Co najlepsze z trzech: Panasonic LX52, Samsung M51, Sharp GA6E.

dominiqe

New member
Bardzo prosze o porade co wybrac sposrod tych trzech modeli. Nie jestem do konca zdecydowany, bo nie widzialem wszystkich w akcji. Na korzysc nowego Panasonica LX52 przystosowanego do HDTV, przemawia kontrast 1000:1. Samsung M51 od poczatku byl moim faworytem, ma porzadne parametry. Sharp tez jest OK, ale po tym co czytam o serwisie firmy w naszym kraju to odechciewa mi sie zakupu tego modelu.

Telewizor bede uzywac wylacznie w polaczeniu z tunerem satelitarnym oraz do podlaczenia komputera poprzez HDMI w celu ogladania filmow. Nie wiem jeszcze czy 26" czy 32" - zalezec bedzie od zasobnosci portfela.

Zalezy mi tylko na super obrazie, nasyconym kolorami, bez smuzenia, bez bajerow typu PIP, czytnika kart itp., a czarny ma byc czarny!

Czy ktos zestawial te modele i moze mi pomoc?
Jakie sa mocne i slabe strony w/w modeli?

Czy wszystkie wymienione firmy daja gwarancje door to door?
 

Dara

New member
Ja na Twoim miejscu zastanowił bym się również na wyborem Lg Lx1/2 ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam.
 

dominiqe

New member
Po przeczytaniu testu - Sharp odpada - juz sie nie obejrze za tym telewizorem. Poczytam jeszcze o LG, o ktorym wspomnial kolega powyzej.

A jaka gwarancje daja producenci poszczegolnych marek - chodzi mi o wypalone piksele/subpiksele - jezeli takowe sie trafia to jakie sa warunki wymiany "uszkodzonego" LCD?
 

Mcintosh

New member
Ja jednak proponuję Sharpa. Ma tradycję w produkcji LCD od 690-tych lat. Jasność świecnia panela nie amienia się prz zmianie kąta patrzenia. W Samsungu jest to nader widoczne. Matsushita jest malutkim producentem na rynku paneli LCD . Bardo prawdopodobne, że w swoim TV stosuje jakąś tajwańską lub chińską markę od której bierze panele LCD. Elektronika to nie wszystko. Sharp produkuje sam dla siebie panele.
Bardzo ważne sprawdź przed zakupem TV czy masz możliwość regulacji poziomu bieli. Bardzo często wysoki kontrast i jaskrawość producenci ( w tym tak ulubiony ostatnioSamsung) śrubują ustawiając wysoki próg poziomu bieli. Czarne faktycznie jest czarne ale biel jest przerażająco biała - nawet jeżeli śnieg kjest przybrudzony. To takie czepianie się, ale diabeł tkwi w szczegółach. A i nalezy teraz uważac bo Matsushita , Samsung - tu na forum w newsach można znaleźć te onformacje) zamawiają panele LCD u chińskich i tajwańskich producentów. Na stronie www.mva.pl można znaleźć linki do producentów panelei LCD.
 

ANDREW

New member
Mcintosh napisał:
Ja jednak proponuję Sharpa. Ma tradycję w produkcji LCD od 690-tych lat. Jasność świecnia panela nie amienia się prz zmianie kąta patrzenia. W Samsungu jest to nader widoczne. Matsushita jest malutkim producentem na rynku paneli LCD . Bardo prawdopodobne, że w swoim TV stosuje jakąś tajwańską lub chińską markę od której bierze panele LCD. Elektronika to nie wszystko. Sharp produkuje sam dla siebie panele.
Bardzo ważne sprawdź przed zakupem TV czy masz możliwość regulacji poziomu bieli. Bardzo często wysoki kontrast i jaskrawość producenci ( w tym tak ulubiony ostatnioSamsung) śrubują ustawiając wysoki próg poziomu bieli. Czarne faktycznie jest czarne ale biel jest przerażająco biała - nawet jeżeli śnieg kjest przybrudzony. To takie czepianie się, ale diabeł tkwi w szczegółach. A i nalezy teraz uważac bo Matsushita , Samsung - tu na forum w newsach można znaleźć te onformacje) zamawiają panele LCD u chińskich i tajwańskich producentów. Na stronie www.mva.pl można znaleźć linki do producentów panelei LCD.

Kazdy swoje chwali :)
czytajac przygody uzytkownikow sharpa z serwisem i jakoscią ich produktów to chyba nalezy uwazac na sharpa i jego panele ;) Osobiscie wolalbym zdecydowac sie na produkt malenkiej na rynku LCD firmy Matsuhita i jej malutkiej, slabiutkiej marki- Panasonic. ;) niz potentata sharpika.
diabeł tkwi w szczegolach, Panel to nie wszystko, nawet swoj wlasny.
 
Do góry