Co to jest moc znamionowa?

zimowy-chlop

New member
Witam.Wszedzie pisze inaczej i juz mozna zglupiec:)

Moc znamionowa to jest moc na ktora powinno sie patrzec tak? nie patrzy sie na moc muzyczna tylko na znamionowa??

a co to jest moc ciagla?? to jest tez moc znamionowa??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Patrz na moc RMS, ciągłą. Moc muzyczna, szczytowa na ogół jest znacznie wyższa i nie ma co w to wnikać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wskazywanie artykułów w Wikipedii ma taki sam sens jak połów ryb szlachetnych w sadzawce .Najbardziej rozbawił mnie artykuł o zwrotnicy głośnikowej i żarówce samochodowej pełniącej rolę rezystora

Moc znamionowa wzmacniacza - Jest to moc którą wzmacniacz obciążony i sterowany w obu kanałach może oddać w sposób ciągły

Moc MAX - jest to moc którą wzmacniacz może dostarczyć w ciągu kilku minut bez obawy o uszkodzenie, czyli jest to moc ograniczona jedynie wydajnością zasilacza

Moc szczytowa - jest to moc którą wzmacniacz jest w stanie oddać w postaci impulsu - zwykle 10ms
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wskazywanie artykułów w Wikipedii ma taki sam sens jak połów ryb szlachetnych w sadzawce .Najbardziej rozbawił mnie artykuł o zwrotnicy głośnikowej i żarówce samochodowej pełniącej rolę rezystora

:spam:
Wątpię aby autorowi wątku zależało na tym, aby akurat w tym miejscu dowiadywać się co Cię bawi, a co nie. Jeśli uważasz że przytoczone przeze mnie definicje w Wikipedii mówią nieprawdę, to wskaż miejsca w których się z nimi nie zgadzasz. Jeśli uważasz, że znasz strony które lepiej opisują problematykę opisaną przez autora wątku, to podaj konkretne linki. A może wolisz własnymi słowami odpowiedzieć autorowi na zadane przez niego pytania? W przeciwnym wypadku daruj sobie puste komentarze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak moc znamionowa jest to moc którą wzmacniacz oddaje w sposób ciągły i to na ten parametr powinieneś zwrócić uwagę
 
Do góry