Co trzeba wiedzieć kupując kamerę HD ?

frugo1

New member
witam!
Na początek chciałem powiedzieć że jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o kamerki i system HD. Śledząc rozmowy na forum nieco się już dowiedziałem jednak mam jeszcze kilka pytań. Waham sie pomiedzy kamerami Panasonic HDC-SD1 , HDC-SX5 i HDC-SD9
Oto moje pytania
1. Czy nagrany film na owej kamerze bede mogl obejrzec na standartowym tv 4:3 (hd jeszcze sie nie dorobilem)??
2. Czy istnieje mozliwosc kompresji obrazu na zwykla plyte dvd do stacjonarnego odtwarzacza? Czy tez kamera ma jakis osobny tryb inny niz HD i to pozwoli na nagranie obrazu na plytke dvd?
3. Jak to jest z systemem NTSC? Bo wyczytalem ze nie bedzie problemu z odtworzeniem na tv systemu PAL, prawda to?
4. Ktora z tych kamer wybrac jak sadzicie?
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pisalismy tutaj o sony, a panasonic to jak poszukasz jest inny post wiec tam lepiej poczytaj, NTSC jest OK nie bedziesz mial problemow, do TV 4:3 spoko tylko ustawiasz w kamerce wyjscie na ten TV i juz
 

Bartek21

New member
frugo1 napisał:
2. Czy istnieje mozliwosc kompresji obrazu na zwykla plyte dvd do stacjonarnego odtwarzacza? Czy tez kamera ma jakis osobny tryb inny niz HD i to pozwoli na nagranie obrazu na plytke dvd?
Tak istnieje taka możliwość (większość programów do edycji daje taką możliwość), ale oczywistym jest, że materiał na dvd będzie gorszej jakości niż ten który był nagrany.
 
Do góry