co w zamian za WiFi WIS09ABGN

clorox

New member
Witam wszystkich.

Potwierdzam działanie D-link DWA-140 vB1 na 32ES5500 (najnowszy software) po zmianie VID i PID.

Karta kupiona na Alledrogo u gdpolska (refubrished za 37zł + wysyłka). Zmiana VID/PID wg postu kolegi Blockbuster. (virtualbox + puppy linux).

Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się swoją wiedzą w tym wątku.:)
 
Ostatnia edycja:

MichalR78

New member
Witam wszystkich! Mam pytanie. Czy do modelu 40EH5300 z najnowszym oprogramowaniem 001025, będzie działać D-link DWA-140 vB1(oczywiście po przerobieniu)?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Ma/mila ktos problemy z zamiennikami tj, gubieniem sygnalu ?Soft 3015 w C650 a zamiennik to Pentagram P6132-07.
Internet jest ale max 8min. a potem zerwane polaczenie, a w menu sieci soft nieustannie zmienia siec z bezprzewodowej na kablowa - restart ustawien nic nie daje.
Moze trzeba zmieniv VID/PiD ?
 

pisk

New member
Ma/mila ktos problemy z zamiennikami tj, gubieniem sygnalu ?Soft 3015 w C650 a zamiennik to Pentagram P6132-07.
Internet jest ale max 8min. a potem zerwane polaczenie, a w menu sieci soft nieustannie zmienia siec z bezprzewodowej na kablowa - restart ustawien nic nie daje.
Moze trzeba zmieniv VID/PiD ?

Niestety, ale te pentagramy tak mają.
Padają jak muchy :)
 

mikro

New member
Przy operacji na linuxie chyba padala moja karta(d-link dwa 140). Windows ja widzi tylko w menagerze zadan i nie moze zainstalowac sterownikow. W linuxie po komendzie lsusb pokazuje sie ale to pewnie jest analogocznie jak w windzie ze nie moze zainstalowac do niej sterownikow. Wszystkie proby podmiany koncza sie na niczym. Czy padla czy da sie cos z tym zrobic?Moze ktos cos doradzi bo rece opadaja
 

BlockBuster

New member
Mikro ta karte da sie wskrzesic na 99%. Ale tu instrukcji nie jestem w stanie podac online.

Megon co to znaczy padla? Jak podlaczysz pod usb dioda sie zapala? System reaguje jakos?
 

wojciech_69

New member
A próbował ktoś kompilować sterowniki 2009_0713_RT73_Linux_STA_Drv1.1.0.3 ? Czy linux nie powinien mieć jądro powyżej: "download a pre-modified version of the driver that WILL compile on kernels >= 2.6.35" ? Na debianie o jądrze 2.6.32 i załadowaniu ww. sterownika, karta nie posiada modułu e2p do zmiany VID/PID
 
Ostatnia edycja:

BlockBuster

New member
A jaka to karta i czy inne moduly rt?????? blacklistowałeś? Bo jesli karta byla widziana przez system przed kompilacja drivera wciaz moga dzialac stare sterowniki bez e2p.
 

wojciech_69

New member
Karta to: GOLD Wireless. Numer VID/PID: 148F:2573 Ralink Technology, Corp. RT2501USB Wireless Adapter. Próbowałem na oryginalnych sterownikach ze strony Ralinka dedykowanych pod tą kartę (rt73usb) jak również wklejałem swój VID/PID wg. instrukcji:"Written wrong values? Fix driver." do sterowników RT2870USB(RT2870/RT2770) - gdy próbuję podnieść interfejs dioda na karcie zaczyna świecić ciągłym światłem i dostaje komunikat błędu ( interfejs nie wstaje i kropka, mimo kilkunastu powtórzeń czy restartu systemu). Karta świeci dopóki nie wyjmę jej z portu USB. Dlatego podejrzewam, że sterowniki ze strony Ralinka (bez względu czy to z 2011, 2010 czy 2008 roku o różnych wersjach- bo różnych próbowałem), nie wspierają modułu e2p dla kart na sterowniku RT73usb, zaś sterownik RT2870usb nie jest wystarczająco "dopracowany" by współdziałać z tą kartą/chipsetem. Czy znajdzie się ktoś, kto zdementuje moje spostrzeżenia, może jakieś propozycje rozwiązania problemu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry