Co sądzicie o LCD LED

tomkodent

New member
Mama pytanie ,co sądzicie o telewizorach LCD LED czy warto w nie inwestować? Jeśli tak to jaki model polecacie .Szukam rozmiaru 37-40 cali
głównie do filmów i telewizji na codzień.Pozdrawiam i czekam o fachowe rady.
 

Ares78

New member
Zależy w jaki sposób diody LED są użyte, mamy generalnie 2 rodzaje/sposoby:
LED edge jest to podświetlenie krawędziowe, zastosowane w cali zmniejszenia grubości telewizora
Led RGB z kolei ma grubość normalnego telewizora LCD, ale za podświetlenie robią diody (po 4-ry) tutaj odwzorowanie kolorów jest znacznie lepsze i jest możliwość podświetlania miejscowego, dzięki czemu czerń może być głębsza. Jeśli miałbym wybierać to właśnie ten drugi typ.
 

centomaniak

New member
Ares78 napisał:
Zależy w jaki sposób diody LED są użyte, mamy generalnie 2 rodzaje/sposoby:
LED edge jest to podświetlenie krawędziowe, zastosowane w cali zmniejszenia grubości telewizora
Led RGB z kolei ma grubość normalnego telewizora LCD, ale za podświetlenie robią diody (po 4-ry) tutaj odwzorowanie kolorów jest znacznie lepsze i jest możliwość podświetlania miejscowego, dzięki czemu czerń może być głębsza. Jeśli miałbym wybierać to właśnie ten drugi typ.
zgadza sie np samsung lea786 którego posiadam i tam to widać tzn wyłączanie miejscowe diod kapitalna sprawa wpływa na mniejsze zużycie energii ekran jest podświetlany tam gdzie trzeba no i kontrast większy jest wreszcie czarny to czarny ale uwaga tylko max możliwości takiego tv led wykorzystamy przy połaczeniu hdmi np dekoder -tv chodzi tu o sterowanie obrazem tak jest u mnie
 

tomkodent

New member
Led Tv

Dzięki za odpowiedź myślę że kolega Ares 78 i Centomaniak mają rację, ten Samsung który Centomaniak mi podpowiedział cieszy się samymi dobrymi opiniami.Mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje taki telewizor Samsung 40 cali.? Na taki pełny LED TV raczej mnie nie stać mam do wydania około 4000pln
Pozdrowienia
Co sądzicie o modelu Samsung LE40B650?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie napisałeś jakie masz warunki. Jeśli mocno świeci słońce w pokoju i oglądasz w dzień to dobicia i refleksy będą duże.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40950 - tu masz test
sprawdźmy czy poprawiły się powłoki anty refleksyjne?
Na ile światło boczne przeszkadza w śledzeniu ulubionych stacji ?
031_P1190266.JPG
 

kol

New member
Przy wyborze między dwoma modelami jeden z LCD LED RGB a zwykłym nawet lepszym teoretycznie LCD w tych samych pieniądzach nie wahałbym się i wybrał LED LCD z uwagi na jakość czerni i nawet gdybym miał przysłaniać okno, ale wybrać musisz sam jednak gdybym miał wybierać zdecydowałbym się na plazmę. Już pisałem o tym, że porównywałem trzy telewizorki klasycznego LCD, LCD z LED-ami i plazmę wszystkie z nowej linii samsunga, na jednakowym materiale. I starając się być najmniej stronniczy wybrałbym raczej plazmę, niestety w modelu z LED-ami zauważyłem dość spore przekłamania koloru może to dlatego, że był to model za 6000 zł a nie za 10000 zł, ale z jakiego powodu miałbym wydawać taką sumę pieniędzy jak obraz z plazmy za 50% tej ceny nie jest obarczony żadnymi wadami tych w technologii LCD. Jedynie co przemawia za LCD to liczne akcje reklamowe cena w ujęciu, że kupiłem drogi telewizor.
Jasne, że plazma za 3000 jest gorsza od tej za 15000 zł tylko, że ta za 3000 zł jest nie gorsza od LCD za ok. 8000 zł jak można skusić się na takie porównanie. Radzę, udać się do odpowiedniego sklepu i w odpowiednich warunkach dokonać porównania tych telewizorów na własnym materiale najlepiej w przyciemnionym pomieszczeniu przy ciepłym oświetleniu ponieważ tylko takie warunki umożliwią podjęcie decyzji.
 

Sych

New member
W większości wypowiedzi kolegi Kol nie mogę sie zgodzić. Ledy z tej półki cenowej co proponowaliście mają za dużo minusów. Jedynym plusem jest czerń - chociaż i tu dosyć ostro gonią nowe lcd. Moim zdaniem właśnie to jest przereklamowane. Ale każdy może mieć swoje zdanie i swoją wrażliwość na obraz;)

Ale z tym no nie można się zgodzić, po prostu strzeliłeś głupotę - samobója.

kol napisał:
(...) plazma (...) za 3000 zł jest nie gorsza od LCD za ok. 8000 zł jak można skusić się na takie porównanie.

Wystarczy pójść do sklepu i zobaczyć. Chyba, że jakieś chińskie coś porównywałeś, to może i takie wrażenie było. Z rasowych marek, to nie ma ma w ogóle tematu. Po co takie głupoty pisać.. Jeśli tak sądzisz, no to ładnie masz w życiu...
 

Sych

New member
Hehe.. .temat "lepsza plazma czy lcd" to temat woda. Chyba naprawdę bardzo dużo zależy od gustu. Dla mnie obraz SD lepszy na plaźmie, ale jeśli chodzi o jakość na HD LCD z wyższej półki są bezkonkurencyjne. Narazie... Także nei wiem czy jest sens rozpoczynać kolejnego tematu typu lcd czy plazma...

Co do tego porównania, nie zrozumieliśmy się. Mi B7000 nie podoba się, a raczej obraz na nim. Zauważ, że dopiero wszedł na rynek z taką ceną, zobaczysz ile będzie kosztował za miesiąc... Porównaj sobie taką plazmę z lcd z wyższej półki, coś z Sharpa, Sony czy JVC. Już jest inna gatka. Chociaż zapewne napiszesz, że plazma lepsza... Nie ma sensu ciągnąć dłużej tego tematu....

A co do lcd z podświetleniem ledowym. Owszem, też wolałbym taki, ale dobry led dużo kosztuje. Nie wiem czy widziałeś, już wspominałem o tym, zobacz sobie X4500 na ledach. Tu zgadzam się, taki lcd jest świetny i obraz dużo lepszy od "tradycyjnych". Ale kosztuje dużo... W testach wychodzi świetnie, normalne lcd nie podchodzą pod niego, w przeciwieństwie do omawianego modelu. Bez kitu, nie wiem o czym jest ta gadka...
 

aqu

Member
Sych napisał:
W większości wypowiedzi kolegi Kol nie mogę sie zgodzić. Ledy z tej półki cenowej co proponowaliście mają za dużo minusów. Jedynym plusem jest czerń - chociaż i tu dosyć ostro gonią nowe lcd. Moim zdaniem właśnie to jest przereklamowane. Ale każdy może mieć swoje zdanie i swoją wrażliwość na obraz;)

Ale z tym no nie można się zgodzić, po prostu strzeliłeś głupotę - samobója.



Wystarczy pójść do sklepu i zobaczyć. Chyba, że jakieś chińskie coś porównywałeś, to może i takie wrażenie było. Z rasowych marek, to nie ma ma w ogóle tematu. Po co takie głupoty pisać.. Jeśli tak sądzisz, no to ładnie masz w życiu...

Proponuję w pierwszej kolejności kolego zastanowić się nad tym co piszesz bo Twój post jest po prostu żenadą....
 
Do góry