Co to jest 24p?

gienek_pa

New member
Co to jest sygnał 24p?

W paramatrach mego sony KLD32W4210 mam podane:

Sygnał Video

576i.............................................................TAK
480p............................................................TAK
576p.............................................................TAK
1080i............................................................TAK
720p.............................................................TAK
1080p............................................................TAK (HDMI™ / komponentowe)
Wejście sygnału 24p......................................TAK (HDMI™ / komponentowe)

Które odbiorniki umożliwiają odbiór sygnału video w rozdzielczości 1080p poprzez tuner?
 

Sych

New member
24p znaczy, że telewizor może odtwarzać 24 klatki na sek, czyli można na nim bez zniekształceń oglądać filmy z Blu ray. Wszystkie filmy nakręcane przez wytwórnie, są w 24 klatkach. Takie filmy możesz obejrzeć tylko w kinie i na Blu ray. Filmy oglądane w telewizji, są w systemie 25 klatek. Czyli w sekundzie idzie 25 klatek. Ale ilość klatek nie zmienia się. Powiedzmy, film ma 1000 klatek. Na Blu ray te 1000 klatek będzie podzielone tak jak film został nakręcony, 24 klatki w ciągu sek. W telewizji film będzie krótszy, bo te 1000 klatem będzie podzielone na 25kl na sek.
Oglądając film na Blu ray, czy w kinie oglądasz oryginalnie tak, jak wymyślił to sobie reżyser i będzie odpowiednio dłuższy niż z innego źródła.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Też mam w telewizorze 24p a jednak nowy Bond mi zniekształca obraz, tzn judder występuje. Ten cały 24p to niewiem po co został wymyślony...
 
Do góry