Co zagra lepiej w Stereo H/K AVR 760 czy H/K HK 990

xgutti

New member
Bez reklam
Mam dylemat.
Co zagra lepiej w stereo i czy różnica będzie zauważalna. Amplituner H/K AVR 760 czy wzmacniacz stereo HK 990
 

xgutti

New member
Bez reklam
w testach avr 760 jest porównywalny z wzmacniaczami stereo które są w przedziale cenowym do 5tys. stąd też moje pytanie czy ktoś porównywał w stereo avr 760 kontra HK 990. Posiadam obecnie avr 660 i nie wiem czy kupić avr 760 czy lepiej do avr 660 podłączyć przez pre out wzmacniacz HK 990 i czy zauważe znaczącą różnice nie tylko w kieszeni.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK990 to lepszy klocek do stereo jako wzmacniacz zintegrowany i lepszy jako końcówka mocy do AVR660.
 

T75

New member
Nie znam tego AVR ale strzelam w ciemno ze 990-tka w stereo jest duzo lepsza.
Ogolnie to dobry wzmak.
Pozdr.
 

Veto

New member
Jeżeli gość zadaje takie pytanie to dajcie mu spokój !!
Jakby miał kupić stereo to na pewno nie HK- ludzie!!
 

Veto

New member
I dobrze ,stara yamaha to jakoś grała te nowe to nie znam.
Np yamaha AX1+oppo 93 po rca to jest ciekawy zestawik
Ale HK testowałem kiedyś AVR 260 i 360 vs MF E11 na mission M35i
HK wywiesił białą flagę i to szybko!
 

xgutti

New member
Bez reklam
Amplituner H/K avr 760 jest flagowym modelek tej marki. Jeszcze 3 lata temu kosztował 11tys. stąd zastanawiam się czy warto dokupić jeszcze wzmacniacz HK 990 do swojego zestawu. Po skompletowaniu klocków zamierzam wymienić swoje obecne kolumny na B&W 804 D wiec mam nadzieję że zagra pięknie :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Miałem HK99o najpierw w stereo, a później właśnie w kinie domowym do zasilenia frontów. Współpracował z Onkyo 905. HK990 nadaje się w tym celu idealnie. Ma wejście processor(main-in) więc z regulacją głośniości nie będziesz miał problemu. Do tego ma cały komplet wejść cyfrowych więc i stereo możesz oprzeć o DAC w HK990, wystarczy Ci więc sam transport.
Po dołożeniu HK990 do zestawu nawet kino zagra Ci lepiej, bo odciążysz amplituner z zasilenia frontów, więc reszta kanałów zagra swobodniej.
Ale jak drugi raz miałbym wybrać HK990 to raczej szukałbym klocków może i starszych ale jeszcze lepszych do stereo.
 
Do góry