Co wybrać : plazmę czy lcd

nicam16

New member
Witam.Chciałbym kupić nowe szkiełko i zawsze chciałem plazmę Panasonica ale chyba sie trochę zagapiłem bo ciężko juz dostać.Mogę jeszcze kupić 50vt60 powystawowy za 5000 zł albo coś nowego z lcd ale 55" w podobnej kwocie.Zależy mi na naturalności obrazu i jak najlepszej jakości.Do TV mam ok 4 m.Filmy głównie z kompa full hd.Moje wstępne typy to :
Panasonic 50vt60
Toshiba 55L7453
Może jakiś Sharp lub Panasonic lcd
Trochę mnie męczy ta plazma z ekspozycji bo trochę już tam stoi a za tą cenę mogę mieć nowy lcd.
Proszę o radę i ewentualne propozycje.Dzieki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki stan jest tej plazmy ?
Ile ma godzin na liczniku bo raczej sporo i czy nie ma wypalonych już powidoków ?
 

nicam16

New member
No właśnie pracownik sklepu mówił że trochę już tam jest i myślę że co ok. roku po 12 godzin dzienne. Jak sprawdzić czy ma wypalone powidoki ? bo są jeszcze w innych sklepach tej sieci. Ale radzisz by skierować się na tą plazmę czy w tej cenie większego i nowego lcd ?
Czy jest możliwość w tej plaźmie sprawdzić stan licznika godzin ?
 
Ostatnia edycja:

Hirosh

New member
Kolego. Obecnie już nie ma takiego wyboru- plazma czy lcd. Wszystkie plazmy jakie masz dostępne są albo refubrished albo powystawowe. Nowych już nikt nie produkuje. Skup się na dobrym Led Lcd, bo na OLEDY jeszcze za wcześnie.
 

nicam16

New member
Byłem w sklepie i niby ta plazma stoi tam od października.Czy w tej plaźmie biały jest taki słaby czy po kalibracji jest dużo lepiej ? Jakie propozycje z lcd. W oko wpadł mi sharp 60", toshiba 55l7453 albo sony w8 lub w9.
 
D

Deleted member 121090

Guest
i LCD i PDP żywotność Paneli 100 000 godzin.Zestarzejesz się i nie zajedziesz go;)
Nie byłbym takim optymistą.
To nieprawda. 100000h to podawany czas pracy pojedyńczej diody LED.
Znajdź jakiś link z zapewnieniami producenta, że jego matryca LCD lub PDP wytrzymuje 100000h.
ja nigdy nic takiego nie znalazłem.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie byłbym takim optymistą.
To nieprawda. 100000h to podawany czas pracy pojedyńczej diody LED.
Znajdź jakiś link z zapewnieniami producenta, że jego matryca LCD lub PDP wytrzymuje 100000h.
ja nigdy nic takiego nie znalazłem.


Tak wyczytałem w reklamach.Wiadomo że to marketing
 
D

Deleted member 121090

Guest
No jak sam wiesz, że to tylko marketing, to dlaczego na pytanie kolegi o żywotność PDP, zapewniasz go, że obecne TV wytrzynują spokojnie 100000h?
Nie rozumiem.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No jak sam wiesz, że to tylko marketing, to dlaczego na pytanie kolegi o żywotność PDP, zapewniasz go, że obecne TV wytrzynują spokojnie 100000h?
Nie rozumiem.

Chciał szybkiej odpowiedzi.Więc otrzymał.Możesz mnie skorygować i podać lepsze dane.Czekam i on także.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Poczytaj to forum. Poszukaj tematów w który z własnego doświadczenia nasi koledzy piszą ile wytrzymały ich TV LCD. Jest tu mnóstwo przykładów, że TV zaraz po gwarancji, a nawet często w trakcie jej trwania, pada właśnie matryca. Czyli były to TV które miały może 3-5th nalatane. I trupy.
U mnie w topowym Sony, matryca wytrzymała 1.5 roku. Miała może 2.5th przepracowane. Czyli do Twoich obiecanych 100000h troszeczkę zabrakło.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Poczytaj to forum. Poszukaj tematów w który z własnego doświadczenia nasi koledzy piszą ile wytrzymały ich TV LCD. Jest tu mnóstwo przykładów, że TV zaraz po gwarancji, a nawet często w trakcie jej trwania, pada właśnie matryca. Czyli były to TV które miały może 3-5th nalatane. I trupy.
U mnie w topowym Sony, matryca wytrzymała 1.5 roku. Miała może 2.5th przepracowane. Czyli do Twoich obiecanych 100000h troszeczkę zabrakło.

Ja bym na tym Panasonicu starał się zbić jak najbardziej cenę , tłumacząc że to już trup.Dokupuję gwarancję na 5 lat i mam spokój.Bo za 5 lat to będziemy się potykać o tv 4k w sklepach;)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Trochę bym się bał tego Panasa. TV świetny ale 4th grane w trybie sklepowym, dobrze to nie wróży.
 

nicam16

New member
Pobiegałem trochę po sklepach i znalazłem egzemplarz który ma 2000 h przelatane i cenę uzyskałem za 50vt60 4800 zł więc wstępnie mi go kompletują. Czy to w miarę dobry interes patrząc że wyboru już nie mam ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobra opcja, ale tak jak już wcześniej koledzy napisali sprawdź czy nie me powidoków, bądź co gorsza wypaleń. Weź np. Wrzuć na pena kilka kolorowych plansz i podĺącz w sklepie i przypatrz się ekranowi. Jak coś będzie negocjuj cenę, lub odpuść sobie ten zakup i weź np. Pnasonica 55AS650 - kupisz go za około 4 tys. To oczywiście tylko przykład.
 

nicam16

New member
Witam.Byłem w sklepie i są powidoki.Zapodałem biały ekran i po prawej na dole ekranu jesk kwadrat 5/5 cm i na dole ekranu tak jakby od napisów z filmu.Czy te powidoki można jakoś usunąć czy tak bedzie już zawsze ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Spróbuj przełączyć wejście TV na sygnał analogowy, nie podłączając kabla antenowego i tak zostawić na 10-15 minut. Jeżeli nie zniknie, może być z tym problem.
 

nicam16

New member
Pewnie ma opcje czyszczenia powidokó wiec przed samym kupnem to zrobie.A jak nie zniknie po tej czynnosci to rozumiem ze tak zostanie ?
 
Do góry