Co się Wam popsuło w telewizorach LG?

harry.wesoly

New member
Witam,
Chcialbym zalozyc temat w ktorym bedziemy mogli podzielic sie informacjami co do tej pory uleglo awarii w naszych tv firmy Lg. Moze to pomoc uzytkownikom zwrocic uwage na wczesne objawy jakis powazniejszych usterek tym bardziej ze gwarancja lg obowiazuje 2 lata a wiadomo ze wspolczesne sprzety lubia sie psuc tuz po gwarancji. Moja konczy sie w lipcu wiec jestem szczegolnie tym zainteresowany. Zaczne pierwszy.
47la660s
po 1,5 roku wymieniona cala matryca. Stara dostala cienkie czarne poziome paski. NALEZALO sie przyjrzec.
Wymieniony pilot magic. Stary swirowal kursor.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
27LZ55, chwilę przed końcem gwarancji plamy na matrycy. Serwis w ciągu 10 dni wystawił papier o zwrocie gotówki od sklepu Mm bo nie było na co wymienić. Kumpel z tym samym modelem miał to samo......
 

Pigway

New member
1,5 roczny 55LA740S czasami nie chce się uruchomić za pierwszym razem, logo LG delikatnie się świeci i pomaga tylko ponowne kliknięcie przycisku odpowiedzialnego za uruchomienie na pilocie lub TV. Problem bardzo rzadki (raz w ciągu dnia lub nawet rzadziej). Przyczyną może być albo ostatnia aktualizacja, albo (najpewniej) sekcja zasilania. Udokumentuję problem i dzwonię do LG.

Laptop zakupiony wraz z TV (Lenovo Y580) również jedzie do serwisu - piękny szajs teraz produkują.
 

Pigway

New member
TV pojechał dziś do serwisu, 5 miesięcy gwarancji pozostało, więc to dobrze że coś zaczęło szwankować teraz a nie później. Ponadto nie uruchomił się przy pracownicy serwisu, więc raczej odpada "nie wykryto usterki".
 

Pigway

New member
TV po zaledwie 3 dniach wrocil z serwisu, tak jak się spodziewałem wymieniono PSU i mam nadzieję że to już koniec problemów.
 

harry.wesoly

New member
Ok dzieki. Faktycznie zanim napisalem posta to nie przejzalem wyzej. Ja wczoraj tez zlecilem przez strone lg naprawe bo u mnie chyba tez to sie zdarza a gwarancja juz konczy sie. Moze wymienia
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
lg 26 4000 z wbudowanym odtwarzaczem DVD - bardzo bardzo leciwy, ale gra do dziś. Kupiony jakieś 6-7 lat temu z myślą puszczania bajek dziecku z płyty - tak na prawdę DVD używane może 3 razy. Ale do rzeczy.

po ok. 3 latach tv przestał reagować na sygnały z pilota, lub reagował blednie, np. chcesz zmienić kanał, a tu ścisza się głośność :). W oryginalnym serwisie oczywiście zaśpiewali 200-300 - wymiana jakiegoś większego modułu plus koszy transportu, itd. Stwierdziłem, że mam to gdzieś. Podjechałem do osiedlowego speca co ogłasza się jako naprawa audio video. Pan wymienił kość ROM - koszt 20 zł, za 2 godziny kazał przyjechać pod odbiór. Działa do dziś.
 

Pigway

New member
Ok dzieki. Faktycznie zanim napisalem posta to nie przejzalem wyzej. Ja wczoraj tez zlecilem przez strone lg naprawe bo u mnie chyba tez to sie zdarza a gwarancja juz konczy sie. Moze wymienia

Serwis LG jest świetny w mojej opinii, więc naprawią na pewno. Dobrze by było gdybyś jednak nagrał problem.

Mam do Ciebie pytanie odnośnie pewnej opcji, czy gdy ustawisz u siebie tryb TV Satelitarnej (lista wejść--tryb programu--TV satelitarna), to czy przy wyciszonym TV z okolicy wejścia antenowego słyszysz lekki hałas, coś jak piszcząca cewka w zasilaczu komputera? Wszyscy uważają to za normalne, a niektórzy w ogóle tego nie dostrzegają, jednak chcialbym się upewnić czy nie mam jakiejś usterki. Co prawda z TV satelitarnej nie korzystam i zjawisko zauważyłemm przypadkowo, ale jednak zaprząta głowę, gdyż jestem wyczulony na ten typ hałasu (latający komar).
 

Marek-B

New member
LG 32LN575S . 23 miesiące i matryca do wymiany.:twisted:Czarny ekran , dźwięk jest OK. Serwis tak stwierdził. Dobrze ,że miesiąc przed końcem gwarancji.Jutro ma kurier odebrać do naprawy.
 

harry.wesoly

New member
LG 32LN575S . 23 miesiące i matryca do wymiany.:twisted:Czarny ekran , dźwięk jest OK. Serwis tak stwierdził. Dobrze ,że miesiąc przed końcem gwarancji.Jutro ma kurier odebrać do naprawy.
U mnie też klękła matryca, serwis poprosił o zdjęcia ekranu ( czarne paski) i po ich obejrzeniu zamówili matrycę, serwisant przyjechał z nową i na miejscu wymienił. Co do zasilania to stwierdził, że wszystko ok i nic nie znalazł innego.
 

bernipl

New member
Odpukac, ale na razie wszystko u mnie gra.
LG LH7000 - kupiony jakies 6-7 lat temu - dziala do dzis. Nigdy nie bylo z nim problemow.
LG LB 671V - kupiony 1,5 roku temu - pare razy sie zresetowal z powodu braku pamieci, ale fizycznych usterek nigdy nie mial.
 

bzyq

Member
55 LF652V - szare paski na matrycy od razu po zakupie. Dwa razy wzywany serwis i wymiany matrycy na nową. Zobaczymy jak w tej nowej będzie to wyglądać.
 
Do góry