co wybrać?

beloki

New member
prosze o pomoc w wyborze 32s5500 czy 32v4500, i jeszcze jedno pytanie czy 32v4500 ma czujnik światła i na ile jest to ważne? z góry dziekuje, a moze cos innego w podobnej cenie z sony??
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Bez namyślania się kupuj Sony W 5500,na Ceneo chodzi już od 3200 zł.Jest to najnowszy model i zbiera pochlebne opinie.Pamiętaj z literką W.
 
Ostatnia edycja:

beloki

New member
niestety obawiam się, ze jest dla mnie za drogi, wiec ktory wybrac? a moze inny model sony 32? dzieki za odpowiedz i czekam na dalsze sugestie
 

Ares78

New member
beloki napisał:
prosze o pomoc w wyborze 32s5500 czy 32v4500, i jeszcze jedno pytanie czy 32v4500 ma czujnik światła i na ile jest to ważne? z góry dziekuje, a moze cos innego w podobnej cenie z sony??

Czujnik światła będzie pierwszą rzeczą którą na 70% wyłączysz, więc istotność niewielka. Nie wiem jaki jest budżet, ale może podciągniesz pod v5500? Nie są to drogie telewizory, a obraz świetny (lepszy niż w moim w4000), jeśli nie to można dalej kombinować, z tych dwóch to v4500 tylko nie wiem czy jest produkowany w wersji 32 cale?
 

mr.magoo

New member
Na stronie firmy niby jest opis do tych dwóch modeli więc chyba można je znaleźć. Patrząc na ceny to można je zdobyć w tym samym przedziale, nawet dokładnie za te same pieniądze. Z opisu jednak wynika, że lepiej wybrać V bo ma trochę więcej opcji np. MPEG4 a to już dużo, tak mi się wydaje.
 

Sych

New member
beloki napisał:
niestety obawiam się, ze jest dla mnie za drogi, wiec ktory wybrac? a moze inny model sony 32? dzieki za odpowiedz i czekam na dalsze sugestie

Zainwestujesz raz, będziesz zadowolony na długi czas. Ale możesz poweidzieć do czego Ci ten lcd, bedzie łatwiej cokolwiek doradzić...
 

Ares78

New member
Sych nie każdego musi być stać na w5500 które jest świetne, ale no właśnie cena. Za 3000zł można dostać 32 calową v5500 dobry kompromis między możliwościami i ceną na dobrą sprawę brakuje mu jedynie 100hz, ma obsługę mpeg-4, 4 wejścia hdmi, rozbudowane usb, także nie widzę sensu brać starszego modeli v4500. Także beloki polecałbym trochę się wstrzymać i dołożyć, tv przecież kupuje się na lata.
 

mr.magoo

New member
Chyba nie ma sensu kupować niższej niż 5500 wersji V jakby dobrze poszukać to dużo się za niego nie dorzuci ale, jak zawsze jest jakieś ale, telewizor kupuje się na jakiś dłuższy czas i ktoś wspomniał, że W można kupić już za 3200 zł to też nie jest to duża różnica niż 3000 za V.
Faktem jest, że jeśli nie będziesz używał np. 100 Hz to i te 200 ziko się przyda ;)
 

Ares78

New member
mr.magoo mój błąd podawałem ceny sprzed 2-3 tygodni, jak widzę dość mocno zmieniła się sytuacja, skoro 40 calowy w5500 kosztuje od 4025zł i nie pisze o pojedynczym sklepie, tylko taka jest tendencja co by nie ukrywać bardzo pozytywna. Także beloki bierz minimum v5500 będziesz zadowolony i miał spokój na dłuższy czas.
 

Sych

New member
No ceny pięknie schodzą. Na allegro jest za 3999zł:eek:k: Już W4500 był droższy. Taki kryzys to mi się podoba:D Ale już bym się nie spodziewał już spadku cen. Nie wydaje mi się, zeby telewizor tej klasy kosztował mniej. To jakie cyny będą słabszych modeli? 40V5500 za 2tys? Dobrze było by, nie?
 

Ares78

New member
Teraz trochę wypaczyła się różnica między V5500, a W5500, Vka będzie musiała stanieć bo w takiej sytuacji to zdecydowana większość dołożyłaby do nowego modelu serii W. Kryzys, kryzysem, jest tanio jak się jeszcze weźmie pod uwagę aktualny kurs dolara, który niestety jest wysoko wywindowany. Zobaczymy co czas nam przyniesie, coraz ciężej wytrwać w postanowieniu, że następny będzie dopiero OLED.
 
Do góry