Co wybrać...Samsung H7000 czy Sony W829 ?

psiaja

Member
Chciałbym mieć tyle szczęścia co Krzysiu i zawsze trafiać na kupowane modele, co to SUPER grają, bez żadnych wad (clouding, banding, ze smolistą czernią, modele bez wieszania i wolnego menu) przez co, z pewnością zawsze bym był mega zadowolony! Nic, tylko pozazdrościć takiego szczęścia :twisted:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będę właśnie wymieniał telewizory w domu - bo mam znajomych którzy zawsze czekają na dobre modle w dobrych cenach ze wiadomego źródła.
Ale nowy ambilight Philipsa chyba wygra.
 

norbert86

New member
A jak myślicie, lepiej wziąć Samsunga H7000 czy zaryzykować i jeszcze raz wziąć Sony W905? Przypomnę że zależy mi jedynie na jak najlepszej jakości obrazu tj. czerni, kontraście, płynności, kolorach itp. ??? A może coś innego co będzie konkurować z wymienionymi telewizorami?? Myślałem też o Panasonicu WT60, tylko boję się o czerń - matryca IPS ma swoje wady niestety :/
 

piteron

Active member
Bez reklam
Brak różnić
jedynym plus to strefowe wygaszanie
kup h7000 za reszte BR sounbara.kamerke i jeszcze wystarczy na piwo
 

norbert86

New member
Czyli poza strefowym wygaszaniem (no i tym że jeden jest "prosty" a drugi "zakrzywiony") nie ma różnic między H7000 i H8000? Gdzieś w testach widziałem że większy clouding jest na H8000 i jest gorsza czerń, ale nie wiem czy to prawda?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka że każdy led ma clouding wiekszy mmiejszy bardziej lub mniej uciazliwy ale niestety jest.Tu trzeba poszukać odpowiedniego modelu nawet wśród jednej serii
Przy okazji gdzie jest nowa 905 bo wydaje mi sie ze może z multimediami ten ma problemy ale jeśli chodzi o jakość obrazu to jest tu faworytem
 

remos.infopl

New member
Czyli poza strefowym wygaszaniem (no i tym że jeden jest "prosty" a drugi "zakrzywiony") nie ma różnic między H7000 i H8000? Gdzieś w testach widziałem że większy clouding jest na H8000 i jest gorsza czerń, ale nie wiem czy to prawda?

Apropo, może ktoś rozwinąć temat, bo dzisiaj kolejny dzień moich oględzin i powiem Wam, że H8000 powalił wszystko co do tej pory oglądałem tj. Toshibe L9, Sony W955, Sharpa UQ10.

Zastanawia mnie tylko czy ta krzywizna przy powieszeniu na ścianie nie przeszkadza jakoś za bardzo, szukałem zdjęć na necie ale jakoś chyba nie umiejętnie bo nic nie znalazłem.

No i jeszcze jutro podedję na spokojnie sprawdzić czy ten efekt teatru to da radę ustawieniami wyeliminować tak abym go w ogóle nie zauważał.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Hmmm
osobiście az w taki zachwyt nie wpadłem,może dlatego że porównywałem go np sony 905(955 ma IPS więc porównanie nie ma sensu)i h7000
Jeden z plusów "pokrzywieńców" jak dla mnie to taki że przy matrycy VA ciemny kolor mniej jest podatny na wyblakniecie w narożach jak zmieniamy pozycje,ale niestety cena jest sporo za duża nawet jak na nowość na rynku
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja kupując zdecydowanie bym wybrał większy model czyli h7000
tu masz testy obu z tego samego źródła
Samsung H7000 (UE40H7000) Full HD LED TV Review | AVForums
Samsung 55H8000 Curved Full HD LED TV Review | AVForums
nie ukrywam że zakrzywiony wygląda fajnie ale w jakość obrazu na moje oko nie wnosi nic aby dopłacać
Powtórze jeszcze raz gdyby stały kolo siebie te 3 modele o których wspominałeś i kosztowały by podobnie na pewno wybrał bym Sony 905 .Jak dla mnie osobiście jest to lider kontrastu koloru i ruchu,niestety juz go nie produkują a tegoroczna seria 9 czyli 955 to.................szkoda pieniędzy
 
Do góry