Co zamiast Sony KDL-43W755C?

Buhaj47

New member
Dobra, na początek zestaw pytań i odpowiedzi...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 13 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 180 cm - 220 cm.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej jedna.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40H5000AW.
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? Płynny obraz z dobrym kontrastem/czernią, niski input lag, odświeżanie co najmniej 100 Hz.
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI, kablówka.
8. Jakie urządzenia? PS4 (Pro), laptop.
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3, w weekendy 6.
10. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem, pewnie matową (?).
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, wiadomości, film.
12. Czy zamierzasz surfować po internecie? Bardzo rzadko.
13. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%.
14. Preferencje co do marki? Sony, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp.
15. Preferencje co do wielkości? 43" do 48".
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2600 zł.
18. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie.

Już od kilku miesięcy przymierzam się do TV, ale ostatnio byłem już zdecydowany na Sony KDL-43W755C, poszedłem do najbliższego sklepu, a tam oczywiście została ostatnia sztuka z ekspozycji, nie wziąłem jej. Widzę, że teraz dostępne są tylko sztuki w sklepach wysyłkowych - wolałbym najpierw obejrzeć TV, ale jeśli się nie da, to trudno, zamówię online.

Chciałem jeszcze ostatni raz przemyśleć kwestię i zapytać, czy może ostatnio weszły jakieś inne modele, które nadadzą się jako modele 1080p w rozmiarze 43 cali?

Co do rozmiaru, biorę też pod uwagę 48-49 cali, nie wiem tylko, czy przy 1080p nie będzie już widać, że to nie wyższa rozdzielczość... W każdym razie, gdyby było coś godnego uwagi, to również pomyślę. Samsung J6200 też chyba dostępny tylko wysyłkowo.
 

Buhaj47

New member
Nie ma stałego okresu, myślę, że jak za kolejne 3 lata uznam, że warto pójść w 4K z HDR, to wtedy zmienię. Ale następnym TV na pewno będzie dopiero model 4K z HDR i 100 Hz, więc parę lat minie, zanim osiągną rozsądne ceny.

Bardziej głowię się, czy nie zaryzykować i nie pójść w 50 cali, chociaż z 2 metrów to może być za dużo. Na razie moi faworyci to W755C i Samsung J6200.
 

Stresu

New member
Już od kilku miesięcy przymierzam się do TV, ale ostatnio byłem już zdecydowany na Sony KDL-43W755C, poszedłem do najbliższego sklepu, a tam oczywiście została ostatnia sztuka z ekspozycji, nie wziąłem jej. Widzę, że teraz dostępne są tylko sztuki w sklepach wysyłkowych - wolałbym najpierw obejrzeć TV, ale jeśli się nie da, to trudno, zamówię online.

Ehehehe - ja też jestem zdecydowany na ten model, w tym samym rozmiarze..... niestety wszędzie jest sprzęt powystawowy :???: Jeździłem, szukałem, dzwoniłem i..... nic. Sprzedawcy dobrze wiedzą że telewizory Sony z 2016 są "okrojone". Zdarzyło mi się nawet znaleźć ofertę nowego telewizora, po wykonaniu telefonu miła Pani poinformowała mnie że telewizor jest nowy....tylko opakowanie jest otwarte i styropian jest połamany bo ich firma przed wysyłką sprawdza kompletność wyposażenia pudełka (czy nie brakuje kabelków, pilota, itp) :grin::cool::-D - prawie jak handlarze autami :eek:k: Wątpię że uda mi się znaleźć fabrycznie nowy model.
 

Buhaj47

New member
Widzę, że 50" cali są, i chyba taki wezmę - wydaje mi się, że z 2m ten rozmiar będzie chyba OK. Między 40" a 43" nie ma chyba aż takiej różnicy.

A tutaj patrzyłeś? Jest 43".
 
Ostatnia edycja:

Stresu

New member
... właśnie przed chwilą zamówiłem :razz: ....Na "popularnym serwisie aukcyjnym" pojawiło się 30 sztuk u pewnego sprzedającego. Po wykonaniu telefonu okazało się że mają również sklep internetowy i "drogą transakcji zanabyłem ów TV". Trochę się obawiam czy kurier dostarczy go w całości - ale akurat ten model pasował mi pod względem wyposażenia i wyglądu.

A co do Twoich potrzeb - ja od paru lat patrzę na Plazmę 50' z 4m .... i to jest mały telewizorek (dobrze by było mieć 65' a nawet 75'). Myślę że 50' z 2 metrów będzie ok... (chociaż na początku będzie troszeczkę "dziwnie" ;) )
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Spokojnie, bez obaw, ta firma do 25 września 2016 r. działała pod nazwą agito.pl (znany sklep internetowy), w którym sam wielokrotnie zamawiałem różne produkty i wszystko było ok. Brat kupił u nich TV i kamerkę i również było ok. 26 września br. nastąpił rebranding firmy na emag.pl. Reasumując można śmiało kupować.
 

Buhaj47

New member
Spokojnie, bez obaw, ta firma do 25 września 2016 r. działała pod nazwą agito.pl (znany sklep internetowy), w którym sam wielokrotnie zamawiałem różne produkty i wszystko było ok. Brat kupił u nich TV i kamerkę i również było ok. 26 września br. nastąpił rebranding firmy na emag.pl. Reasumując można śmiało kupować.

W przeszłości zamawiałem na Agito laptopa i dwa telefony. Nie było problemów.
 

Łukasz ...

New member
Panowie dostanę jeszcze gdzies ten tv w wersji 43 lub 50 cali nie powystawowy strasznie ciezko znalezc a nie ma lepszego w tych pieniądzach .

Pozdrawiam
 
Do góry