Co myslicie o Onkyo LSV 501

Szenk

New member
Hmmm, to lepszym wyjściem byłby zakup JVC NX-BD3 - od razu z blu rayem.

Na pewnej anglojęzycznej stronce przeczytałem recenzję, w której sprzęt ten był chwalony m.in. za jakość obrazu i muzyki, dobre współdziałanie w sieci np. z kompem, ganiono go zaś za profil 1.1 (brak chyba mozliwości upgrade'u) i za słabe "uprzestrzennienie".
 

Szenk

New member
Tak, wiem, znowu odgrzewam ten temat, ale czas mnie zaczął nieco naglić. Będę chciał dokonać zakupu już w przyszły tydzień, a nadal nie mogę się zdecydować - Onkyo LS V-501 czy JVC NX-f7.
Może trochę bardziej naświetlę moją sytuację:

Jako że w moim "wielkim" pokoju - całe 9 mkw. - zaczyna brakować miejsca, zamierzam przeprowadzić w nim małą rewolucję.
Na czym to ma polegać? Chcę pozbyć się "plastikowego" kina domowego marki Samsung (filmy) i miniwieży (muzyka) i kupić coś, co zastąpiłoby te sprzęty, zwolniło trochę miejsca i uwolniło mnie od kłębowiska kabli.

Jako że pozbędę się wszelkiego dotychczasowego sprzętu, nowy zakup będzie mi służył fifty-fifty do muzyki i filmów.
Tak, wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - ale warunki mnie zmuszają.

Tak więc byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, które byłyby pomocne w dokonaniu wyboru pomiędzy Onkyo a JVC.
 

Paulus27

New member
A ja właśnie kupiłem Onkyo DR-S501 i zacząłem z nim zabawę. Jakość dźwięku super. Nie chciałem 5.1 ani 7.1 i dlatego szukałem czegoś bardziej zwartego i wybór padł na Yonka (Onkyo).
Prosiłbym o kilka rad jak to wszystko połączyć ze sobą. Narazie zrobiłem tak.
TV Samsung A856 podłączyłem do Jonka tylko kablem HDMI. Podłączyłem do Jonka także Bluray Sony przez HDMI. resztę urządzeń : tuner sat, nagrywarkę DVD, Wiwę i magnetowid podłączyłem do Telewizora w którego menu wyłączyłem głośniki wewnętrzne i dźwięk puściłem optykiem do Jonka.

Zastanawiam się czy jest to dobra konfiguracja czy może coś zmienić? Widzę że nie mogę wejść w menu Jonka gdy podłączyłem go z TV tylko przez HDMI i chyba trzeba go podłączyć jeszcze Scartem ?
Tuner wbudowany w Jonka chodzi superek, Właśnie chciałem się pozbyć wieży Philipsa (ważne było tylko radio) i wreszcie mogę.
Ogólnie pierwsze wrażenie OK.

Film z BluRay puszczony po HDMI z odtwarzacza ustawionego na wyświetlanie 1080p po przepuszczeniu przez Amplituner ma te same parametry czyli 1080p.

Do posiadaczy: ma ktoś może polskojęzyczną instrukcję bo mnie w MM taką nie obdażyli :(.
 
Ostatnia edycja:

telson

New member
:)

PoPay dr s-501 od ls v-501 nie czyta napisów w dyvixach i nawet bóbr co zna 1000 bitów nie pomoże, więc napinka była zbędna:) pomylić sie to nie przestepstwo! pozdrawiam.
 

fresh1980

New member
Niestety Onkyo ls-v501 niejest już dostępny na Polskim rynku. Obdzwonilem wszystkie sklepy internetowe i dostawce na rynek i dupa :( Gdyby ktoś coś wiedział o jakims zabunkrowanym w magazynie zestawie to prosze o kontakt ok23@o2.pl dzieki
 
Do góry