co z czym najlepiej gra? czyli, jaki wzmacniacz z jakimi kolumnami najładniej brzmi?

SławekSS

New member
Bez reklam
Witam.
Czytam, czytam i nic nie wiem.
Jedni zachwalaja kolumny X inni Y a jeszcze inni Z, ale ten co "pluje" na X ma inny wzmacniacz niz ten co je zachwala itp.
Wydaje mi sie, ze odsłuchiwanie danych kolumn z innym wzmacniaczem niz ten co posiadamy jest bezcelowe.

Proponuje zrobic takie proste porównanie/połaczenie kolumn ze wzmacniaczami. Np. kolumny X graja ładnie ze wzmacniaczem A, ale z B to juz nie, a kolumny Y ładnie graja ze wzmacniaczem B i C a z A nie da sie słuchać.

Mysle, ze takie porównania przydadzą sie wielu potencjalnym szukaczom odpowedniego zestawu.

ja np. mam Yamahe RX-V663 i kolumny B&W DM 602 i o ile srednica jest ok, bas kiepski. Być może z innym wzmacniaczem byłoby lepiej np. z denonem, ale z Yamahą nie polecam.

Pozdrawiam
Sławek
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
1. opinie z forum to zart wiekszosc nie slyszala nawet 3+ wzmakow
2. jedyne osoby ktore moga to zrobic to sprzedawcy sprzetu
2a. sprzedawcy pewnie sprzedaja okreslone marki i raczej nie beda zachwalac konkurencji
2b. nawet jak sie ktos wezmie i to zrobi to nadal jest opinia jednego czlowieka
3. jednemu sie podoba hk+jbl a drugiemu denon+jbl kto ma racje ?

wiec komu proponujesz .. skoro nawet samemu ci sie nie chce ?
 

SławekSS

New member
Bez reklam
wszystkim.

Kazdy cos tam słyszał, porównywał i słyszał, ze jedno w miare gra z tym, a z tamtym to juz nie zabardzo.

Ale w sumie masz racje, bez sensu. jesli kazdy ma takie podejscie do tematu, to proszę o moda o zamkniecie albo usuniecie tego tematu.
 

PopaY

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
1. opinie z forum to zart wiekszosc nie slyszala nawet 3+ wzmakow
2. jedyne osoby ktore moga to zrobic to sprzedawcy sprzetu
2a. sprzedawcy pewnie sprzedaja okreslone marki i raczej nie beda zachwalac konkurencji
2b. nawet jak sie ktos wezmie i to zrobi to nadal jest opinia jednego czlowieka
3. jednemu sie podoba hk+jbl a drugiemu denon+jbl kto ma racje ?

wiec komu proponujesz .. skoro nawet samemu ci sie nie chce ?
Zgadzam się i dodam jeszcze od siebie, że opinia choćby 100 osób i tak będzie mało wymierna gdyż przede wszystkim ważne jest środowisko akustyczne. Jeśli włączymy dany sprzę w pomieszczeniu 30m2 i to samo w pomieszczeniu 15m2 to odsłuch będzie zupełnie inny. Nie ma czegoś takiego jak "ten ampli zagra najlepiej z tymi głośnikami" - tego po prostu nie da się ani zmierzyć ani ocenić.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
no cóż w/g mnie się da, bo jeśli 10 osób napisze, ze X nie gra z A to już będzie jakiś sygnał aby takiej konfiguracji raczej nie brac pod uwagę.

Dalej. Biorac pod uwage Wasz tok rozumowania, to mija sie z celem cały dział audio i wszystkie zapytania typu: jakie głosniki do wzmacniacza? czy głosniki X beda lepsze od Y? itd. itp., bo
opinia choćby 100 osób i tak będzie mało wymierna gdyż przede wszystkim ważne jest środowisko akustyczne. Jeśli włączymy dany sprzę w pomieszczeniu 30m2 i to samo w pomieszczeniu 15m2 to odsłuch będzie zupełnie inny. Nie ma czegoś takiego jak "ten ampli zagra najlepiej z tymi głośnikami" - tego po prostu nie da się ani zmierzyć ani ocenić.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
z celem to sie mijaja ludzie kupujacy sprzet za xxxx pln tylko po opiniach kogos z forum ...

mozna sie zasugerowac opiniami , wybrac sprzet, ale trzeba pujsc i zobaczyc ja z miejsca ci znajde 10 osob ktore ci poleca daewoo lanosa zamiast czegos lepszego .. kupisz ?

forum jest zbiorem opinii a nie lista sprzetu od najlepszego do najgorszego..
 

SławekSS

New member
Bez reklam
darkmajin, akurat z tym to sie zgadzam, ze sprzetu trzeba posłuchać i to niezależnie czy kosztuje 100zł czy 1000000zł, ale duzo łatwiej było by znaleźć cos dla siebie mając zawężony krag poszukiwań.
 
Do góry