 
Pierwsze próby (wersja testowa)
są bardzo obiecujące - znaczące przyspieszenie renderowania HD 1920x1080
materiał z Panasonic SD-100

dołożone tytuły, przejścia i ściezka muzyczna
duży materiał 46 min. (132 klipy)
- czas tworzenia zbioru HD (wybrany format AVCHD) tylko 65 minut
procesor T-9400, Ram 4GB, Vista

w poprzedniej wersji X2 były problemy i czas był wielokrotnie dłuższy
także znacząco lepiej niż Pinnacle Studio 12 lub 14 (do tej pory ten używałem)

chyba kupię - jest juz oferta kupna za 299 zł.

Czy ktoś ma też już jakąś opinię?
pozdrawiam
 
G

gelob

Guest
Pierwsze próby (wersja testowa)
są bardzo obiecujące - znaczące przyspieszenie renderowania HD 1920x1080

Czy ktoś ma też już jakąś opinię?
pozdrawiam

hej tez testuję demko ale mam problem o tyle iż mam materiał wejściowy 1080p 25 fps a x3 koduje mi go do 1080p 30fps, i nie moge tego nigdzie zmienić , ani też swobodnie ustalić birate koduje do MPEG 4 HD
 
U mnie materiał HD koduje w róznych standardach i jest o.k.
poniżej trzy przykłady ze zbiorów (info z Mediainfo)
dla Mpeg4 jeszcze nie robiłem próby, jak zrobię dam znać
jaki jest problem/objaw przy 30fps?
pozdrawiam
--------------------------------------------------------------
ID : 0
Pełna ścieżka : I:\Video\Filmy\Wieden 2009\Wieden - pazdziernik 2009 - test 2c BR Corel X3.mpg
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 7,89 GB
Czas trwania : 46 min.
Całkowita przepływność bitów : 24,5 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 31,8 Mb/s
----------------------------------------------------------------
lub
--------------------------------------------------------------
ID : 0
Pełna ścieżka : I:\Video\Filmy\Wieden 2009\Wieden - pazdziernik 2009 - test 2b H264 Corel X3.mpg
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 5,15 GB
Czas trwania : 46 min.
Całkowita przepływność bitów : 16,0 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 21,5 Mb/s
--------------------------------------------------------------
lub
-------------------------------------------------------------------
ID : 0
Pełna ścieżka : I:\Video\Filmy\Wieden 2009\Wiedeń - pażdziernik 2009.m2t
Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 7,32 GB
Czas trwania : 48 min.
Całkowita przepływność bitów : 21,8 Mb/s
 
G

gelob

Guest
U mnie materiał HD koduje w róznych standardach i jest o.k.
poniżej trzy przykłady ze zbiorów (info z Mediainfo)
dla Mpeg4 jeszcze nie robiłem próby, jak zrobię dam znać
jaki jest problem/objaw przy 30fps?
pozdrawiam
--------------------------------------------------------------
wczoraj testowałem na pliku na którym bardzo widoczne są drgania (od ruchów ręki) oryginalny plik z kamery .mp4 wygląda ładnie, natomiast zakodowany na prawie wszystkie możliwe sposoby x3 strasznie wychodzi pixeloza obrazu przy szybkim ruchu - pomimo wysokiego bitrate. Jedynie kodowanie do bluray mpeg2 daje zadowalające rezultaty (poza rozmiarem danych wyjściowych prawie 1,5 więcej niz źródło)
Nie wiem czy tak nie kodować filmu a później czymś innym przerobić do mpeg4
 

trawka

New member
Właśnie jestem w trakcie testowania Corel VideoStudio Pro X3 i zastanawiam się, czy w tym programie jest możliwość nałożenia filmu na film/zdjęcie?

Chodzi mniej więcej o coś takiego:
w w w. youtube. c o m /watch?v=wGyN4uUuLt4 (usunąć spację)

Może ktoś wie, w jaki sposób można uzyskać podobny efekt? W tych sprawach jestem kompletnie zielona, dopiero się uczę (na razie korzystam z gotowego szablonu). Więc proszę o wyrozumiałość ;) Byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc :)
 

mariof

New member
Bez reklam
To nie jest skomplikowane:). Należy nałożyć tylko efekt przenikania na cały klip - to wszystko! Są i inne metody a ta najprostsza.
 

pambro

New member
Problemy z corel studio x3

Witam. mam problemy z corel studio x3.
Na razie mam pytanie na poziomie bardzo ogólnym. Czy macie jakieś problemy z funkcjonowaniem tego programu z windows7.
Ja do tej pory bawiłem się troche 10 i 11 inie było żadnych problemów - no oczywiście poza szybkością. Teraz renderowanie przebiega szybko i bez bez problemów. Jestem w stanie bez zacięć obejrzeć ponad godzinny projekt, natomiast gdy przerabiam go na plik AVHD to gotowy produkt szarpie i przycina. Widać to już nawet na podglądzie przy renderowaniu.
Próbowałem na mpg4 HD - to po skończeniu renderowania zawiesił się. :(
Dzięki za jakieś informacje!!!
 

viValdi

New member
Bez reklam
to może być problem systemu operacyjnego.
Robiłem testy ze zbiorem AVCHD na XP i Win7. Pod XP, i WMP i VLC haczą niesamowicie tak że nie da się oglądać. Pod Win7 WMP radzi sobie.
 

Arek

Member
Witam,
czy ktoś z Was miał problem w Windows 7 64-bit z renderowaniem złożonego materiału?

Ja próbuję wielokrotnie złożyć z 24 scen film 20 minutowy nagrany Canonem 5DmkII i za każdym razem przy renderowaniu wyskakuje błąd:




wychodzi on w różnych momentach filmu, raz po 20% innym razem przy 50% etc. Dotyczy to renderowania do różnych materiałów wyjściowych - zawsze to samo.

Film złożył się bez problemu, podgląd również ok, bez zacinania. Dodam, że w różnych momentach wyskakuje ten sam komunikat ale pliki różnią się nazwą.

Gdzieś wyczytałem, że mogę być przyczyną przejścia, więc wykasowałem wszystkie, niestety bez efektu.

Ma ktoś pomysł co jest przyczyną?
 
Ostatnia edycja:

grzegorzmisz

New member
Witam. mam problemy z corel studio x3.
Na razie mam pytanie na poziomie bardzo ogólnym. Czy macie jakieś problemy z funkcjonowaniem tego programu z windows7.
Ja do tej pory bawiłem się troche 10 i 11 inie było żadnych problemów - no oczywiście poza szybkością. Teraz renderowanie przebiega szybko i bez bez problemów. Jestem w stanie bez zacięć obejrzeć ponad godzinny projekt, natomiast gdy przerabiam go na plik AVHD to gotowy produkt szarpie i przycina. Widać to już nawet na podglądzie przy renderowaniu.
Próbowałem na mpg4 HD - to po skończeniu renderowania zawiesił się. :(
Dzięki za jakieś informacje!!!
Witam. Mam podobe problemy - w czasie zapisu projektu program się zawiesza. Dlaczego?
 

grzegorzmisz

New member
jakie pliki?

Proszę użytkowników Corela ProX3 o informację w jakim formacie otrzymują importowane pliki z kamery HD AVCHD. Czy to są MTS, czy M2T? (Canon HF20).
 

STAN345

New member
Mam problem z renderingiem do formatu AVCHD i Blueray przy dużej ilości scen i przejść między nimi. Po zakończeniu renderingu okazuje się, że dźwięk nie nadąża za obrazem około 6 - 9 sekund przy filmie 20 minutowym.
 

tomek1

New member
Zpisanie projektu

Używałem wersji 11+ i mam kłopot z włożeniem materiału na płytę. W starej wersji w opcji udostępnij na płycie dodawałem pliki projektów i na jednej płycie DVD miałem kilka filmików dostępnych z menu. W wersji Pro X3 w edycji zaawansowanej robię zapisz i podaje nazwę pliku i jego położenie. Niestety tych projektów nie widzę przy opcji udostępniania na płycie. Po próbach zauważyłem, że korzystając z uproszczonej edycji filmu, automatyczny zapis sam zapisuje projekt w lokalizacji programu wraz z plikiem Visio (?). I te projekty widać, ale po przeniesieniu do katalogów własnych już ich nie widać. Czy ktoś z was zrozumiał już system zapisu projektów i może mi to wytłumaczyć?
 

Mkwa

New member
Witam,
Mam problem z Corelem Pro X3. Przy obrabianiu plików.mp4 nagranych kamerą GoPro HD w rozdzielczości 1080p 30fps przy jakiejkolwiek próbie odtworzenia albo przycięcia wideo wyskakuje mi komunikat o błędzie i wywala edytor. Dzieje się ciągle to samo mimo ściągnięcia najnowszych aktualizacji, które rzekomo miały poprawić stabiloność przy pracy z .mp4, Jakieś rady co z tym zrobić ?
 
Do góry