component-->euro

czasp

New member
component-->euro, aby uzuskać progresiv scan

Witam serdeczne.
Ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj, chciałbym się przywitać.

Mam HK dvd22 podłączone euro(RGB)-euro(RGB) do tv crt sony KV-32FX68K (już niedługo, następca Panas th-42PV60;)). W sumie sygnał nienajgorszy, ale mam możliwość ustawienia na dvd na wyjściu component i tylko component progresiv scan. Problem w tym, że w tv nie mam wejścia component, a jedynie 3xeuro w tym 2xRGB.
Ponieważ znalazłem info o istnienu kabli component na euro, moje pytanie brzmi czy jest sens zmieniać obecne połączenie, czy polepszy się jakość obrazu mimo, że nie ma w tv Prog.Scan ( chyba, nie znalazłem żadnej informacji na ten temat), tv 100Hz.
p.s. rozumiem, że sam jakość obrazu puszczona po componencie bedzie podobna do euro(RGB).
P.P.S. Czytam Wasze forum od dłuższego czasu i chylę czoło przed wiedzą, jaką tutaj niektórzy mają
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
czasp napisał:
Witam serdeczne.
Ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj, chciałbym się przywitać....

p.s. rozumiem, że sam jakość obrazu puszczona po componencie bedzie podobna do euro(RGB).
ad.1 - witaj
ad.2 - jak najbardziej masz rację.Ten kabel component-euro to taki dziwny wytwór który nie polepsza sygnału ale czasami jest jedynym wyjściem z sytuacji awaryjnej gdy nie mamy innego wejścia np.HDMI
ps
można też dodać iż w niektórych odbiornikach jakość po componencie jest gorsza niż po scart/rgb/

pozd
 

czasp

New member
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nadal nie wiem czy warto wymienić łącze na component, aby uzyskać Prog.Scan i czy w ogóle otrzymam powyższe skanowanie nie posiadając tej funkcji w tv, a tylko na wyjściu dvd.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Na razie pozostań na czym jesteś
Jak będziesz miał 42PV60 to wtedy sprawisz sobie component /zakładam że twój DVD nie ma HDMI/.
TV jeżeli ma wejscie component - to prawdopodobnie ma też progresive scan.
Większość nowych odbiorników je ma mimo iż nie ma tego w opisie .

pozd
 
Do góry