co wybrać

jedrzejek

New member
witam serdecznie aktualnie stoję przed nie lada wyborem. interesuje mnie zakup kina domowego do 6k. preferencje 60 procent film reszta muzyka ( pop, metal rock itp.). salon 25 m rozważam opcje DENON AVR-X2000 + JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1 lub ONKYO TX NR 626 + JAMO S 6068)
chyba że macie jakieś inne propozycje odnośnie sprzętu. Dziękuje bardzo za odpowiedź.-liczę na Waszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. pozdrawiam:-D

Jak widze nie ma zbyt wielu chetnych na udzielenie pomocy laikowi. Dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym wybrał z tych dwóch zestaw Denona + JBL Loft 5.1. Piszesz, że 40% muzyka więc możesz kupić lepsze kolumny na razie bez suba. Jak dozbierasz kasy to dokupisz. Zerknij na JBL Studio 270/280, Klipsch F20/RF62, Melodika BL40. Z amplitunerów zerknij jeszcze na Marantza 5007, Harmana 270/370.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
witam serdecznie aktualnie stoję przed nie lada wyborem. interesuje mnie zakup kina domowego do 6k. preferencje 60 procent film reszta muzyka ( pop, metal rock itp.). salon 25 m rozważam opcje DENON AVR-X2000 + JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1 lub ONKYO TX NR 626 + JAMO S 6068)
chyba że macie jakieś inne propozycje odnośnie sprzętu. Dziękuje bardzo za odpowiedź.-liczę na Waszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. pozdrawiam:-D

A sluchales tych zestawow? Czy tylko pod wzgledem cenowym takie sobie zestawy zlozyles? Najlepiej posluchac bo ja wiolalbym np onkyo tylko inne kolumny bym kupil, tez jest zasadne zadac pytanie jakiej muzy sluchasz? Ale najlepszym doradca jest Twoj sluch i Twoje upodobania... Bo wszyscy napisza to co im odpowiada..a to z kolei nie musi Tobie pasowac - prawda?
 

jedrzejek

New member
jeszcze nie słuchałem żadnego sprzętu. zostawiam sobie tą przyjemność na następny tydzień. zwariować idzie od ilości sprzętu. dzisiaj byłem w Niemczech a tam nawet połowy tego sprzętu co w Polsce nie ma. Na pólkach same Onkyo. i jeden Denon AVR x 4000 ale kasa taka że hej. a jakie kolumny byś proponował oczywiście w przystępnej cenie bo Paweł Sz 80 troszkę przesadził. Na takie mnie nie stać i musze coś tańszego znaleźć a tu jeszcze blu ray 3 d kolejny dylemat. ale już wybrałem będzie Samsung
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Piszesz że szukasz KD do 6k. Przecież ampli + kolumny 5.0 spokojnie w tej cenie kupisz i to dobrej klasy. Jeszcze z 1k pozostanie na suba czy BD? 2k na amplituner, 3k na kolumny, 300-400zł BD, więc dokładasz parę stówek i masz suba w tej kwocie. Nie rozumiem dlaczego obracasz się wśród kolumn za 1500zł?
 

jedrzejek

New member
Jakie kolumny to jest pytanie bo ja raczej sklaniam sie za ampli Denona w tej kasie co pisales. Jeszcze jest mały problem ponieważ moja żona musi zaakceptowac kolumny wizualnie. Takie życie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie życie, tez tego nie rozumiem, ale co tam.
Co do kolumn, to dobrze Krzychu radzi, z tym budżetem celować w Jamo 606, to nieporozumienie. Kolumny za 4k, ampli za 2k i dorzucić kilka stówek na BR.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali Zensor7
Melodika BL 40
KEF C7
Taga Platinum F80
Klipsch F20
Monitor Audio MR6
Indiana Line Tesi
Dali Lektor 6
JBL Studio 190/280

Jest w czym wybierać, a kolumny o niebo lepsze od Jamo s606.
 

jedrzejek

New member
wtorek od rana idę do salonów odsłuchać kilka waszych propozycji oglądaliśmy kilka różnych na Internecie i JBL się podobają więc nie jest tak źle. zobaczymy jak to zagra z Denonem
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale musisz je odsłuchać bo JBL ma bardzo specyficzne granie i ich w ciemno się nie kupuje. Żadnych się nie kupuje w ciemno a tym bardziej JBL hehe:)
 

jedrzejek

New member
Ok. Ale czy Denon2000 podoła takim kol. A i tak juz robi sie ladna sumka. Ale co tam raz się żyje. Posłucham i zobaczę. A może któryś z szanownych forumowiczów wie gdzie można odsłuchać sprzety w zachodniopomorskim, najlepiej w Szczecinie lub okolicach. Slyszalem ze niektóre firmy pobierają, drobną opłatę odsluchową,.ja na razie planuje udać sie do mm tam sprawdzic jak gra taki sprzęt. Pozdrawiam wszystkich pomocnych
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten Denon to nastepca modelu 2113, ma 500W zasilacz, więc powinien spokojnie dać radę. To nie są jakieś ciężkie kolumny do wysterowania. Tak, niektóre salony pobierają opłatę ale jest też duża liczba takich w których za darmo odsłuchasz. W MM to tak trochę srednio z odsłuchem, bo nie mają typowej zamkniętej sali a do tego dochodzą kręcący się ludzie i gwar. Ja z własnego doświadczenia Ci powiem że najlepiej znaleźć jeden porządny salon w ktorym odsłuchasz większość sprzętu, bo skacząc po salonach i tak nic nie będziesz wiedział. W jednym będą mieli taką elektronikę, a w drugim już inną. Do tego rózna akustyka w pomieszczeniach, a czasami to właśnie niuanse decydują co wybierzemy. Tylko uważaj też na sprzedawców, bo są cwaniaki którzy żeby sprzedać dane kolumny na odsłuchu pozałączają Ci jakieś polepszacze w ampli żeby kolumny zagrały dynamiczniej czy z lepszym basem. We wzmacniaczach stereo nie bardzo da się takie kombinacje robic, ale już w amplitunerach KD róznych bajerów jest sporo.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Do kwoty 6k PLN takie zestawy? Coś bardzo słabo szukałeś.

NAD T748 + Taga Harmony Platinum F-90 Slim (jeśli wąskie mają być) albo F-100 (większe gabarytowo, podstawa serii Platinum).

O dobre ceny pytaj blackninja :)
 

jedrzejek

New member
No tak amli kosztuje 3 k, kolumny ponad 3 k, a gdzie BD, kable. Z kazdym dniem stawka rośnie, ciekawe na jakim poziomie się zatrzyma. Byłem dziś w salonie ale niestety nie mieli DENONA avr x2000, proponowali 3000 ale już cena ponad moje możliwości. Odnośnie kolumn jbl to do nich proponowali Hk 171, ale cena znow idzie w górę a bardziej i tak mi sie podba Denon, oczywiscie wizualnie. Jutro jak się uda idę do mm tam mają 2000 wiec może się uda
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fakt jest taki że zawsze jednak kupuje się coś droższego niż zamierzaliśmy na początku. Ale gdzieś trzeba powiedzieć sobie STOP:) Bo ktoś napisze że jak dołożysz 400zł to kupisz coś lepszego, a inny napisze że jak już dołożyłeś te 400, to dorzuc jeszcze tylko 300zł i kupisz znowu lepszy sprzęt. Tak to mozna w nieskończoność:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
jedrzejek - to co podałeś to są ceny katalogowe, od których możesz spokojnie liczyć na rabaty, wiem co piszę inaczej bym nie proponował. To co podałem to Ci starczy jeszcze na BD i kabelki. :)

Słuchałeś już czegoś z propozycji tutaj padających?
 
Do góry