Co wybrać? Wielkość matrycy 42, 46 czy może 50"?

bagiet2

New member
Witam Szanownych,
od niedawna czytam forum ponieważ w najbliższym czasie będę kupował nowy TV Full HD. Proszę Was o poradę co do wielkości matrycy, odpowiedniego wyboru technologii (LCD czy Plazma) przy poniższych warunkach:
Pokój 20m, odległość od telewizora 4-4,5 m,
pokój z oknem od zachodu czyli popołudniami nasłonecznienie średnie,
sygnał TV według skali używania,satelita cyfra+ (może w przyszłości N-ka), konsola PS3, filmy z PC i DVD, kablówka Aster i na końcu naziemny SD z siatkowej anteny. Oglądam dużo sportu.
Kasa: max 6000-7000 PLN.


z góry dzięki za informacje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
full hd - zależu od odległosci i przekatnej obrazu . Z pewnością przy 4,5 metra nie zauważysz różnicy rozdzielczości.
Też rozpocznę od Pioneera 5080 Xa
Dalej - 46 XF 355 Tochiba
JVC 47 V 80
 

macinus

New member
A napisz kiki czy 5080xa przy odległości ok 3m a dokładniej to będzie 3,20m to optymalny wybór? Może lepiej coś z LCD a 46" i Full HD? Tylko z tym, że będzie pewnie kablówka lub SD z Cyfrowego polsatu (no i oczywiście gry z PC).
 

marcin.k1976

New member
Masta_J napisał:
Z takiej odległości FULL HD nie ma sensu.
Dlatego polecam w tej cenie Pioneera KURO 5080XA.

Pozdrawiam,

Jak to??
Mam w salonie 52" Samsung seria 7, siedzę ok 4m jestem przeszczęsliwy oglądając filmy HD, chodzi przecież o efekt kina -gdy obraz z tv zapełnia większą część pola widzenia dając wrażenie "bycia" w filmie.
Wyliczanie tego typu "przekątna-odległośc od miejsca siedzenia" trochę mnie śmieszy i trąci kineskopem.:rolleyes:
Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli Kuro to trzeba się pośpieszyć bo Pioneer nie radził sobie w LCD i z uwagi na brak popytu zaprzestał produkcji. Ale powinieneś jeszcze kupić bo w magazynach Pioneera jest jeszcze dużo, a chetnych do kupna brak. Na razie daja upust ponad 1000 zł, jak dorzucą jeszcze z 1000-2000 upustu to można kupić.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
marcin.k1976 napisał:
Jak to??
Mam w salonie 52" Samsung seria 7, siedzę ok 4m jestem przeszczęsliwy oglądając filmy HD, chodzi przecież o efekt kina -gdy obraz z tv zapełnia większą część pola widzenia dając wrażenie "bycia" w filmie.
Wyliczanie tego typu "przekątna-odległośc od miejsca siedzenia" trochę mnie śmieszy i trąci kineskopem.:rolleyes:
Pozdrawiam
Jaki to ma związek?
Obraz z tv zapełnia większą część pola widzenia? A po polsku?

Jeśli takie wyliczenia Cię śmieszą to widać, że nie masz o tym kompletnie pojęcia - polecam lekturę tego forum - może się czegoś dowiesz.

BTW, na Twoim ekranie różnicę między FULL HD a HD Ready widać z odległości około 2 metrów więc Twoje oglądanie z 4 metrów i podniecanie się mnie BAWI.

Pozdrawiam,
 

janusz

New member
Bez reklam
To, że widzi różnicę, a Ty nie to raczej Twój problem. Tabele z odległościami są dfobre, ale określają tylko z jakiej odległości widać szczególy, niestety te szczegóły są mniej płynne.
Spróbuj obejrzeć z 4 metrów na 46 calach cienką linię prostą biegnącą po skosie. Przy sygnale FHD będzie prawie super, przy HDR w miarę dobrze ale da się dostrzec lekkie złamania, przy SD to już będzie wyraźnie linia łamana. Gdy linia będzie ruchoma (przy transmisji np. Formuły 1) dostrzec można "chodzące mrówki" wzdłuż linii.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie, to jego problem bo mu się wydaje, że coś widzi a tak na prawdę wiadomo co widzi z takiej odległości - chyba, że ma ponadprzeciętny wzrok, lepszy od większości ludzi, ale wtedy i tak nie może się tak generalnie wypowiadać na ten temat bo jeszcze ktoś pomyśli, że to faktycznie prawda.

Obrazy stałe takie jak Twoje linie jak wiadomo nijak się mają do scen ruchomych, przykład nietrafiony.

Pozdrawiam,
 

janusz

New member
Bez reklam
Gdybyś tak od razu zaczął to bym przyznał rację. W obrazie ruchomym z takiej odległości róznica w jakości obrazu jest tak mała, że można ją śmiało pominąć i nie warto płacić więcej za LCD Full HD. Tyle, że na dzień dzisiejszy Full HD są tańsze od HDReady! Proponowany tu Kuro to nie jedyny przykład, stary technologicznie, niedopracowany model, z matrycą starej generacji o dużo niższej trwałości niż nowe matryce (każda nowa generacja matryc ma wyższą trwałość).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A chciałem tak właśnie od razu zacząć ;)

A tak poważnie to Kuro 8G to jeden z najlepszych telewizorów, jakie kiedykolwiek powstały.
To oczywiste, że nowsze telewizory robione są w nowszej technologii są bardziej dopracowane itd. Jest tak przecież z Kuro 9G :)
Trwałości matrycy 8G nie można nic zarzucić - wystarczy na wiele więcej niż przeciętny użytkownik będzie w stanie to wykorzystać.
Jednak Kuro 8G nawet HDR do tej pory bije obrazem większość nawet najnowszych telewizorów i to FHD - to daje do myślenia.

Pozdrawiam,
 

marcin.k1976

New member
Masta J napisał:
BTW, na Twoim ekranie różnicę między FULL HD a HD Ready widać z odległości około 2 metrów więc Twoje oglądanie z 4 metrów i podniecanie się mnie BAWI.

Pozdrawiam,

Masta_J napisał:
Nie, to jego problem bo mu się wydaje, że coś widzi a tak na prawdę wiadomo co widzi z takiej odległości - chyba, że ma ponadprzeciętny wzrok, lepszy od większości ludzi, ale wtedy i tak nie może się tak generalnie wypowiadać na ten temat bo jeszcze ktoś pomyśli, że to faktycznie prawda.

Skąd te dane? Z jakiejś tabelki?
Tak się składa, że czytam te forum i jestem wdzięczny fachowcom którzy się tu wypowiadają, ale z niektórymi "twierdzeniami" się tu nie zgodzę, każdy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób odbiera otoczenie i klasyfikowanie według jakiś tabelek w tym przypadku (mówimy o 2 metrach) czy ktoś widzi czy nie widzi różnicy mnie śmieszy.
W końcu nie każdy może zostać snajperem. Prawda?
A z takiego szufladkowania w tabelkach wynika że tak, lub nie (zależy od tego kto robił tabelkę).

A poza tym jeśli faceta stać niech kupi sobie Full HD- zawsze to lepszy sprzęt od HD Ready :-D
Pozdrawiam
Aha i tych którym wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadali też Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry