Common Interface?

IcoN

New member
Witam
W moim telewizorze jest wejscie Common Interface czy moglby ktos mi wytlumaczyc co to takiego i jak to dziala. Z gory dziekuje
 

mirecore

New member
działa tylko z cyfrową telewizją naziemną (w naszym kraju nie ma takiej stacji) więc to tylko zbędny bajer za któy płacimy.
 

timbot

New member
Bez reklam
CI to ci sie przyda jak ruszy normalnie transmisja programów naziemnych cyfrowo, bo ustalony standard to mpeg-4, a wszystkie telewizory na rynku obsluguja jedynie mpeg-2 i dzieki odpowiedniej karcie CI bedziesz mogl dokodowac sygnal z czwórki na dwójkę, która twoj tv bedzie w stanie obsluzyc
(co prawda, jak ruszy mpeg-4 to maja byc sprzedawane tanie dekodery dla abonentów, choc przeciez nie kazdy placi abonament :) )
 

mirecore

New member
czyli jak dobrze zrozumiałem od 2001 roku testują, ciekawe na kiedy przewidują zakończenie testów, skoro od 1997 roku planowali testowanie. Odlot normalnie. Tym czasem TPSA nadaje CYFRE+ przez LiveBoxa.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
mirecore napisał:
czyli jak dobrze zrozumiałem od 2001 roku testują, ciekawe na kiedy przewidują zakończenie testów, skoro od 1997 roku planowali testowanie. Odlot normalnie. Tym czasem TPSA nadaje CYFRE+ przez LiveBoxa.

Testy w Śremie przecież skończyli gdzieś miesiąc temu i zwiększyli moc nadajnika do wartości docelowej - 50 kW! Zasięg odbioru więc b. duży, a odbiór w MPEG2 TVN-u, Polsatu i TV4 idealny, a jak ktoś ma kasę to dokupi przecież transkoder CI właśnie i odbierze całą resztę (TVP 1,2 i 3, Sport, Kulturę,Historię)...
 

jordanio

New member
Czy wiesz moze w jaki sposób mozna odbierać ta telewizję dvb-t mam monitor z tunerem jt samsung t220hd i ma on wejscie common interface, nie wiem tylko co musze do tego monitora podłączyc aby móc odbierać tą telewizje, jestem z krakowa mieszka w zasiegu nadajnika chorągwica który andaje ta telewizje i chciałbym wypróbowac, prosze o radę.

pozdrawiam
 
Do góry