Co wybrać? Plazma - LCD

Status
Zamknięty.

digitalus

Banned
jesli masz dylemat ktory telewizor wybrac to najlepiej sprawdzic na wlasne oczy jak telewizor radzi sobie z plikami o mniejszej rozdzielczosci. czyli zabieramy do sklepu pendrive z plikami i podlaczamy do telewizora. obejrzysz w sklepie, jesli bedzie ok to mozna np pozniej kupic identyczny przez internet:)
podobny przyklad tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/64772-42le-5300-42ld-650-a.html
niestety panasonic TXP50C2E nie ma odczytu plikow filmowych z usb ale mozna np sprawdzic w telewizorze LG 42pj550, ma identyczna rozdzielczosc czyli 1024X760. pozniej np porownac w telewizorze o wyzszej rozdzielczosci. wybrac taki ktory uznamy za najlepszy.
w internetowych sklepach jest juz nowy model panasonica czyli TX-P50C3E. rozdzielczosc 1024X760 .
nizszy pobor pradu, nowy panel g14.
przyklad 42C3E. identyczna rozdzielczosc , czyli 1024x760


Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.


http://www.hdtv.com.pl/forum/624403-post4.html
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Kolejne godziny spędzone nad lekturą tego forum i im wiecej czytam to tym bardziej nie mogę się utwierdzić w wyborze. Większość z was pisze ze do ogladania kablowki wystarczy hd ready.
Samsung PS50C430
PANASONIC TXP50C2E

Jeśli jednak odradzicie te modele pozostanę przy PANASONIC TX-P50S20E

Ja nie mam zamiar polemizować z osobami którzy podają swoje zdanie. Skoro zatem każdy może mieć własne zdanie, to wysłuchaj mojego i podejmij decyzję.
Moim zdaniem nie powinienieś wierzyć w to co piszą, że HD redy to najlepszy wybór.
Mam telewizor plazmowy z full HD a nie z HD ready (bo to już archeologia). Obecnie nie warto tego sprzetu kupować bo nie ma takiego sygnału i nie będzie już nigdy i nigdzie (ani w odtwarzaniu Bluray, ani w innych opcjach).
Czyli kupisz sprzęt z poprzedniej epoki na jutro (kiedyś było trochę syganów w rozdzielczości HD ready, teraz już od kiulku lat nie ma).
Korzystam także z kablówki z sygnałem cyfrowym oraz kanałami w full HD.
Kanały w HD są nadawane w pełnej rodzielczości 1980x1080 (nie ma innych rozdzielczości sygnału).

Zatem twój telewizor z HD Ready będzie musiał dostosować sygnał z sygnału SD - czyli przetworzyć SD do rozdzielczości HD ready (zatem jednak zepsuć obraz bo rozdzielczości nie są zgodne).
A jak będziesz chciał obejrzeć film w full HD to także będzie musiał przetworzyć sygnał do sygnału HD Ready (czyli znowu zepsuć obraz).
Co to oznacza, ano to że aby cokolwiek obejrzeć twój telewizor będzie musiał ZAWSZE przetworzyć sygnał do rodzielczości HD Ready (szczególnie bezsensowne jest psucie dobrego sygnału full HD do sygnału kiepskiej rodzielczości HD ready).

Zatem nigdy nie obejrzysz dobrego obrazu w jakiejkolwiek rozdzielczości nominalnej twojego telewizora - to po pierwsze i najważniejsze.

Obecnie kablówki dają bardzo dobry sygnał cyfrowy w SD i HD. Jakość cyfrowa jest na ogół bardzo dobra, a sygnał full HD powala.

W 2012 roku (a niektóre regiony w tym roku) będą miały sygnał cyfrowy DVB-T. W Polsce w 2012 roku ma to być już standard - i tam nie ma rodzielczości 1024. Zatem już za rok lub dwa telewizor HD ready będzie przeżytkiem i niczego w nim w nominalnej rozdzielczośc i nie zobaczysz.

Sam sprawdź jaki obraz daje HD ready a jaki full HD (pomijam technologię plazmową z poprzedniej epoki w takich matrycach z HD ready, bo żadna firma ich już nie modernizuje, bo po co) - moim zdaniem szkoda wyrzucać pieniędzy na coś co już minęło i nie wróci. Ale Twój wybór i Twoje pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
1.nie kazdego stac na drogi telewizor.
2.telewizor o rozdzielczosci 1024x760 nie jest gorszy od full-hd( patrz zdjecie LCD Sharp full-hd i LG - PLAZMA)
3.kanaly sd prezentuja sie lepiej w telewizorze o nizszej rozdzielczosci
4 np.oferta tnk sd to tylko kanaly sd
5.po co przeplacac jesli jakosc obrazu sd jest lepsza w tanszym telewizorze czyli plazmowym
6.kanaly hd wygladaja bardzo dobrze w telewizorze o rozdzielczosci 1024 x760.
7.tylko niektore kanaly hd to prawdziwe hd.
8. przyklad dvb-board . wiekszosc wybiera plazme. dvb -board to forum posiadaczy tunerow satelitarnych.
41,4 % - plazma
34 % -lcd
20% crt
3,78% - led
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli już brać i na przyszłość to tylko 50 s20 ale........
Ale po co stary jak nowa seria powinna być w cenie starej.
Czyli poczekaj na 50S 30
 

Argawen

New member
Ja nie mam zamiar polemizować z osobami którzy podają swoje zdanie. Skoro zatem każdy może mieć własne zdanie, to wysłuchaj mojego i podejmij decyzję.
Moim zdaniem nie powinienieś wierzyć w to co piszą, że HD redy to najlepszy wybór.
Mam telewizor plazmowy z full HD a nie z HD ready (bo to już archeologia). Obecnie nie warto tego sprzetu kupować bo nie ma takiego sygnału i nie będzie już nigdy i nigdzie (ani w odtwarzaniu Bluray, ani w innych opcjach).
A myslisz, że kanały tv HD to w jakiej rozdzielczości są nadawane?
Korzystam także z kablówki z sygnałem cyfrowym oraz kanałami w full HD.
Mozesz podać nazwy stacji, bo sam jestem ciekaw kanałów w Full HD
Kanały w HD są nadawane w pełnej rodzielczości 1980x1080 (nie ma innych rozdzielczości sygnału).
Ty tak na poważnie ?

Zatem twój telewizor z HD Ready będzie musiał dostosować sygnał z sygnału SD - czyli przetworzyć SD do rozdzielczości HD ready (zatem jednak zepsuć obraz bo rozdzielczości nie są zgodne).
Telewizor Full HD nie musi przetworzyć sygnału SD ?


Obecnie kablówki dają bardzo dobry sygnał cyfrowy w SD i HD. Jakość cyfrowa jest na ogół bardzo dobra, a sygnał full HD powala.
Powala to materiał, ale raczej z płyt. Podaj proszę te kanały z Full HD. Nie wszystko na kanale HD jest godne miana materiału HD.

W 2012 roku (a niektóre regiony w tym roku) będą miały sygnał cyfrowy DVB-T. W Polsce w 2012 roku ma to być już standard - i tam nie ma rodzielczości 1024.
Możesz podać w jakiej rozdzielczości będą nadawane programy na DVB-T ? Bo mnie się zdaje, że mylisz pojęcia.
Sam sprawdź jaki obraz daje HD ready a jaki full HD (pomijam technologię plazmową z poprzedniej epoki w takich matrycach z HD ready, bo żadna firma ich już nie modernizuje, bo po co) - moim zdaniem szkoda wyrzucać pieniędzy na coś co już minęło i nie wróci. Ale Twój wybór i Twoje pieniądze.
Proponuję sprawdzić. Może się okazać, iż oglądanie na 42 calach z odległości 2,5-3 metrów, nie widać różnicy między HD Ready a Full HD.
 

bonzo-ok

New member
"w specyfikacjach pdp LG nie widać informacji o dvb-c."

Nie wiem jak w modelach LG PJ..., ale w PK masz wszystkich na 100%. Ja mam 50PK350 i działa mi na module CI kablówka, nie muszę mieć tunera i kolejnego pilota (bardzo się z tego cieszę), a kartę wsuwa się w TV i nic nie widać. Różnica między analogowym a cyfrowym nadawaniem telewizji o niskiej rozdzielczości jest spora, ale to oczywiście zależy też od dostawcy, ja widzę, że jest przede wszystkim ostrzej i kolory są żywsze przy tych samych ustawieniach, dźwięk też sporo lepszy. O HD nie wspominam, bo to już po prostu bajka.
 

bonzo-ok

New member
w laptopie nie posiadam wyjscia hdmi. Czy jest jakis sposob by podlaczyc laptopa do panasonic'a TX-P50S20E ?


Na pewno posiada on zwykłe wejście VGA na 15 pinów (inna nazwa D-SUB). To normalny cyfrowy kabel do monitora czy projektora, na pewno w lapie masz takie wyjście, a telewizorze wejście. Stawiam na potrzebę zakupu kabla z wtyczkami męsko - żeńskimi (ale może być też męsko męski potrzebny, zależy od telewizora).
 

pierwszy

Banned
Nie wiem jak w modelach LG PJ..., ale w PK masz wszystkich na 100%. Ja mam 50PK350 i działa mi na module CI kablówka, nie muszę mieć tunera i kolejnego pilota (bardzo się z tego cieszę), a kartę wsuwa się w TV i nic nie widać. Różnica między analogowym a cyfrowym nadawaniem telewizji o niskiej rozdzielczości jest spora, ale to oczywiście zależy też od dostawcy, ja widzę, że jest przede wszystkim ostrzej i kolory są żywsze przy tych samych ustawieniach, dźwięk też sporo lepszy. O HD nie wspominam, bo to już po prostu bajka.

chyba jednak mylisz tunery... wydaje mi się, że kablówka dostarcza ci cyfrowe kanały ale dvb-t!
bo nie widzę związku między dvb-c, a gniazdem CI przy tunerze dvb-t... ok wikipedia wyjaśnia:

"Posiadacze telewizorów ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułów CI (Common Interface) oraz widzowie wykorzystujący odbiorniki DVB-T/MPEG-2 również posiadające gniazdo CI, w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2. Trzeba pamiętać jednak, że powyższe rozwiązanie pozwoli jedynie na odbiór kanałów SD. Jest jednak jedynym ratunkiem dla urządzeń DVB-T/MPEG-2 o ile mają gniazda CI i stosownie przygotowane oprogramowanie."

DVB-T ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Poza tym zobacz na stronę LG (podaje niemiecką wersje, gdyż dane są na "wierzchu" nie trzeba klikać w telewizory)
TV-Geräte - LCD TV, LED TV, 3D TV, Plasma TV - LG Electronics Deutschland

LG w plazmach chwali się tunerem dvb-c dopiero od tegorocznego modelu PX.
W lcd-kach tuner dvb-c jest już w najtańszych modelach (np. ld450) i jest to zaznaczone wyraźnie, że taki tuner tam jest.
 

JackS.

New member
Bez reklam
A myslisz, że kanały tv HD to w jakiej rozdzielczości są nadawane?
Mozesz podać nazwy stacji, bo sam jestem ciekaw kanałów w Full HD
Ty tak na poważnie ?
Słusznie napisał, że aktualnie wszystkie polskie programy satelitarne HD są emitowane w rozdzielczości 1920x1080. W rozdzielczości 1280x720 można w Polsce odbierać niektóre niemieckojęzyczne FTA.

Możesz podać w jakiej rozdzielczości będą nadawane programy na DVB-T ? Bo mnie się zdaje, że mylisz pojęcia.
Kanały SD - w 576i. Kanały HD - jak dotąd (na przykład TVP HD w czasie próbnej emisji w Krakowie lub Polsat HD ostatnio w czasie jakiegoś meczu) były nadawane w 1080i.

Proponuję sprawdzić. Może się okazać, iż oglądanie na 42 calach z odległości 2,5-3 metrów, nie widać różnicy między HD Ready a Full HD.
Optymalną odległością do oglądania materiału w 1920x1080 na 42 calach jest ok. 170 cm. Z 3 metrów na 42 calach to już praktycznie widzi się tylko tyle szczegółów co w przekazie SD.
 

Argawen

New member
Kanały HD - jak dotąd (na przykład TVP HD w czasie próbnej emisji w Krakowie lub Polsat HD ostatnio w czasie jakiegoś meczu) były nadawane w 1080i.
Takie FullHD to ja mam w HD Ready.
Posiadam 42 cale FullHD oraz HD Ready. Panasy. Z odległości 2-2,5 m nie widzę różnicy w materiale Full Hd i HD Ready.
 
Status
Zamknięty.
Do góry