Co z tym zrobic? sharp lc60le840

1FRESH1

New member
Witam. Zakladam nowy watek bo poprzedniego juz nikt nie czyta ;)
Mam powazny problem z cloudingiem w swoim nowym tv. Nie da sie za bardzo ogladac przez te chmury. Wszyscy sie pytaja co to jest. Szczerze powiedziawszy do na moim starym 5 letnim lcd samsunga nie ma takich przebarwien, tamich nie ma wogole.
Tv mam od 3 tygodni, na poczatku nie zwracalem na to uwagi, jaralem sie za bardzo ;) Teraz do tego jeszcze doszlo dwa dni temu jakis dziwne gubienie kolorow i przesycenie. Czy przy ustaiwniach recznych czy fabrycznych dzieje sie to samo. Nie bylo tego wczesniej. Jestem tak zly na ten egzeplarz ze go przenioslem do garazu! Wstyd przy ludziach wlaczac. Dorzucam fote do wgladu. Wczoraj czytalem jakis stary watek na forum zeby sprobowac poluzowac sruby na obudowie bo byc moze jest zbyt mocno naprezona matryca.
ZUwazylem rowniez ze te plamy znikaja jak tv przelacza sie w niektorych momentach. Nie wiem od czego to zalezy. Moze to ten backlight. Teraz pytanie jak to wlaczyc na stale?
Nie wiem co poczac dalej z tym ananaskiem, reklamacji mi nie uwzglednia na podstwis tevo cloudingu. Mam za to rozszerzone ubezpieczenie, moze mi wypasc pad z reki podczas grania... albo cos ;)
 

1FRESH1

New member
Nie mialem jak sprawdzic. Tv przyjechal do domu na zamowienie. Sprawdzilem tylko podlaczajac go po dostawie. Nie mialem jak sprawdzic cloudingu. Nie mam pomyslu co tu poczac. Dziwny ten clouding, na niektorych scenach sie wylacza. A na niektorych jest bardzo widoczny. Dzis rowniez zauwazulem ze to smuzenie jest na kazdym trybie na kazdym zlaczu i na na kazdym urzadzeniu.dopiero jak wylacze ustawienia fabryczne tj.wszystkie dopalacze to dziala normalnie.
 
Jakieś fotki i filmiki?
Clouding w 840 to dziwne - w obrazie ja tego nie widzę - nawet w napisach końcowych. Clouding widać tylko w pewnych chwilach jak nie ma obrazu i TV przechodzi w jakiś tyb - nie wiem jaki - taki w którym backlight działa chyba na maxa.
Porób fotki na jednokolorowych planszach i nagraj jak się uda smużenie - ja tego też nie widzę.
Miałem w domu dwa egzemplarze i wymienionych przez Ciebie problemów nie widziałem. Widze banding - ale w drugim egzemplarzu jest już na powiomie do przyjęcia i nie przeszkadza. Jestem przekonany że te wady podświetlenia powstają przy składaniu tv/matrycy. różny moment dokręcenia wkrętów powoduje różne odkształcenia dyfuzorów i problem może się nasilać.
Jak kupowałeś wysyłkowo - to masz 10 dni na odstąpienie od umowy i potem 14 dni na odesłanie :)

>>digitalus
Ja tam nie zamienię LCD na plazmę właśnie po obcowaniu z 840 :) - ta biel i ogólnie obraz jest super.
Plazma ma mniej ostry obraz, są problemy z białym, są problemy z brzęczeniem, jest efekt lustra. Czerń jest fajna w plazmach ale tylko w wysokich modelach z super filtrami - w reszcie jest szarość przy świetle dziwnnym. Latem plazma to dodatkowy grzejniczek...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam też 840 I jakość jest rewelacyjna

002_P1540099.JPG


011_P1540262.JPG


To jest obraz gdy na telewizor bezpośrednio świeci słońce !!!!

Koniec z zasłanianiem okien.
 
Ostatnia edycja:

griba

New member
Napisz maila do serwisu Sharpa w Warszawie, adres był w karcie gwarancyjnej, zapewne później poproszą Cię o zdjęcia i poinformują Cię co dalej. Ja miałem problem z modelem 52le820 polegający na odbarwieniach w rogach ekranu, które pojawiły się nagle po 22miesiącach użytkowania, po mailu przyjechali panowie z serwisu, ocenili, zamówili części z Japonii, co trwało około 3miesięcy, następnie przyjechali zabrali telewizor na jeden dzień, a że naprawa nie przyniosła rezultatów po następnym miesiącu zaoferowano mi nowy telewizor właśnie 60le840 z którego jestem zadowolony, ewentualny clouding jest zauważalny tylko na pustym czarnym ekranie ale w stopni znikomym na małych powierzchniach w rogach ekranu, podczas wyświetlania obrazu wszystko pracuje wzorowo. Obraz z wewnętrznego dekodera satelitarnego, z modułem AstonCrypt 2.26. i kartą Clone+ ( nc+) Więc proszę pisać w końcu jest gwarancja. Pozdrawiam
 
Do góry