Co to jest karta CI i czy można ją nabyć w tv cyfrowej N lub Polsat?

chudy1980

New member
Witam.
Mam pytanko do czego służy karta common interface?
Można ją zakupić u operatoró telewizji N lub cyfrowego polsatu? Trzeba mieć tuner oprócz niej?
Pomóżcie.
 

mataman

New member
Bez reklam
Common interface to nie karta tylko moduł do którego karte się wkłada. To po pierwsze. Można kupić własnie taki moduł sparowany z karta cyfrowego polsatu, natomiast n-ka takiej możliwości nie przewiduje. No i oczywiście potrzebujesz tuner z wejściem CI
 

Gucio50

New member
Bez reklam
chudy1980 napisał:
Witam.
Mam pytanko do czego służy karta common interface?
Można ją zakupić u operatoró telewizji N lub cyfrowego polsatu? Trzeba mieć tuner oprócz niej?
Pomóżcie.

Tuner trzeba mieć aby za jej pomocą coś ogladać.

Sytuacja jest taka. Polsat i C+ pozwalaja kupić kartę dostępową (nie ma to większego znaczenia ale nienazywałbym jej CI)i jeżeli masz ODPOWIEDNI tuner (specyfikacje i wymagania zgodne z platformą karty) to możesz ogladać tak jakbyś miał ICH tuner. :krol:

Nka nie daje tej możliwości :confused:
 

mataman

New member
Bez reklam
Sens jest i to duży. Wybierasz sobie tuner sam i do tego generalnie wtedy masz sprzęt z dużo większymi możliwościami niż ten który dostaniesz od polsatu lub cyfry.
 

radzix

Member
Możesz mieć tuner na 2 moduły i wówczas, można ogladać cyfre i polsat na jednym tunerze, a nie na dwóch oddzielnie. Więc to jest koljena zaleta.
 

Riddick87

New member
no wlasnie ja tez mam z tym problem a wlasciwie moj sasiad, kupil sharp lc 32 ad5e jest niby wejscie na CI w nim i ma cyfrowy polsat i sie zastanawia po co to CI ??
czy to bedzie hulalo na zasadzie kupuje CI w polsacie wkladam moja karte w to CI i nastepnie to wszystko w tv i nie potrzebuje tunera polsatu ??

problemem jest to ze PIP nie dziala i nie wiem dlaczego, moze wlasnie przez brak CI i karty poslatu w tym ??
prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry