Co wybrać HK AVR 760, Arcam AVR 600, Denon AVR 3313

xgutti

New member
Bez reklam
Obecnie posiadam Harmana AVR 760 ale zastanawiam się nad wymianą obecnych klocków Harmana na coś innego. W grę wchodzi topowy model Arcam AVR 600 bez 3D oraz nowy model Denona AVR 3313. Na co radzicie się zdecydować? czy może pozostać przy obecnych klockach H/K AVR 760, BDT 30, HD 990.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Masz ciagle najnowsze "klocki" H/K ;>

Ja też bym się tego pozbył w podskokach... i zamienił na podobny zestaw Marantza.
 

Veto

New member
arcam= kibel softowy w miarę dźwięk-3D można ominąć 2 hdmi z blu ray
Denon=zakaz produkcji, kara za tak ch... avr w tych złotówkach
Harman =nic specjalnego,ale z jakimi kolumnami gra? jak z dużymi to nie pociągnie
 

xgutti

New member
Bez reklam
H/K AVR 760 to jeden z wciąż mocniejszych amplitunerów obecnych na rynku. Realny pobór prądu to ok. 1300W a nie żaden oszukańczy jak to podają inne firmy jedynie w celach marketingowych. Tak więc napędzi spokojnie większość głośników. Obecnie mam podpięte Infiniti Classia ale w przeciągu roku zamieniam dokonać wymiany na B&W 803s.
 
Ostatnia edycja:

Veto

New member
803s i AVR nie daję rady -ludzie !Nie idźcie tą drogą
Udowodnię iż avr 760 przy np kerell kav 400xi to bardzo ale to bardzo słaby wzmacniacz
Gdzie krell nie jest mistrzostwem świata...

tematy na forum mnie czasami przygnębiają :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mnie nic nie przygnębia. Wręcz przeciwnie fajnie jest jak ludzie sobie pomagają.
Mam AVR 760 Harmana i jestem do mich potrzeb bardzo zadowolony. (sorry). Ma szerszą scenę muzyczną w stereo niż inne klocki które brałem do domu.
Oczywiście wszystko zależy jaka jest akustyka pomieszczenia.
Jak słaba to szkoda kasy na taki sprzęt.

Zresztą jak masz to sam wiesz dobrze, że jakość jest wysoka.
A ile masz kasy do wydania na całość ?
Bo to da wyobrażenie czy jest podstawa do zmiany na wyższe potrzeby.
 

cezar1972

New member
AVR 600 to koszt ponad 12.000 PLN za nowy. Za takie pieniądze nie warto kupować amplitunera. Dysponując podobną kwotą można złożyć dzielony system chociażby Marantza lub Emotivy.
 

BD

Member
Bez reklam
stawiam na AVR760
ale od chyba przeszlo 5 lat uzywam onkyo 905 zakupuione u ninja i nie mysle zmieniac kino pierwsza klasa
polecam jak ktos nie potrzebuje [3D a fee: )] 905 i tego fajnego sprzedawce: ) pozdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
AVR 600 to koszt ponad 12.000 PLN za nowy. Za takie pieniądze nie warto kupować amplitunera. Dysponując podobną kwotą można złożyć dzielony system chociażby Marantza lub Emotivy.

Tez bym szedl ta droga, a Onkyo 905 moze i dobry w kinie, ale jak na tej klasy ampli w stereo hmm... bez wyrazu. Co tu wiecej pisac.
 

BD

Member
Bez reklam
Poddaję się jeżeli chodzi o to forum -pełna amatorka !!!
Jak ktoś zna bolączki 905 przegrzewanie, się to przy ostrym graniu będą problemy.Jak ktoś słucha monobloków SE i podłączy amplituner to centralnie się poddaję -!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a glowka panie zawodowcu sie nie przegrzewa?
w 905 faktycznie tylko sekcja hdmi (po prawej od gory) porzadnie sie nagrzewa, toroid letni ale zeby ktos mial jakies bolaczki od temperatury pierwszy raz slysze:D:]
 

xgutti

New member
Bez reklam
każdy porządny klocek się grzeje, taka jest budowa i specyfika większości urządzeń zasilanych prądem. Mamy czerpać radość z jakości dźwięku a nie sprawdzać temperaturę urządzenia. Puki nie muszę siadać na amplitunerze czy wzmacniaczu dla poprawy jakości to temperatura jest nie istotna
 

mors111

Active member
Bez reklam
każdy porządny klocek się grzeje, taka jest budowa i specyfika większości urządzeń zasilanych prądem. Mamy czerpać radość z jakości dźwięku a nie sprawdzać temperaturę urządzenia. Puki nie muszę siadać na amplitunerze czy wzmacniaczu dla poprawy jakości to temperatura jest nie istotna

mi póki co udało się kiedyś rozgrzać amplituner do 56'C ( zmierzone miernikiem elektronicznym wetkanym tuż pod obudowę amplitunera )

... no i póki nie włącza się wyjący wbudowany wentylator

ale jak grasz głośno , to nawet i farelka by nie przeszkadzała :D swoim hałasem
 
Do góry