co w zamian za WiFi WIS09ABGN

Browcio

New member
Mam problem z telewizorem UE46EH5300 i z kartą Edimax EW-7711UMn (rt2870).

Karta została przerobiona wg. poradnika na SamyGO i jest wykrywana przez komputer jako: "Samsung Electronics Co., Ltd WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter". Po podłączeniu do komputera karta działa bez zarzutu. Telewizor przy podłączeniu kablowym działa znakomicie.

Telewizor wykrywa kartę i umożliwia podłączenie się do sieci WiFi które regularnie się rwie i praktycznie nie da się używać funkcji wymagających dostępu do sieci. Przy próbie oglądania przez DLNA film początkowo się ładuje (na komputerze widzę, że prędkość byłaby wystarczająca do oglądania) ale po paru sekundach prędkość zwalnia do 0 i film zatrzymuje się. Oglądanie czegokolwiek np. w TVN Playerze wygląda podobnie (co ciekawe obrazki programów ładują się jak przy połączeniu przez kable). Wyżej wymienione funkcje działają tylko jak połączenie się nie zerwie.

Na pewno nie jest to kwestia zasięgu lub routera bo piszę ten post z laptopa z podłączoną omawianą tu kartą siedząc obok telewizora.

Dodatkową obserwacją jest zachowanie diody umieszczonej na karcie:
- w komputerze jest wyłączona gdy dane nie są transmitowane i mruga podczas transmisji
- w telewizorze cały czas świeci

Proszę o informację jeżeli ktoś miał styczność z tą kartą lub z omawianym przeze mnie problemem.
 
Ostatnia edycja:

wojciech_69

New member
A czy miał ktoś przypadek, że karta po zmianie numeru VID/PID jest wykrywana przez TV jako oczywiście oryginalna karta Samsunga, lecz nie wykrywa żadnej sieci WIFI? Karta dosłownie 5min przed przerobieniem wykrywała sieci i nic oprócz nr VID/PID nie było w niej zmieniane...
Czy zdarzają się przypadki, że zmieniając jej nr uszkadza się jakiś układ odpowiedzialny za wykrywanie sieci? A może router musi mieć jakieś specjalne ustawienia? Dzisiaj dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi że zalecany jest router w standardzie N, no ale każdy wie że karty które są przerabiane nie koniecznie obsługują ten standard a poza tym oryginalna karta Samsunga również obsługuje a/b/g.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja testowałem ostatnio router hama 00053122 maleństwo 4x4cm zasilany z USB do przyklejenia na TV :) ze wszystkimi smatrami samsunga z serii D/ES i ładnie działa.
 

Attachments

  • router.jpg
    router.jpg
    10,9 KB · Wyś: 829

SATAn_

New member
Bez reklam
Wiec moze ktos normalnie napisac krok po kroku co i jak robic aby zmienic PID/VID. Probowalem juz na Ubintu/Pupu i Mincie i ciagle mam bledy.
 

BlockBuster

New member
ja testowałem ostatnio router hama 00053122 maleństwo 4x4cm zasilany z USB do przyklejenia na TV :) ze wszystkimi smatrami samsunga z serii D/ES i ładnie działa.

Jak pisałem wcześniej bawiłem się tl-wr703n. Po wgraniu OpenWRT (LUCI) konfiguracja to banał. Jak ktoś nie umie zmienić pid i vid, wyjdzie taniej niż zamiennik karty. Zasilanie z USB i podpięcie do gniazda LAN.

WOW! Za tą Hamę chcą 190 zł?! Tl-wr703n kosztuje ...... z dostawą do domu ..... 65 zł :D Wsparcie jest na polskim forum openrouter.info i eko.one.pl (gość robi mody obrazów pod niego) i wszystko wyjaśni.
 
Ostatnia edycja:

BlockBuster

New member
A czy miał ktoś przypadek, że karta po zmianie numeru VID/PID jest wykrywana przez TV jako oczywiście oryginalna karta Samsunga, lecz nie wykrywa żadnej sieci WIFI? Karta dosłownie 5min przed przerobieniem wykrywała sieci i nic oprócz nr VID/PID nie było w niej zmieniane...
Czy zdarzają się przypadki, że zmieniając jej nr uszkadza się jakiś układ odpowiedzialny za wykrywanie sieci? A może router musi mieć jakieś specjalne ustawienia? Dzisiaj dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi że zalecany jest router w standardzie N, no ale każdy wie że karty które są przerabiane nie koniecznie obsługują ten standard a poza tym oryginalna karta Samsunga również obsługuje a/b/g.


Taaaaaaaa .... podaj dokładnie jaki jest pid i vid oryginalny karty. Bo, że to ralink to wiem ale to nie jest kompatybilny chip. Z kartą do przeróbki musisz się wstrzelić dokładnie w chip, który szajsung zapisał w firmware. Bo normalny driver obsługuje całą rodzinę ralinków, ale szajsung go wykastrował tak aby działał z wis09abgn RT2870.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Udalo sie zmienic PID/VID w Pentagramie P6132-07. Problem wynikal z braku kilku informacji z tutka z 26 strony. dzieki pomocnemu filmowi od @zniwna udalo sie.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Niestety po testach stwierdzam ze Pentagram i Tak nie daje sie do Samsungow. Blad zrywania polaczenia a dokladniej samoistnych zmian ustawien z sieci bezprzewodowych na kablowe trwa ciagle.
 

kopeczek

New member
Witam, wszystkich dołącze do tematu, Zosatałem posiadaczem Samsung LED UE40ES5500. Czy jest jakis pewny zamiennik adaptera WiFi pod ten model TV? Z twego co wyczytałem to polecacie: Hama, Edimax i Pentagram ale podobno w tych seriach tv nie dział? Dzieki za odp
 

grafixonline

New member
pentagram

Pisalem kiesys w ogolnym topicu ale widze ze poszukiwania nadal trwaja nad tania alternatywa...

Pentagram hornet 802.11n model P6132-07 dziala na c650 wykrywany jako samsunga. Wszystko dziala wysmienicie,zadnych problemow z dlna widzetami i siecia.
na alle.. jeszcze widuje czadami ten model. jak ktos bedxie chcial foto to podesle (antyspam nie pozwala mi dodac fotki)
 

yarass

New member
ja testowałem ostatnio router hama 00053122 maleństwo 4x4cm zasilany z USB do przyklejenia na TV :) ze wszystkimi smatrami samsunga z serii D/ES i ładnie działa.
Ja właśnie działa na czymś podobnym, a dokładniej TP-Link WR702N ustawionym oczywiście na Client Mode.
Plus tego rozwiązania jest taki, że nie muszę się bawić z żadnymi PID/VID i szukać wymyślonej na siłę karty sieciowej. Poza tym to rozwiązanie jest o tyle dobre, że jak nie będę miał Wifi w następnym TV to i tak wykorzystam w dokładnie ten sam sposób podłączony pod LAN.

Na marginesie udało mi się sposobem z SamyGo zmusić kartę na rt3070 do działania pod serią D i ES pod C niestety nie będzie to działać.
 

wojciech_69

New member
A jak masz zasilanego tego TP-Link WR702N ? Na zdjęciach widziałem, że w komputerze można zasilić to przez usb a nie koniecznie przez zasilacz, czy próbowałeś tego sposobu?
 
Do góry