Co z tym HBO HD

Szemot

New member
Witam, mam pytanie. HBO HD nadaje już od ilku mesiecy ze znaczkiem w HD. A czy jest jakis film w wysokiej rozdzielczosci czy tylko same ze znaczkiem HD ?? Jesli np Calan+ Film HD nie nadaje filmu w wysokiej rozdzielczosci to jest on upscalowany do HD i mimo, ze to nie jest prawdziwe to wyglada znacznie ładniej niż rozdzielczość SD. A tu dla przykladu nagralem sobie kilka dni temu film Shutter i sie cieszylem, ze zobacze go w ładnej jakości. A wyglada to gorzej niż jakbym sobie sciagnał tego Shuttera na Divx !!

I druga sprawa. Kazdy film jaki dzis jest krecony jest zarowno w Dolby Digital oraz w DTS. Wiadomo, ze stacje telewizyjne niezaleznie od tego jak filmy sa nagrane to ze wzgledów oszczędnosci pasma mogą dać film w Dolby digital (z tgo co wiem zwykle jest to 5.1 384kb/s) a czasem poprostu w stereo. Jednak jesli np ogladam TVN badz Canal+ i jest napisane przed filmem ze nadawany jest w systemie Dolby Digital to taki system faktycznie jest. A tu ogladajac juz którys raz film na HBO HD widzę dopisek przed filmem dany przez sama stacje HBO ze film nadawany bedzie w systemie Dolby Digital 5.1 I co ?? Nic. Zwykłe stereo niezaleznie czy z lektorem czy w oryginale. Ktos mi wyjasni o co biega ?
 

jaceksobczak

New member
Nistety zarówno na Canal+ jak i HBO leci niewiele filmów o których można powiedzieć że są w prawdziwym HD. Na dodatek tylko nieliczne są w DD5.1 czego ja juz w ogóle nierozumiem.
Ale wszystkie premiery które pojawiają się na HBO HD są już naprawdę dobrej jakości. Filmy wcześniej kupowane przez HBO sa zdecydowanie gorszej jakości niż na Canal+.

Mam pytanie : czy ktoś z Was ma możliwość włączania napisów na HBO HD ?
 

tataniny

Member
Co się tyczy filmu "Strzelec", to mam go nagranego od jakiegoś czasu, a dopiero trzy dni temu obejrzałem. Wg mnie jakość OK. Gdyby był nadawany w HBO HD byłoby znacznie gorzej. Może oglądałeś go w Canal+ lub Canal+ Film? Wydaje mi się, że ktoś juz na forum pisał, że była fajna jakość.

Pozdrawiam - Jacek
 

bejzbol

New member
o ile na zwykłym HBO można te napisy wybrać to już na HBO HD można wybrać tylko wersje bez lektora ale i bez napisów :hmm:

Shutter a Shooter to różnica ;) oba filmy w miare nowe
 

Szemot

New member
No to w takim razie bede wyczekiwał. Obym tylko nie zarósł pajęczyną czekając na jakis pozytyw bo jak dla mnie to HBO HD to kpina...
 

jaceksobczak

New member
Odbieram HBO HD w Vectrze i jakośc jest na poziomie Canal+HD.
Ale od tygodnia mam problem : po wybraniu ścieżki dżwiękowej oryginalnej z dżwiękiem DD5.1 jest brak synchronizacji dźwięku z obrazem. Dżwięk o kilka sekund wyprzedza obraz.
Czy u Was jest podobnie ?
 

manfred1

New member
Mam pytanie odnośnie HBO HD na N Kiedy poznać że film leci w DD 5.1 bo jak narazie nie trafiłem na takowy. DD5.1 odbieram tylko z Discovery HD, MTV HD i czasami z kanałów sportowych. Aż sie wystraszyłem czy czasem nie mam coś źle ustawione w recorderze. Ale chyba gdyby było coś nie tak to nie odbierałbym pozostałych wymienionych kanałów DD.
 

janku

New member
A mnie ciekawi, czy to jest jakiś strasznie trudny technicznie problem, aby włączyć Napisy w HBO HD w n'ce.
Skoro w zwykłym HBO są od dawna...
:hmm:

--
pozdr
janku
 

qoorczak

New member
Pytanko, w jakiej rozdzielczości nadaje HBO HD ?? Czy w 720p, 720 i, 1080p, czy moze w 1080i ??
Ktoś to wie??
A w jakiej nadaje C+ HD ??
Pozdrawiam
 

manfred1

New member
janku napisał:
A mnie ciekawi, czy to jest jakiś strasznie trudny technicznie problem, aby włączyć Napisy w HBO HD w n'ce.
Skoro w zwykłym HBO są od dawna...
janku


Parę dni temu też to stwierdziłem ale myślałem "że tak ma być" Jeśli można to ja w innej kwestii zapytam . W instrukcji do recordera na str. 14 jest opis ikon pojawiających się oknie informacyjnym po prawej stronie jak się przechodzi z kanału na kanał. Interesuje mnie ikona która informuje że program nadawany jest " z dźwiękiem przestrzennym" Na innych kanałach też się spotkałem z tą ikoną. Ale jeśli aktywuje przyciskiem OPT okno w którym można zmienić język dźwięku to tylko na niektórych pozycjach (Spiderman)dźwięk zmienił się na DD reszta choć ma ikonę nic nie zmienia. W takim razie co to za "dźwięk przestrzenny"?
 

slavOK

New member
qoorczak napisał:
Pytanko, w jakiej rozdzielczości nadaje HBO HD ?? Czy w 720p, 720 i, 1080p, czy moze w 1080i ??
Ktoś to wie??
A w jakiej nadaje C+ HD ??
Pozdrawiam

wszystkie programy hd są w standardzie 720p. ale ich jakość pozostawia sporo do życzenia...
 

qoorczak

New member
slavOK napisał:
wszystkie programy hd są w standardzie 720p. ale ich jakość pozostawia sporo do życzenia...

Więc mając tylko Cyfre+ z kanałami HD bez sensu jest kupować TV FullHD, tylko oplaci się HD Ready. Czy są jakieś kanały na Hot Birdzie nadawane w rozdzielczości 1080i/p ??
Albo inaczej zapytam, czy w chwili obecnej jakaś platforma cyfrowa (polska) oferuje kanały w rozdzielczości 1080i/p ??

Pozdrawiam
 

slavOK

New member
nie oferuje, żadna na świecie w tym momencie nie oferuje fullHD, 1080i to nie jest fullHD, potencjał tv full HD w aktualnym momencie wykorzystasz przy konsolach i odtwarzaczach blue Ray.
 

RheeTCT

New member
1080i to jest jak najbardziej fullHD,bo wyświetlany jest obraz w pełnej rozdzielczości tj.1080x1920.To,że jest składany z półobrazów ma wpływ na zmniejszenie jakości w odniesieniu do scen dynamicznych.Kiedy obraz zmienia się powoli lub jest statyczny(np.studio) nic mu nie brakuje w stosunku do 1080p.Nieprawdą jest,że wszystkie programy tv HD są nadawane w 720p,częsć jest nadawana w 1080i,a ich jakość pozostawia wiele do życzenia,ale tylko wtedy,gdy nadawany materiał jest skalowany z niższych rozdzielczości.
Mając dostęp do kanałów HD warto mieć telewizor FullHD,bez wątpienia.
 
Ostatnia edycja:

jaceksobczak

New member
Dobrych filmów na HBO leci naprawde niewiele.
Przypominam sobie że kilka lat temu było zdecydowanie lepiej , ale HBO wprowadziło politykę oszczędnościową . I efekty mamy widoczne.
 

manfred1

New member
jaceksobczak napisał:
Dobrych filmów na HBO leci naprawde niewiele.
Przypominam sobie że kilka lat temu było zdecydowanie lepiej , ale HBO wprowadziło politykę oszczędnościową . I efekty mamy widoczne.

Jestem przy HBO ale co mnie najbardziej denerwuje to liczne powtórki tych samych pozycji. Zgoda można dwa trzy razy powtórzyć ale nie pięć do siedmiu razy. Tyle wyliczyłem Spajdermena i bajkę Ratatuj.
 

Szemot

New member
jaceksobczak napisał:
Odbieram HBO HD w Vectrze i jakośc jest na poziomie Canal+HD.
Ale od tygodnia mam problem : po wybraniu ścieżki dżwiękowej oryginalnej z dżwiękiem DD5.1 jest brak synchronizacji dźwięku z obrazem. Dżwięk o kilka sekund wyprzedza obraz.
Czy u Was jest podobnie ?

U mnie wszystko dobrze gra

manfred1 napisał:
Mam pytanie odnośnie HBO HD na N Kiedy poznać że film leci w DD 5.1 bo jak narazie nie trafiłem na takowy. DD5.1 odbieram tylko z Discovery HD, MTV HD i czasami z kanałów sportowych. Aż sie wystraszyłem czy czasem nie mam coś źle ustawione w recorderze. Ale chyba gdyby było coś nie tak to nie odbierałbym pozostałych wymienionych kanałów DD.
Ja długi długo czas nie widziałem filmów w DD na HBOHD. W koncu juz nawet trzy widzialem. wiekszośc filmów idzie normalnie w stereo. Jak ustawisz dziwke oryginalny na jakichs najnowszych filmach z tego czy zeszłego roku to masz szanse. Np na piratach z karaibów jest. No i zapewne masz podłaczony jakis amplituner pod Nke wiec jesli jest DD to amplituner to wykrywa i jakos pokazuje tak jak na innych stacjach które wymieniles. Jesli tego nie masz to znaczy, ze trafiłes na film jakich wiekszosc na tej stacji. Porazka też, ze nawet nie ma ścieżki z napisami na tej stacji.
 
Do góry