Co wybrać...Samsung H7000 czy Sony W829 ?

mafia35

New member
Bez reklam
Na prezentacjach w domu najczęściej wybierany jest do tej pory Sharp i to zdecydowanie.
Sony 65W955 gra również bardzo dobrze.
To że ma IPS o niczym dokładnie nie świadczy.
Najlepsze ekrany na świecie maja IPS
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-05-klatki-matryca-ips-eizo-foris-fs2434.html

Ten dalej swoje... ;)
A matrycę Iiyamy AMVA+ widziałeś? Kontrast 3x wyższy, czas reakcji krótszy. Kąty widzenia podobne do IPS...
No i właśnie - czas reakcji. W Iiyamie masz 4ms czarny do czarnego, a eizo 5ms szary do szarego...

Co do Sharpa, to aż mnie zdziwiłeś. Ludzie nie widzą w quattronie przekłamań barw przed jak i po kalibracji..?
 
Ostatnia edycja:

remos.infopl

New member
Na prezentacjach w domu najczęściej wybierany jest do tej pory Sharp i to zdecydowanie.
Sony 65W955 gra również bardzo dobrze.
To że ma IPS o niczym dokładnie nie świadczy.
Najlepsze ekrany na świecie maja IPS
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-05-klatki-matryca-ips-eizo-foris-fs2434.html


Quattron UQ60 Całkiem fajny, pewnie te THX w domu by przyjęły się, ale Samsung ma podobne menu Film, a nawet ustawienie Natural daje dla mnie wystarczający efekt.
natomaist cala obsługa Samsunga (serii 8000) to bajka, przy Sharpie gdzie masakrycznie wolno trwało przechodzenie z opcji do opcji, oraz wedłu zgranego materiału 12GB filmu 1080P sharp robił jakies dzwine klatkowania i pixeloze, przy czym poradził sobie z ustawieniem odpowiednich proporcji, gdzie każdy testowany przeze mnie Philips dawał obraz rozciągnieęty i nie można było tego zmienić (pomimo wyboru rozciągnięcie/dopasowanie).

Natomiast Samsung znów bez zająknięcia i DTS poleciał i napisy i odpowiednie proporcje/płynnosć.
 

remos.infopl

New member
O taki format ma ten plik problematyczny na Sharpie i Philipsach.

[Lista używanych filtrów]
(1) Built-in MKV Source
(2) Built-in Video Codec/Transform
(3) Enhanced Video Renderer(Custom Present)
(4) Built-in Audio Codec/Transform
(5) DirectSound Audio Renderer

[Informacje o wideo]
Dekoder wideo:AVC1 - Wbudowany dekoder FFmpeg(h264)
Typ wejścia:AVC1(24 bits)
Rozmiar wejściowy:1920 x 800(2.40:1)
Typ wyjścia:NV12(12 bits)
Rozmiar wyjściowy:1920 x 800(2.40:1)
Szybkość odtwarzania:23.98
BitRate: Nieznany

[Informacje o audio]
Dekoder audio:DTS(0x2001) - FFmpegMininum64.dll(dca)
Próbkowanie:48000 ->48000 próbek / sek.
Przepływność:0 ->16 bitów / próbkę
Liczba kanałów:6 ->2 kanały
Bitrate: 0 kbps
 

norbert86

New member
Byłem dzisiaj w sklepie i porównywałem Sony W905, W829 oraz Samsunga H7000 i H8000...no i na dobrą sprawę sam już nie wiem który z wymienionych wybrać :/ Skłaniam się ku Samsungowi, tylko pytanie czy warto dopłacać do H8000, czy różnica w jakości obrazu jest znaczna?
 

andreas2012

New member
Byłem dzisiaj w sklepie i porównywałem Sony W905, W829 oraz Samsunga H7000 i H8000...no i na dobrą sprawę sam już nie wiem który z wymienionych wybrać :/ Skłaniam się ku Samsungowi, tylko pytanie czy warto dopłacać do H8000, czy różnica w jakości obrazu jest znaczna?


sprawdzales na zwykłych filmach i na sredniej jakości materiale? Ja mimo ze mam Samsunga to jeszcze nie spotkałem Samsunga z bardzo dobrym obrazem, chociaż H7xx 8xxx akurat nie sprawdzałem jedynie tansze, ale czy jest jakas roznica znaczaca...
 

remos.infopl

New member
sprawdzales na zwykłych filmach i na sredniej jakości materiale? Ja mimo ze mam Samsunga to jeszcze nie spotkałem Samsunga z bardzo dobrym obrazem, chociaż H7xx 8xxx akurat nie sprawdzałem jedynie tansze, ale czy jest jakas roznica znaczaca...

Lol bardziej niepoważne wypowiedzi to już dawno nie widziałem.



Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
 

norbert86

New member
Witam...po dzisiejszej wizycie w sklepie chyba utwierdziłem się w przekonaniu że kupię samsunga, choć nie wiem jeszcze którego - i tu pytanie do Was, czy pozostać przy H7000 czy lepiej wziąć H8000 ze względu na lepszy micro dimming? Czy jest znaczna różnica pod tym kontem? A może wziąć Samsunga F8000 z zeszłorocznej serii, jak wypada ona w porównaniu do wyżej wymienionych telewizorów?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie warto dopłacac do h8. Przy kalibracji i tak wyłaczysz microdimming :)

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

piteron

Active member
Bez reklam
co prawda nie porównywałem bezpośrednio H8000 i H7000 ale porównywałem h7000 i HU7500 i napisze zdecydowanie,szkoda pieniędzy na droższe modele
Co do Micro dimmingu w 8000 to jest to taki sam gadżet jak w 7000 czyli niby jest a tak naprawdę to nikt nie wie jak i kiedy działa
Oba modele nie maja prawdziwego wygaszania więc czy Tv analizuje 200 czy 400 segmentów obrazu i cos tam robi nie ma znaczenia a na pewno nie ma znaczenia żeby powiedzieć że obraz w obu jest dobry
oczywiście wizualnie 8000 fajnie sie prezentuje ma modul evolution kid
Napisze jeszcze coś o czym tylko słyszałem bo osobiście nie miałem jak tego sprawdzić,sporo osób donosi o kiepskiej jakości podświetlenia matrycy w zakrzywionych LCD Samsunga tyczy się to modelu wyższego czyli 8500.W testach na zachodnich portalach tez ludzie piszą że w 8000 jest to spory problem,więc jak dla mnie jak na razie zakrzywieńce nie dają tego czego oczekuje od TV
 

jumbol0801

New member
Witam,
Kupiłem miesiąc temu Sony W829b. Wcześniej miałem samsunga 6400(oczywiscie ze jest roznica z nowszymi samsungami mimo to), Powiem tak, sony bez kalibracji równa się samsung po kilkugodzinnym ustawianiu a i tak bedzie jak zawsze w samsungu plastyczność. Sony po kalibracji .... brak słow. Jeśli chcesz jakość i wygląd tv to SONY w 100% jeśli bajery któe się znudzą to samsung i męczarnia oglądania tego""realistycznego"" koloru a o jakośc czerni już nawet nie będę wspominać. W TV to podstawa czerń. i dlatego jako drugi będzie Panasonic AX802B. Nie jestem maniakiem jednej firmy i zawsze szukam to co najlepsze w danej cenie. Pozdrawiam
Ps nigdy nie patrz na obraz w sklepie, ma ustawienia sklepowe w domu bedzie inaczej a w nocy zobaczysz szarosc...
Ps moj brat ma Panasonica Plazme vt chyba nie trzeba nic dodawać i był bardzo zaskoczony gdy zobaczł czerń jaką ma ten Sony, sam jestem cały czas zaskoczony ze led ma taką czerń.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Do której serii VT porównywaliście W829 i jego czerń? Wg mnie poziom czerni z VT60 jest nieosiągalny dla W829, ale już wobec mojej V20 może być podobnie, co by mnie ucieszyło.
 

jumbol0801

New member
Porównanie leda do plazmy Panasonica jest takie samo jak fiata 126p do bmw. Nie bylo porownania bo to nie ma celu mowie tylko że bylismy zaskoczeni ze ten led tez ma dobra czern, a oczekiwalem bardziej szarosci.
Ta plazma to TX-50VT60. Niestety nie do kupienia tu gdzie mieszkam. I Ten Sony W829 Ma bardzo dobrą czerń i bardzo dobre kolory a gra na nim to inny poziom.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Wbrew pozorom, V20 wcale nie ma tak rewelacyjnej czerni, stąd padło pytanie o serię. Tym bardziej, że poziom jej głębii w mojej rósł wraz z godzinami przepracowanymi. Za to brak "plam" całkowicie to wynagradza. No cóż, vt60 już nie kupię, pozostaje substytut w postaci w829, do czasu przyjęcia się na dobre OLED.
 

jumbol0801

New member
Jest jeszcze vt60 do kupienia w Gorzowie:D zastanawiałem się nad tym ale transport dosc daleko a plazme transportowac przez nie wiem kogo to dziekuje. Kupiłem sony W829B i jestem bardzo zadowolony,BARDZO! Plus to jego obudowa aluminiowa i ramka ktora jest cieniutka i masz do dyspozycji caly ekran. Filmy w Blu-ray to slina na dywanie hehe;)
PS Dokładnie, tez kupilem bardzo dobry tv za te pieniadze i spokojnie poczekam na dobry oled bo ten tv starczy na dlugo.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Ja wziąłbym na pewno 55VT60, gdyby miała 0h lub blisko tego na liczniku, ew. po sprawdzeniu, czy nie ma ewidentnych, stałych wypaleń, po ekspozycji, nawet pomimo dopłaty 1,5k PLN. Oczywiście 55W829 to mój typ nr jeden w kwestii LED LCD z tego mniej więcej przedziału cenowego.

Z drugiej strony, co za "fachowcy" pracują w sklepach, że ustawiają statyczne ekrany na plazmach i potem sprzedają ze stratą, bo towar jest - delikatnie mówiąc - nieidealny?!?
 
Do góry