Co wybrać: Yamaha, Onkyo czy Sony ?

robiz

New member
Witam Wszystkich.

Jak wielu z Was postanowiłem zakupić nowy ampli.. Do tej pory miałem Sony STR -DE875.Sprzedałem bo potrzebuje czegoś z hdmi i nowymi dekoderami dźwieku. Zawężyłem do trzech: Yamaha 663, Onkyo 606, Sony 820. Ceny podobne, może za wyjatkiem Sony, które jest kilka stówek tańsze.
Kolumny frontowe: Dynamics 1001 ver.2, 6 ohm, power handling 250 W RMS per channel.
Jaki klocek będzie lepiej z czymś takim grał ?
Chyba bardziej mi zależy na fajnym stereo , bo kino i tak będzie pewnie śmigać z PS3 lub nagrywarki Sony HX-750. Może ktoś cos podpowie.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niewiem po co bierzesz pod uwage sony..
co to K.... jest dynamics 1001 ?
jak chcesz fajne stereo to kup wzmacniacz i nowe kolumny
pozdrawiam.
 

robiz

New member
Co to K.. za rady, kolego?

Raczej ciężko mi uwiezyc , że nie wiesz co to jest DB Dynamiscs 1001, ale może nie wszyscy muszą zanć tą firmę. Faktycznie Sony biore pod uwage trochę z rozpędu..... A o fajnym stereo pisze bo muzyke raczej słucha sie w tym systemie.
jak nie masz nic ciekawgo do powiedzenia to po co zabierasz głos.
pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Wrzuciłem w Google "Dynamics 1001 speakers" i wyszło nic, także te twoje kolumny to całkowita zagadka. Mam nadzieje, że to nie jakieś głośniki komputerowe, bo wtedy cały twój post to nieporozumienie.

Jeżeli są dobre to OK, a jeśli nie to musisz kupić jakieś w miarę porządne, żeby amplituner w ogóle miał sens.

Co do wybory amplitunera, to jako zadowolony posiadacz, mogę Ci polecić Yamaha 663, która ma w zasadzie wszystko, łącznie z dekoderami audio dla Bluray.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
ja tez patrzyłem na google , nie chodzi tu ze nie znam firmy tylko wogole niemoge takowych znalesc ile ludzi tyle opini co do sprzetu wiec nie radze co kupic ale co warto posluchac. Ja jestem szczesliwym posiadaczem
h/k 980 i avr 255 polecam posluchac obu..

a co do poprzedniego postu smiem twierdzic ze twoje kolumny tylko popsuja dzwiek z jakiegos lepszego wzmaka/ampli wiec proponuje nadal je zmienic .. pozdrawiam..


ps.: ciekawosci podaj linka / dane / zdjecie tych głosnikow jestem ciekaw
 

pao

New member
Panowie, coś słabiutko szukaliście... ;)

Znalazłem takie linki:
http://www.grahamshifi.co.nz/dbdynamics.html
http://www.audioenz.co.nz/2004/dbdynamics_vega.shtml
http://www.virtualmags.com.au/Sofa/reviews/speakers/DB Dynamics/dbdynamics_polarisII.htm

To wprawdzie nie te, co ma Kolega robiz, ale inne serie wyglądają całkiem nie najgorzej, choć dla mnie to egzotyka. Mamy prawo ich nie znać, bo to "made in New Zealand" i pewnie poza Australią i Nową Zelandią nie wystepują w nadmiarze. Ale jednak są. Poza tym, nie wiedzieć czemu, firma nie ma nawet swojej strony internetowej...
 

robiz

New member
Fajnie się rozwija wątek w strone kolumn, tylko że mało info o amplitunerach, ale ok.
Faktycznie kolumny sa produkcji australiskiej firmy DB DYNAMICS. Parametry jak wyżej pisałem. Kupiłem je kilka lat temu w dość zakręconym , audiofilskim sklepie w Łodzi z troche zakręconymi właścicielami. Dali mi miedzy innymi do odsłuchu kilka innych kolum , recznie wykonywanych z drzewa hebanowego 1500 $ sztuka.... Ale nie dajmy się zwariować , wybrałem te Dynamicsy , bo najlepiej grały. Są to duże , podłogowe , wysokie kolumny. Ogólnie nie maja problemu , z przekazem " różnych dźwięków" Faktycznie klika lat temu firma była bardziej znana w Europie i Polsce . Dziś trochę słabiej o niej słychać.

A wracając do amli, to co jednak YAMAHA ...? A to SONY ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
robiz napisał:
... ... wracając do amli, to co jednak YAMAHA ...? A to SONY ?

Ja bym Ci radził, idź do MM i tam posłuchaj a raczej napewno zdecydujesz się na Onkyo-606.
We Wrocławiu, na bielanach MM ma sale odsłuchową. Ja tak zrobiłem :D


Jeżeli chodzi o sony to nie mam zdania.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozwiązanie jest proste (chociaż może być nieco kosztowne): znajdujesz sklep, w którym wypożyczą Ci (za kaucją) oba wzmacniacze i po odsłuchach ze swoimi kolumnami jeden oddasz. W stereo lepsza jest Yamaha (podobno, bo ja wolę osobny wzmacniacz stereo), no i pozwala podpiąć osobny wzmaczniacz stereo (pre-out), Onkyo brzmi nieco inaczej (może nawet lepiej w kinie), ale pre-out jest dopiero od 705/706 (znowu kilka stówek)...
 

robiz

New member
a co do poprzedniego postu smiem twierdzic ze twoje kolumny tylko popsuja dzwiek z jakiegos lepszego wzmaka/ampli wiec proponuje nadal je zmienic .. pozdrawiam..


ps.: ciekawosci podaj linka / dane / zdjecie tych głosnikow jestem ciekaw[/quote]

Jak zrobię kilka fotek głośników to wrzucę.
 

pao

New member
robiz napisał:
A wracając do amli, to co jednak YAMAHA ...? A to SONY ?

Poleciłbym Ci Yamahę 663, bo sam mam ;) , ale poważnie - koniecznie porównaj własnymi uszami. Dla mnie 663 z JBL-ami w stereo gra fajnie, ale już w KD wymiata konkretnie - nawet bez suba. Nie wiem, jak zagra z Twoimi kolumnami, dlatego posłuchaj Kolegi pejotpe, wypożycz ampli za kaucją i posłuchaj w domu jak grają. Sony raczej nie ma super opinii na forach audio-video. Możesz wziąć za to pod uwagę H/K 255 - jak na amplituner bardzo dobrze gra w stereo (tylko, że to kolejne kilka stówek...).
 

robiz

New member
HTML:
ps.: ciekawosci podaj linka / dane / zdjecie tych głosnikow jestem ciekaw[/quote]

Wbrew pozorom w googlach mozna znaleźć sporo info o tej firmie DYNAMICS.

Co do amplitunera to myslałem o kwocie do 1300 zł.

Poniżej zdjęcia tego co u mnie stoi:
 

Attachments

  • PICT1853.JPG
    PICT1853.JPG
    294,7 KB · Wyś: 86
  • PICT1854.JPG
    PICT1854.JPG
    307,4 KB · Wyś: 59
Do góry