Co wybrać? JBL bar 5.1 czy SONY HT-ZF9 czy SAMSUNG N850?

HaHiro

New member
Witajcie!

Jak w temacie dylemat pomiedzy trzema saundbarami:
1. JBL Bar 5.1
2. SONY HT-ZF 9 z tylnymi głośnikami
3. SAMSUNG HW-N850 z glośnikami tylnymi SWA-9000s

Saundbar ma służyć 60/40 film/muzyka, głównie Netflix i ewentualnie filmy z podpietego laptopa. Nie zależy mi bardzo na efekcie atmos, preferuję bardziej jakość dźwięku. Saundbar będzie podpięty pod TV SONY. Bardzo proszę o poradę:smile:
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Mam bar5.1 dźwięk w filmach jest mega, że względu na fizyczne tylne kanały. Bas jest bardzo mocny i nigdy w warunkach domowych go niezabraknie. Ja muszę uważać i ściszać go bo w bloku odzywają się sąsiedzi.
W muzyce faktycznie trochę brakuje środkowych tonów, i musisz pamiętać że bar jest trochę ubogi w dekodery dźwięku, mi najbardziej brakuje DD+.

Sony nigdy nie słyszałem ciekawi mnie czy te tylne głośniki będą działać jako oddzielne kanały czy jako reprodukcją przednich?
 

HaHiro

New member
Bose, niestety nie na moja kieszeń:-( darekgra, powiedz mi czy odpinane głośniki tylko działaja przy filmach 5.1 czy również gdy sa odpięte gdy gra muzyka też działają?
 

darekgra

Member
W bar5.1 odpinane głośniki działają zawsze. Przy dźwięku stereo na tylnych głośnikach słychać to co na przednich z tym że po kalibracji ten dźwięk jest moim zdaniem trochę zmieniony jakby bar udawał 5.1
 

HaHiro

New member
Widze ze głownym minusem w jbl 5.1 jest brak DD plus, jestem kompletnie zielony w tych kwestiach, do czego służy ten kodek?
 

darekgra

Member
Ogólnie to DD+ przy standardowym dźwięku 5.1 jest niepotrzebny bo wystarczy do tego DD który posiada. Tylko Netflix wymyślił sobie że do 5.1 wymaga DD+.
 

darekgra

Member
To zależy np. z miboxa lub shield podpiętego do SB nie ale naprzyklad z Xboxa już tak bo Xbox transkoduje dd+ do DD. Ja naprzyklad netflixa oglądam z apki w telewizorze fz800 on odbiera dd+ i puszcza po arc DD więc cieszę się dźwiękiem 5.1.
Oszukuje też aplikacje netflixa na shieldzie w ten sposób że podłączyłem ja do tv więc mam dźwięk 5.1 i potem po arc do SB.
 

HaHiro

New member
Posiadam dość stary TV, Sony Kdl-47w805 i ogladam netflixa z aplikacji w TV, czy podpinajac jbl 5.1 pod ten tv, bede mógł bez problemu odtwarzać w 5.1?
 

darekgra

Member
Na 99% tak ponieważ twój tv posiada DD+, zależy jeszcze od wersji aplikacji w tv i możliwości ustawień przesyłu po HDMI arc, ale moim zdaniem powinno to zagrać w 5.1.
Kup przez neta więc wyrazie czego będziesz mógł zwrócić.
 

HaHiro

New member
Mój budżet to max 3,5k 😉
Póki co dylemat między: jbl 5.1 a sony htzf9, tylko narazie nigdzie nie ma promocji na tyły za 1 zł.
Z tego co znalazlem w opiniach to tyłów jbla nieda sie podłaczyć na stałe, gdy się ładuja przez usb podobno nie można ich sparować.
 

darekgra

Member
Z tego co znalazlem w opiniach to tyłów jbla nieda sie podłaczyć na stałe, gdy się ładuja przez usb podobno nie można ich sparować.

Specjalnie dla ciebie zrobiłem test podpiąłem głośnik pod ładowarkę, i belka bez problemu się z nim łaczy, wybudza i gra. Także ktoś coś pomieszał.
 
Do góry