Co wybrać...Samsung H7000 czy Sony W829 ?

norbert86

New member
Witam ponownie...

Po kilkunastu dniach poszukiwań nowego TV, po przeczytaniu wielu testów, recenzji, opinii a co najważniejsze po samodzielnym "przejrzeniu" paru telewizorów nadszedł czas na dokonanie wyboru....

Wybór pozostał między (jeszcze nie określiłem jedynie wielkości 46-55 cali):
1. Samsung H7000
2. Samsung H8000
3. Sony W829
4. Jako "czarny koń" Philips 8109 - choć przyznam że nie widziałem tego TV, czytałem jedynie recenzję....

Dlatego chciałbym na koniec zapytać Was o kilka nurtujących mnie kwestii:

1. Czerń - który z powyższych ma "najlepszą"?

2. Płynność i ostrość obrazu - który z powyższych sprawdzi się najlepiej przy sporcie i filmach akcji?

3. Czy widoczna jest różnica między matrycą Samsunga 240 Hz a Sonym 100Hz?

4. Jak jest z podświetleniem matrycy w Samsungu H7000 i H8000, duże różnice i problem z cloudingiem w zakrzywionym samsungu?

5. Czy nagrzewająca się boczna ramka H7000 to duży problem, czy po prostu tak ma być?

6. Czy Ultra Clear Panel samsunga rzeczywiście coś daje, czy to tylko taki chwyt marketingowy?

7. Czy jest znaczna różnica w obrazie między H7000 a H8000?

8. Czy warto dopłacić i wziąć H8000 i jaki korzyści daje Evolution Kit w tym modlu?

9. No i na koniec jak przy tych modelach wypada Philips? Czy jest wart uwagi, czytałem o wielu problemach z modelami Philipsa, "zawieszaniu się" itp...


Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie zwycięzcą co do jakości obrazu - Philips 8109.
Jest specjalna cena dla niebieskich. Ale pozostałe modele też są dobre i w extra ofercie.
 

norbert86

New member
Co do Philipsa to obawiam się trochę problemów z softem, bardzo dużo jest nie najlepszych opinii w internecie odnośnie modeli tego producenta :/

Ostatecznie wybór padł na.....no właśnie, chciałbym się podzielić swoją subiektywną opinią na temat telewizorów Samsung H7000 oraz Sony W829 - a więc zacznę od początku...

Po długich poszukiwaniach nowego telewizora, przeczytaniu kilkunastu recenzji, opinii oraz po "sprawdzeniu" kilku modeli w sklepie wybór swój zawęziłem do Samsunga H7000 oraz Sony W829. Po kilkudniowych rozważaniach "za i przeciw" pomyślałem sobie że po wcześniejszych problemach z modelem Sony W905 (martwe piksele) może warto wybrać coś innego... Samsung H7000 wydawał się być idealnym następcą W905 - matryca natywna 200 Hz, Micro Dimming, podobna klasa co wspomniany model Sony, bardzo dużo pozytywnych opnii....nie zastanawiając się dłużej wybrałem się po Samsunga (46 cali). Po powrocie do domu podłączyłem TV do NC+ oraz przygotowałem kilka tablic testowych (czarne tło z napisem po środku obrazu, cale czarne tło, białe tło) oraz przygotowałem kilka filmów w różnej jakości. Pierwsze wrażenie było "bardzo stonowane", tzn. pomyślałem nie jest źle, ale trzeba baczniej przyjrzeć się ustawieniom obrazu. Po spędzeniu kilku godzin i "zabawach" ustawieniami (znalezionymi na różnych portalach) skalibrowałem TV "mniej więcej" pod swoje wymagania....

No i niestety jakość wyświetlanego obrazu nie do końca mnie zadowoliła :( Programy HD były takiej sobie jakości, a mianowicie pierwszy plan wyglądał się ok ale za to drugi plan był tak jakby zaszumiony, nie ostry, obraz był "sztuczny", nawet moja żona zwróciła uwagę, że obraz jest po prostu nie ładny! Kombinowałem na różny sposób z ustawieniami - własnymi oraz polecanymi w internecie, niestety żadne nie dawały satysfakcjonującego rezultatu - zarówno na NC+ jak i filmach w różnej jakości. Czerń według mnie nie była aż tak dobra, w "ciemnym" pokoju po prostu świeciła, moim zdaniem była gorsza od Sony W905. Kolory oraz płynność były ok, smart również...pilot z żyroskopem super sprawa, 3D bardzo dobre...no ale niestety priorytet dla mnie czyli jakość obrazu była nie satysfakcjonująca ! Do tego TV miał delikatny clouding w prawej dolnej części ekranu oraz na środku tuż nad logiem Samsunga ! Po kilkunastogodzinnych testach postanowiłem zwrócić TV do sklepu i wziąć Sony W829....

Po powrocie do domu i podłączeniu wszystkiego, tak samo jak w przypadku Samsunga sprawdzeniu obrazu z NC+, przygotowanych tablic testowych oraz filmów mogę powiedzieć tylko jedno.....to był strzał w dziesiątkę !!! Według mnie Sony W829 na fabrycznych ustawieniach wyświetlił lepszy obraz niż Samsung, obraz czysty, bez przypadłości wspomnianego H7000. Chcę w tym momencie powiedzieć, że opisuję tu tylko i wyłącznie moje własne odczucia co do obydwu telewizorów. Według mnie kolory lepsze na Sony, czerń moim zdaniem dużo lepsza na W829, brak zauważalnego cloudingu, płynność sprawdzana na obydwu TV podczas meczu piłki nożnej również wg. mnie nieznacznie lepsza na Sony ( mimo że matryca 100 Hz vs 200 Hz Samsunga). Ogólnie ujmując wg, mnie obraz ZDECYDOWANIE lepszy jest na Sony W829, i cieszę się że postanowiłem oddać Samsunga.

Podsumowując:

Sony (moim zdaniem):
- dużo lepsza czerń
- lepsza płynność
- lepsze kolory ( choć tu zależy co kto lubi - wg. mnie na Sony barziej naturalne)
- lepsze wykonanie
- lepsza ogólna jakość obrazu co było dla mnie priorytetem
- lepsze skalowanie obrazu


Samsung (moim zdaniem):
- lepszy smart
- lepsze 3D
- genialny pilot
- i chyba tyle :)

I jeszcze porównanie W829 z poprzednim modelem W905:
- czerń może nieznacznie gorsza w W829, lecz naprawdę trudno to zauważyć, za to w W905 było widać jak TV przyciemniał lub rozjaśniał obraz przy włączonym Local Dimming'u - opcji której W829 nie ma, myślałem że będzie mi jej brakować ale czerń w W829 jest naprawdę dobra

- płynność W905 200Hz a W829 100Hz, przyznam że trochę się obawiałem ale po obejrzeniu kilku meczy oraz filmów muszę stwierdzić że nie widzę jakiejś znaczącej różnicy...może i jest, ale najzwyczajniej w świcie jej nie dostrzegam

- smart lepszy w W829

- 3D lepsze w W905

Chciałbym wszystkim podziękować za opinie i wypowiedzi w niniejszym temacie...jestem jak dotąd zadowolony z zakupu Sony W829, nie dość że tańszy od H7000 to jeszcze 4 cale większy ( kupiłem wersję 50 calową).

Powyższa opinia są to moje subiektywne odczucia co do wymienionych TV i wszystkim niezdecydowanym polecam przede wszystkim sprawdzenie telewizorów w domu, ponieważ każdy ma inne oczekiwania oraz wymagania...ja myślałem że Samsung będzie super - nie twierdzę że nie jest, porostu Sony bardziej mi odpowiada i wg. mnie jest lepszy...Dziękuję...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkoda że nie sprawdziłeś Philipsa. Obraz jest rewelacyjny. Jak dla mnie dalej to podstawa dobrego telewizora.
 

Mitmart

New member
A czy sprawdzał ktoś możliwość podłączenia do W829 iPada albo iPhona ? chodzi mi tu nie tylko o zmiane kanałów itp ale tez np. możliwość wpisywania z ipada adresów storn www
 
Do góry