Co polecacie do 4k zł?

strazakp

Banned
Cześć.
A jak przedstawiają się kąty widzenia w tym Panasonic TX-58EX703E? Ja większość czasu oglądam pod kątem ok 45 stopni w odległości ok 2m. I jaka jest szybkość przełączania kanałów (korzystam z dekodera Vectry)? Dodam że wpienia mnie czekanie 2s na pojawienie się obrazu przy przełączaniu...
Kąty zaskakująco dobre jak na VA ale to jednak VA.
Jak używasz dekodera to tv nic nie ma do szybkości przełączania. Ja mam nc+ i jest OK a też nie lubię czekania.
 

glenton

New member
To mam jeszcze dwa pytania:
1) jak czerń w Panasie? Tv oglądam głównie wieczorem przy lampce i 95% filmów u mnie to horrory wiec przynajmniej połowa filmu to ciemność. W sklepie oglądałem ten tv ale nie ma możliwości pogaszenia świateł abym mógł sprawdzić jak to gra w ciemnym pomieszczeniu i jak wtedy wyświetla ciemne obrazy.
2)Jak skaluje obraz sd? Wiadomo że nie wszystkie programy z kablówki to hd...

Dzięki za odp. Kasa zaraz spłynie a ja dalej się waham. Dodam tylko że mam 10 lat plazmę Panasa i trochę jestem spaczony bo nie wiem jak zareaguję na szarą czerń o jakiś tam klołdingach i nie równo podświetlonej matrycy nie wspomnę...
 

darkseeder

New member
To mam jeszcze dwa pytania:
1) jak czerń w Panasie? Tv oglądam głównie wieczorem przy lampce i 95% filmów u mnie to horrory wiec przynajmniej połowa filmu to ciemność. W sklepie oglądałem ten tv ale nie ma możliwości pogaszenia świateł abym mógł sprawdzić jak to gra w ciemnym pomieszczeniu i jak wtedy wyświetla ciemne obrazy.
2)Jak skaluje obraz sd? Wiadomo że nie wszystkie programy z kablówki to hd...

Dzięki za odp. Kasa zaraz spłynie a ja dalej się waham. Dodam tylko że mam 10 lat plazmę Panasa i trochę jestem spaczony bo nie wiem jak zareaguję na szarą czerń o jakiś tam klołdingach i nie równo podświetlonej matrycy nie wspomnę...
Po plaźmie tylko oled. Zwłaszcza do Twoich zastosowań, z LCD będziesz niezadowolony. Przerabiałem to. W sklepie tego nie zobaczysz na LCD bo jest za jasno, zresztą to taki dodatkowy chwyt

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

glenton

New member
Nie zgadzam się.
Sprawdź Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi , za niewielką dopłatą.

5999zł... niewielka dopłata to to nie jest
Druga sprawa ze u mnie ambilight chyba nie zda roli ponieważ tv obudowany szafkami od których będzie się ambilight odbijać...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A skąd masz taką cenę - bo w promocji olimpijskiej kosztuje 5299 zł
Z kalibracją, montażem, dostawą, uchwytem !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dla niebieskich, jesteś niebieski więc i dla Ciebie .
Dostępne od ręki.
Dostawa jeden dzień od zamówienia.
Napisz na PW - dostaniesz info !
 

mateuszj14

New member
Samsung 65MU8002 stoi już w salonie. Kupiłem ostatnią sztukę w okolicy. Zapłaciłem 5999zł do tego dostałem kartę na kolejne zakupy o wartości 500zł! Było to w sklepie który ma teraz promocje na raty 50x0%.
Muszę jeszcze obraz skalibrować. Może ktoś ma jakieś ustawienia dla niego? Żeby zobaczyć co zmieniać. Mam tylko jeden problem , nie odtwarza mi YouTube filmów w 4k. Może to wina internetu(10Mb/s)?
Druga sprawa to głośniki są cichsze niż w starym TV, a niby jest 10W więcej.
 

strazakp

Banned
10mb/a to trochę słabo. Też to przerabiałem. Teraz mam 50mb/s i jest OK-choc nie zawsze bo prędkość lubi spadać nawet do 10mb.

A jak ogólnie pierwsze wrażenia do podłączeniu i odpaleniu w domu????
 

lll

New member
W związku z małym przemeblowaniem, szukam możliwie dużego (55-65 cali) i możliwie dobrego telewizora, w możliwie dobrej cenie (około 4 tys. zł, przy czym im mniej tym lepiej).
Oczywiście jestem świadomy, że powyższych cech nie da się pogodzić. Kluczowe zatem są słowa "możliwie".
Dotąd użytkowałem plazmę Panasonica i projektor Optomy (modele jak w stopce) i niestety przywiązuję sporą wagę do jakości obrazu. Mniej interesują mnie np. "funkcje internetowe". Telewizor będzie wykorzystywany do oglądania filmów (podejrzewam, że głównie FHD, a nie UHD) i grania na konsoli, w zaciemnionym pomieszczeniu. Po przejściu z plazmy/projektora, najbardziej obawiam się cloudingu, bandingu itp. Jednak będę musiał pogodzić się z pewnymi mankamentami, ponieważ - mimo uwielbienia do dobrego obrazu - teraz szukam przede wszystkim sprzętu budżetowego, o możliwie dobrym stosunku ceny do jakości.
Jako, że rozmiar ma znaczenie (na proju mam ponad 100 cali), myślałem o Samsungu UE65MU6102. Jaka matryca jest w modelu 65 cali? Czyżby 50 Hz?
Nawiasem, telewizory TCL jakoś staram się omijać zgrabnym łukiem, pewnie przez przywiązanie do starych dobrych marek, jak Sony czy Panasonic, przy czym Samsung powoli staje się dla mnie również uznaną marką.
Drugim nawiasem, czy myślicie, że w najbliższym czasie będzie można kupić Samsunga 65mu8002 w cenie 5500 zł, jak podobno niedawno w Saturnie?
Planuję wydać około 4 tys. zł (im mniej tym lepiej, dlatego dopuszczam telewizor nieco mniejszy od pożądanych przeze mnie 65 cali lub telewizor FHD a nie UHD - gdyby miał kosztować np. poniżej 3 tys. zł). Wiem, że w zakładanej cenie nie będzie idealnie (takim ideałem byłby dla mnie chyba OLED od LG), ale niestety w tym przypadku cena gra największą rolę. Chodzi po prostu o to, by nie kupić totalnego badziewia, lecz coś chociaż w miarę zadowalającego.
 
Ostatnia edycja:

mateuszj14

New member
Pierwsza myśl "Chyba za duży". Ale już jest okey, a wielkość ma znaczenie. Obraz lepszy niż w starym, jaśniej świeci, kolory jakby wyraźniejsze(to same źródło- dekoder NC+). Ramka jest tak cienka, że wygląda tak jakby jej nie było.
Głośniki połowę słabsze, więc będzie trzeba soundbar dokupić, bo stare kino jest niekompatybilne.


@lll Poczytaj post 114.
 
Ostatnia edycja:
Do góry