co wybrać?

empus

New member
Witajcie

Jeżeli kogoś urażę ignorancją tematu AV z góry przepraszam. Ale to właśnie dlatego jestem na forum.

Że to ma być plazma, to raczej już przy tym pozostanę.
Zastanawiają mnie trzy modele (ceny z ceneo):
Panas TX-P42S10E - 2,5k - bo ma fullhd, bo na przyszłość nic mnie nie zaskoczy
Panas TX-P42X10y - 2k - bo tanszy a w obrazie tv różnicy nie zobaczę,
LG 42PQ6000 - 2,3k - bo ma usb, bo ma niby lepszy obraz ostrzejszy wyraźniejszy niż panas, ale brak antyrefleksu

Serię U odpuszczam z uwagi na niby brak antyrefleksu, może to mocno wk... a różnica 2 stów to żadna. Nie wiem gdzie będę miszkał za 2 lata, więc tym bardziej jak nasłoneczniony będzie pokój.

Na razie nie posiadam nic z AV. Poza głośnikami JBL esc300 5.1, które jakoś mało wejsć/wyjść mają, nawet się zastanawiałem po czym tam 5.1 ma wejść.

Oglądał będę:
Chyba tel na kartę, wątpię aby były to platformy po 40-50 miesięcznie oraz naziemny sygnał, na razie mieszkam 50km od W-wy, może coś fajnego doleci. Poza tym filmy z komp. lub usb czy karty sd itp. Nie mam odtwarzacza dvd, może też coś polećcie.

Czy warto mi do full hd dołożyć 5 setek? W sumie to i tak cena niska. Oglądałem obraz hd na X i porównywałem z fullhd lcd, nie jestem małostkowy i żadnej, ale to chyba żadnej różnicy nie widziałem. Ale wolałbym za 5 lat nie być ograniczony brakiem czegoś, jak np full hd. Co polecacie? Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
Po 1-sze jaką będziesz miał odległość między tobą a TV. To jest najważniejsze.

Sam osobiście szukam TV, ale z tego co się orientowałem to najlepszą opcją jest TX-P42X10y i kupienie sobie jakiegoś odtwarzacza HD np. WD TV Media Player (300zł)
 

empus

New member
na razie mam ze 2,5-3 m, ale jak pisałem wcześniej, to jest wynajmowane, cholera wie co będzie za miesiąc, albo za 2 lata...

to co podałem to wszystko jest plazma 42' bo właśnie myślę że to jest w miarę optymalne, z 2m da się, a i z 5 też będzie git:) 32 chyba czasem mógłby być za mały, a większego niż 42 to na pewno nie chcę, a po drugie ceny już idą lawinowo w górę,

co to jest ten odtwarzacz HD?

możecie mi powiedzieć, czy jak mam w moim kinie domowym wejścia:
input

1. aux left i right
2.video left i right
(takie cinche chyba to są, w sumie 4 wejścia okrągłe) to czy to mi odtworzy 5.1? niby ma hologram pro logic... ale mu nie ufam...
 
Ostatnia edycja:
Do góry