Co ważniejsze : podświetlenie LED, czy 100 Hz?

malboro

New member
Witam!
Zmianę TV planowałam na marzec przyszłego roku, niestety stary, poczciwy CRT (Thomson 28") odmówił wcześniej współpracy. Tak oto stanęłam przed koniecznością wyboru już teraz. Kilka lat temu rozeznawałam trochę temat TV LCD, ale moja wiedza stanęła na matrycach spva (chyba niewiele się dzisiaj przyda). Kilka dni temu trafiłam na te forum, ale obawiam się, że nie mam 2 lat czasu (już tydzień bez TV - wrrr...), żeby wszystko przeczytać, więc proszę o pomoc.

Podstawowe kryteria wyboru :

Sygnał - Cyfrowy Polsat
Odległość - ok. 4 m
Umiejscowienie - ściana na przeciwko okna
Zastosowanie - głównie do oglądania TV, czasem jakieś filmy i koncerty z kompa (również full HD) dobrze by było, żeby radził sobie z grami, odtwarzacz DVD (w zamiarze blu-ray)
Budżet - niestety ograniczony - stąd pytanie (patrz topic). Do 4 500 pln jakoś przetrawię, powyżej zapewne odbije mi się czkawką finansową (aczkolwiek mam skłonności przy tego rodzaju zakupach do przysłowiowego "dołożenia kilku groszy", żeby było lepiej :cool: )

Po wstępnym rozeznaniu tematu TV, jedyna opcja jaką wybrałam to LCD (plazma odpadła z powodu umiejscowienia TV na przeciwko okna balkonowego - dużo światła na wprost). Rozdzielczość 1920 x 1080 (słusznie? czytając te forum zaczynam mieć wątpliwość). Waham się między 40, a 46", co do marki nie mam preferencji (ani też uprzedzeń). Patrzyłam na razie na Samsungi z rodziny Samsung LED TV (wrrr... ta cena), Sharp'a, ale jest jedna marka, która mnie hipnotyzuje - Sony (seria EX - idealny do powieszenia na ścianie, mam natomiast wątpliwości co do bezprzewodowego przesyłu sygnału). Dodam również, że nie bez znaczenia jest dla mnie dźwięk. Nie potrafię przywyknąć do oglądania serwisów informacyjnych i tego typu rzeczy słuchając przez wzmacniacz i głośniki, więc wypada, żeby dźwięk TV przynajmniej nie zabijał.

Ponieważ jak wcześniej wspomniałam, budżet jest ograniczony - z czegoś muszę zrezygnować. Stąd topic.
Proszę o opinie o tych markach, które podałam, chętnie popatrzę na inne (jakie? proszę o konkretne modele), oraz o ustosunkowanie się do pytania w topic'u.

Pozdrawiam...
 

Ares78

New member
Tylko, że w cienkich telewizorach nie ma co liczyć na dobrej jakości głośniki, a co za tym idzie jest po prostu gorsze brzmienie. Jeśli chodzi o samą odległość zdecydowanie rozglądałbym się za 46 calami, 40 to będzie po prostu mało i dość szybko będziesz chciał zmienić na większy.

Co do przesyłu bezprzewodowego to producent podaje:
"Bezprzewodowa technologia BRAVIA 1080 do łączenia telewizora z urządzeniami HD takimi jak odtwarzacze Blu-ray Disc™ oraz odbioru telewizji (przesyłanie z dostarczonej jednostki sygnałowej sygnału w formacie do 1080i)"
 

malboro

New member
To ja wstępnie poproszę o uświadomienie mnie z tym 1080i, bo to oznaczenie często pojawia się w opisach modeli (nie tylko przy 1080), a szczerze mówiąc nic mi nie mówi.

Przy okazji - wczoraj poświęciłam popołudnie na dotknięcie różnorodnej technologii w namacalny sposób (przejechałam po sklepach) i kilka rzeczy poważnie mnie rozczarowało. Sharp, który z opisów imponował energooszczędnością, designem i zastosowaniem podświetlenia typu full LED (czyli - diody rozmieszczone równomiernie na całej matrycy, a nie jak w większości modeli - tylko na obrzeżach), odpadł za szczegóły - np: brak USB w TV za powyżej 4000 pln? śmieszne moim zdaniem. Dźwięk przeszedł możliwości mojej wyobraźni, mało mnie nie upośledził. Masakra...
Nie udało mi się niestety zobaczyć w akcji Sonego z serii EX, bo ponoć sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, natomiast warte uwagi IMO są 200 Hz modele z serii Z. Nowsze z tego roku dosłownie naszpikowane różnego rodzaju ciekawymi rozwiązaniami (co niestety odbija się w cenie) ale już te z roku 2008 całkiem przystępne dla przeciętnego zjadacza chleba, a nadal imponujące obrazem (nie wiem jak to możliwe ale kąty w porównaniu z innymi jak na LCD ma niesamowite, barwy i jasność też robią wrażenie, o płynności nie wspominam - bez zastrzeżeń). No i te audio... Na kilkanaście wypróbowanych TV - Sony zdecydowanie wygrywa.
Samsung nie zrobił na mnie większego wrażenia - tak jak przypuszczałam. Chyba, że wspomnę o cenie ale to nie było pozytywne wrażenie.

Jednoznacznych wniosków z dyskusji ze sprzedawcami nie wyciągnęłam - każdy chwalił co innego, bo co innego chciał sprzedać. Rozmawiałam z jednym, który wmawiał mi jakie wielkie znaczenie ma podświetlenie LED, po czym przychodził drugi z textem : "aaa to ja pani 200 Hz od Sonego pokażę z tradycyjnym podświetleniem i sama pani zobaczy". Paranoja...

Oj... czuję, że jeszcze długo bez tego TV posiedzę :)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
tomi-pops napisał:
1080i to nie 1080p i tu jest haczyk !!
Będzie to miało znaczenie przy podłączeniu odtwarzacza blu ray, bo żadna platforma cyfrowa i tak nie nadaje 1080p. A jeśli chodzi o Twoje stwierdzenie, absolutnie się nie kłóciłem.

malboro google prawdę powie :) W skrócie przy 1080i obraz z przeplotem, a w 1080p bez przeplotu, korzystniejsza jest dla użytkownika druga opcja.

Sprzedawcy proponują to co im zalega, lub to za co dostaną lepszą prowizje smutne, ale prawdziwe. Co do różnic modeli z 2008 i 2009 to w przypadku HD przepaści nie ma i nie będzie, cała zabawa rozchodzi się o obróbkę SD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz same sprzeczności.
Odległość jest taka że 100 Hz i tak nie uświadczysz nawet przy super wzroku.
Kasa jest za mała na dobry LCD Led.
I zacząłbym od tego który przynosi najwięcej satysfakcji:
JVC 47DV1
Toshiba 47ZV 635
Sony 46W 5500
 

malboro

New member
Hmm...
Chyba właśnie do mnie dotarło, że na dzień dzisiejszy ani 100 czy 200 Hz, ani podświetlenie LED, tylko najważniejsze jak TV radzi sobie z SD.
Na pierwszy rzut oka tak to wyglądało - za określoną kwotę albo 100 HZ, albo LED i wydawało się mniej skomplikowane...

Zapewne w wolnym czasie (weekend) sprawdzę te modele, które podaliście i powrócę jak bumerang... z pytaniami.

Pozdrawiam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież nie musisz się domyślać .
Ja poprosisz o prezentacje do domu to sam najlepiej wybierzesz.
 
Do góry