Co zamiast Samsunga 40B650 ?

MarekWoj

New member
Witam.

Padł mi stary (29 cali) CRT w sypialni i mam do wyboru kupić coś taniego w miejsce padniętego (w sypialni mało oglądam), ewentualnie przenieść z salonu 40B650, a w jego miejsce kupić coś lepszego i przy okazji nieco większego.

Czy w cenie do 4 tyś można kupić TV 46 cali o jakości obrazu lepszej niż B650 ?

odległość od ekranu ? 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju ? TV stoi w rogu, jakiś metr obok okna. Światło nie pada bezpośrednio na TV, ale potrafi świecić w oczy.
Jak duży jest pokój ? 4x5 m
jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40B650
jakie programy najczęściej oglądasz? discovery, filmy, seriale. Nie oglądam sportu.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? częściej wieczorem, jakieś 60% wieczór, 40% dzień
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? ze niewielkim światłem, żarówka 40W
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
preferowana wielkość telewizora? 46"
preferowana marka ? brak
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder N-ki + komputer, ale używany tylko do filmów
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost i z niewielkich (max 20%) kątów bocznych
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Niekoniecznie, to tego używam PC
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? nie
jaki masz sygnał ? Dekoder N-ki + naziemna DVB-T
ile programów HD ? 25
ma stać czy wisieć ? Stać
jaka klasa cenowa ? Do 4 tyś

Dodam jeszcze, że nie upieram się przy LCD, plazma też może być, ale z uwagi na to, że zwłaszcza w wakacje TV jest włączony praktycznie cały dzień (dzieci) pobór prądu jest istotny :)

Pozdrawiam Marek.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko będzie znaleźć lepszy TV od twojego w takiej cienie. B650 to bardzo udana seria w samsungu (sam miałem 32)

Lepszym będzie dopiero model 46D6500 (3D LED) albo ewentualnie 46C6500 (LED) tylko przy takim budżecie to zostaje tylko ten ostatni :)

Ewentualnie jakaś plazma Panasa typu 50G30 - tylko tutaj będziemy mieć większe zużycie prądu ale śwetna jakość obrazu :)
 

MarekWoj

New member
Wydaje mi się, że kupno 46C6500 jest bez sensu. Za prawie 1500 zł mniej można kupić 46C650 który chyba różni się tylko podświetleniem. Pewnie pobór prądu LED-a jest mniejszy, ale czy ma to jakiś wpływ na jakość ?

Sharp LE830 wydaje się ciekawą propozycją, chociaż cena trochę przekracza 4 tyś. A może LE810, ewentualnie LE820 ? 3D nie potrzebuję, nie sądzę aby w ciągu kilku najbliższych lat ilość programów 3D była na tyle duża, aby takie TV kupować :)

Tak na szybko porównując istotne parametry 810 i 830 znalazłem tylko różnice 100 i 200 Hz, bo na "bajerach" specjalnie mi nie zależy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz papierowo porównywać to oczywiście :D 46C650 to też bardzo dobry TV tylko trzeba uważać na matryce (wybierać samsunga).
Ja napisałem wyraźnie że ciężko będzie Ci znaleźć lepszy TV od tego co masz obecnie. Stąd moje typy.
Zrobisz jak zechcesz :)
 
Do góry