Co polecacie? Full HD, 3m do kanapy, nTV+Xbox360, budżet do 7K

hazardowo

New member
witam
planuję zakup telewizora LCD do nowego mieszkania i chcialbym sie poradzic tych ktorzy maja albo siedza w temacie.
troche info:
- planujemy kupic telewizje N
- rzadko ogladam TV, jesli juz to raczej filmy na DVD albo jakies programy telewizyjne sciagniete z sieci (divx)
-ja bede glownie nastawial sie na korzystanie z ekranu pod katem konsoli (na 80% xbox360)

planuje kupic cos firmy samsung bo slyszalem dobre opinie o jakosci matrycy i na pewno full HD, ale moze polecicie coś innego?

moje watpliwosci dotycza glownego parametru czyli przekatnej obrazu.
bylem w sklepie i stwierdzilem z żoną ze optymalnie "na oko" bedzie 42 cale ale okazalo sie w domu przy kompie ze samsung nie robi tego rozmiaru w LCD - pozostaje albo 40 albo 46.

telewizor bede ogladal z odległości 3 - 3,5 metra. pokoj bardzo jasny , duze tarasowe okna od sufitu do podlogi z jednej strony

aha i jeszcze jedno - niektore modele maja opcje wejscia USB ktore "pozwala na podłaczenie urządzeń komputerowych opartych na łączu USB ". co niby mialbym podłączyć i czy w ogole na to zwracac uwage ?

bede wdzieczny za wszystkie wskazowki, uwagi, przestrogi itd.

edit: budżet : 7.000 max


pzdr
michal
 
Ostatnia edycja:

hazardowo

New member
chce kupic Full HD zeby miec maksymalną kosę na konsoli. mam rozumieć że to zły pomysł ? co do tabelki, cieżko mi to trochę ogarnąć :)
 

hazardowo

New member
bluray napisał:
Zdecydowanie SAMSUNG LE46F86BD
no niestety, tego moj budżet (czytaj: żona) nie przewiduje.

poprosze o rekomendacje czegos do 6,5 - 7 K max (sorry, nie umiescilem tej informacji w oryginalnym poście)
 
Ostatnia edycja:

hazardowo

New member
i jeszcze raz kwestia tego USB - czy to jest w ogole potrzebne?
czy telewizor z wejsciem USB pozwala np. na automatyczne czytanie plikow z pendriva ? moze ktos przyblizyc co mozna przez takie wejscie podlaczyc do telewizora ???
 

gatar

Active member
Bez reklam
hazardowo napisał:
chce kupic Full HD zeby miec maksymalną kosę na konsoli. mam rozumieć że to zły pomysł ? co do tabelki, cieżko mi to trochę ogarnąć :)
Witam.
Nie jest to zły pomysł. Chodzi o to, że z 3 m aby w pełni cieszyc sie fullDH (tzn. dostrzegać WSZYSTKIE szczegóły obrazu powinieneś kupić ekran min. 65 "). Wzrok nasz nie jest w stanie zauważyc tak małych obiektów. Oczywiście zawsze możesz bliżej podejść do ekranu.
 

hazardowo

New member
gatar napisał:
Oczywiście zawsze możesz bliżej podejść do ekranu.

z tym nie ma problemu, kupilem sobie specjalny fotel-worek do sesyjki przed konsolą. Co polecie w takim razie? Czy faktycznie lepiej kupić większy rozmiar? Czytam forum i widzę często że ludziom szybko zaczyna "brakować" tych kilku cali więcej?
 

hazardowo

New member
median napisał:
A twoje rozwazania odnosza sie tylko do wielkosci matrycy?

Czy do producenta tez?

Do wielkości głównie. Co do producenta to wiele osób poleca Samsunga, ale jeśli są inne marki godne polecenia w tym zakresie cenowym to chętnie przyjmę rekomendacje.
 

median

New member
Hmm ja to bym Ci polecil LG 42LY95R, mysle ze nie ustepuje samsungowi w dziedzinie obrazu a jezeli chodzi o awaryjnosc to bije szmajsungi!
 

ZF

New member
Siedem tysięcy.

Czy w tych 7.000 zł. ma być także kanapa?
Te pytania na forach zaczynają osiągać dna. Większość dyskusji sprowadza się do tego kto ma ile kasy i co za to najlepiej kupić. Zero dyskusji o trendach, nowych rozwiązaniach, poważnych problemach. Problemy dyskutantów sprowadzają się do takich jak w tym pytaniu.
Pozdrawiam
ZF
 

Aristos

New member
Do ZF:
Czy w tych 7.000 zł. ma być także kanapa?
A widziałeś w pytaniu kolegi Hazardowo coś odnosnie kanapy?? I tak, wiem ze to była ironia tyle że kompletnie chybiona..

Te pytania na forach zaczynają osiągać dna.
Miło że określiłeś poziom ludzi szukajacych na tym forum pomocy jako denny. Polecam Tobie wizytę na forum dotyczącym szacunku dla innych i ich problemów.

Większość dyskusji sprowadza się do tego kto ma ile kasy i co za to najlepiej kupić.
Przepraszam, ale kto powiedział że na forum dotyczącym sprzętu można rozmawiać tylko o trendach w rozwoju technologii?? Opisy marek, modeli, obiektywne i subiektywne oceny sprzętu sa integralną częścią każdej dyskusji. Dam Tobie mały przykład : rozmawiając ze znajomymi o samochodach rozmawiacie wyłącznie o trendach w rozwoju technologi i "poważnych problemach" nie dotykając w ogóle spraw dotyczących istniejących modeli, tak?

Zero dyskusji o trendach, nowych rozwiązaniach, poważnych problemach. Problemy dyskutantów sprowadzają się do takich jak w tym pytaniu.
Pytanie zasadnicze brzmi - kto broni tobie stworzyć taki wątek i w nim dyskutować na miłe tobie tematy??? Masz pełną wolność w jego stworzeniu. Ale nie...lepiej pomarudzić i trywializować problemy innych. Żenada.



A swoją drogą również z chęcią usłyszę odpowiedź na pytanie zadane w temacie tylko zamiast X360 prosze wstawić PS3 :)
 
Do góry