Co myslicie o Onkyo LSV 501

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry sprzęt:
481431312




ale lepsze wyposażenie
http://www.jvc.pl/product.php?id=NX-F7E&catid=100006
Większego kopa i większe wrażenia robi
112087_nx-f7_e.jpg

System DVD Audio/Video z systemem przednich głośników przestrzennych, technologia K2, głośniki z drewnianymi membranami, wyjście HDMI z konwersją do 1080p, USB Host z funkcją "Music Clipping"


Chyba że dołożysz to wystarczy na Pioneera LX03
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/100/42/LX03/index.html
lx03_main_gallery.jpg
 

DarekH

New member
No ja po zakupie plazmy PS42A457 teraz chcę na wiosnę uzupełnić ją zestawem 2.1. I właśnie mam zagwostkę, który z tych zestawów będzie lepszy, oba prezentują się ładnie, i grają też naprawdę przyzwoicie... w moim pokoju za dużo miejsca nie ma więc punkty zdobywa JVC gdyż jego kolumny są bardziej kompaktowe także sub jest mniejszy, ale nawet głośniki Onkyo też mimo że większe prezentują się zacnie. Na razie u mnie czeka cały zestaw na to aby przy okazji kupić jakiś odtwarzacz BR, i tu wybór padnie na PS3 chyba, a co stary koń jestem ale pograć troszkę lubię :)

Edit:
Onkyo w tym zestawie ma HDMI in/out więc można podłączyć tym kabelkiem sobie np. tuner TV-SAT lub PS3, z tego co poczytałem o JVC posiada tylko wyjście HDMI aby podpiąć do TV.
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
Od pewnego czasu szukam dla siebie zestawu kina domowego do plazmy 42PV80.Ponieważ jestem w tym zakresie "zielony"to po omacku szukałem.Jako pierwsze wybrałem KD Panasonica SC-PT860,później zachęcano mnie do Sony HTP-HD6600.
W swoich poszukiwaniach od samego początku popełniałem błąd,gdyż szukałem zestawu 5.1 .
Ze względu na brak miejsca w otoczeniu telewizora powinienem szukać mniejszego zestawu kina t.j. 2.1
"Kiki "na forum w temacie :Co myślicie o Onkyo LSV501 potwierdza,że jest to dobry sprzęt dodając jednocześnie kino JVC NX-F7 jako jeszcze lepiej wyposażone od w/w.
I tu przy tych dwóch zestawach kina zarzucam kotwicę.Wybór będzie trudny,ale muszę podjąć ostateczną decyzję.
Mam pokój o pow.17m2. Kino będę wykorzystywał TV/filmy-85%,muzyka 15%.Kwota jaką przeznaczam na zakup kina to ca 2.000,-zł.
W związku z powyższym bardzo proszę o uwagi,rady,opinie dotyczące tych dwóch zestawów kin ,które pomogą mi w wyborze tego dla mnie najbardziej odpowiedniego.
 

telson

New member
Powiem tak stworzyłem ten temat po to aby przeanalizować systemy 2.1. Rozpisywalem sie wczesniej o Sony DAV F200,ale podpowiedz od Bagiennika była moim zdaniem w pełni trafna. ten zestaw onkyo jeszcze 3 miesiace temu kosztował 3500 zł. Nie chodzi tu o cene ale o jakość wykonania i hdmi in/out i o oczywiście firme onkyo która badziewia nie robi! Jutro bede miał! podziele sie "doznaniami"! Pozdrawiam!!!
 

darcun

New member
Bez reklam
Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia ,spostrzeżenia i.t.p. dot.kina Onkyo LSV 501.

Edyt-Podaj również czy wybrałeś zestaw czarny czy srebrny.
 
Ostatnia edycja:

xdoodi

New member
Witajcie,

ja również po kilku miesiącach poszukiwań sprzętu bardzo mocno zastanawiam się nad zestawem 2.1
Po uwagę biorę Onkyo LSV501 ale mogę zaszaleć i bardzo mocno chodzi mi po głowie Pioneer LX03.

Opinie nt. Onkyo są bardzo pozytywne natomiast nie znalazłem nic odnośnie Pioneera...

Jeżeli ktoś odsłuchiwał ten zestaw bardzo proszę o opinie.
Blackninja macie to u siebie na stanie? Jeżeli przeczytasz ten post to bardzo proszę o i info odnośnie cen.
 

DarekH

New member
Z tego co podaje producent:
Subwoofer:
WxHxD = 230x425x412mm
Waga: 9.1 kg
Głośniki:
bez podstawki
WxHxD = 140x355x93mm
z podstawką
WxHxD = 178x404x145mm
Waga:1,8 (2,6)kg
 

JARUL

New member
onkyo lsv-501

Witam
ja równiez czaje się na onkyo od jakiegoś czasu ,ale chciałbym usłyszeć opini od użytkowników tego sprzętu jak gra w kinie ,muzie i ogólnie w mniejszych pomieszczeniach .Zainteresowałem się też zestawem od JVC NX-7 o którym napisał KIKI wydaje mi się że jest to równie fajny sprzęt jak ONKYO o wiele większa moc 350W z tego co wyczytałem noi cena podobna ,ale tak jak z ONKYO LSV-501 cisza z opiniami właścicieli .Szkoda . pozdro
 

darcun

New member
Bez reklam
Trzeba być dobrej myśli i uzbroić się w cierpliwość.Napewno posiadacze tego kina t.j. Onkyo LS-V501 podzielą się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na ten temat.
Szukam po sklepach internetowych srebrnego zestawu,ale spotkałem tylko czarne. Szukam dalej.
Cenne są opinie sprzedawców,ale opinie posiadaczy tego sprzętu są również bardzo cenne,a może nawet bardziej.
 

z3

New member
Bez reklam
Ciekawy temat, jak ktoś nie chce bawić się w 5.1 to wszystkie te zestawy są ciekawe. Sam polecam JVC ze swoimi głośnikami z drewnianą membraną grają super, onkyo ma inna charakterystykę, a pioneera nie słyszałem.
 

fikol5

New member
No to ja sie odezwe.
Mam onkyo ls-v501 gdzies od miesiaca. Fajny sprzet. Stoi to w salonie 37 m2 - i jest ok. Te male kolumienki brzmia calkiem calkiem nawet bez suba.
Jedyna rzecza, ktorej mi brakuje - to centralny glosnik. W kinie sie przydaje - szczegolnie jesli chodzi o dialogi.
Jezeli ktos szuka zestawu 2.1, to mozna sie zastanowic nad pelnym 5.1, tylko nie montowac satelit.
No i jeszcze jedna uwaga - w instrukcji wyczytalem, ze nie odtwarza divix'ow z dvd - jak jest w rzeczywistosci - nie sprawdzalem.
 

Mikes

New member
Sam szukam również zestawu 2.1. do 2 tys. zł. Biorę pod uwagę onkyo ls v501 i jvc nx-f7. Szczerze mówiąc już miałem brać onkyo w ciemno na pdst. opinii, ale doszukałem się problemu. Otóż wszyscy mówią o wejściu HDMI w onkyo natomiast okazuje się że na 99% nie obsługuje ono rozdzielczości 1080p (facet w onkyo powiedział "proszę czekać sprawdzę", i po minucie czekania "chyba ma pan rację z opisu wynika że 1080i"). Dla osób które mają tv 1080p to wejście jest nieprzydatne. Bo np. podłączając blu ray czy PS3 i tak będzie musiał podłączyć to bezp. do TV przez hdmi, a dźwięk puścić przez optycze do kina. Tyle tylko że takie połączenie to można zrobić też na JVC. Podsumowując dalej się zastanawiam i przedstawiam moje plusy poszczególnych urządzeń, jeżeli macie jakieś swoje inne to podajcie, bo przed świętami chcę coś kupić.

Onkyo
+ prawdopodobnie lepszy dźwięk - większe głośniki, aktywny sub (nie miałem możliwości posłuchać żadnego, JVC f3 nie poraża, no ale być może w f7 głośniki inne + K2 robią swoje)
+ dwa cyfrowe wejścia audio (optyk, coaxial), dlatego można podłączyć np. n-kę i br lub ps3 jednocześnie cyfrowo (w jvc optyk +analogowe audio)

JVC
+ technologia K2 - skalowanie dvd do 1080p, podnoszenie jakości płyt cd i nagrań mp3
+ port USB
+ zużycie energii 90W (onkyo 220W - 115W urządzenie +105W subwoofer)

no i w moim przypadku wymiary pasujące do n recordera

Jeszcze pytanie może ktoś wie; jest jakiś rozgałęźnik który wpiąłbym do wejścia optycznego audio w jvc i miałbym dwa gniazda, w jedno wpiąłbym dźwięk z n-ki a w drugie w przyszłości dźwięk z BR lu ps3.
 

telson

New member
Chyba Sie Mylisz

czy to oznaczenie1080i(i-czyli przeplot) czy 1080p(p-progresywne skanowanie) nie maja nic wspólnego ze sposobem poslaczenia odtwarzacz BR. Taka ciekawostka że żada dostepna platforma cyfrowa w polsce nie przesyła kan HD w 1080p tylko w 1080i ! a z tym 1080i to onkyo skaluje obraz z dvd do 1080i poprawiajac jego jakość. Co do wyboru Onkyo a Jvc mam ten sam problem> Ja biore po niedzieli onkyo(zwlekałem z tym miesiac) Pozdrawiam !

Ps. jeśli sie myle prosze o łagodny wymiar kary:) i prosze mnie poprawić
 

zarley1

New member
Witam
Pozwolicie ze się włączę do dyskusji.
Ja również zastanawiałem się nad tym onkyo. Gra to naprawdę inpomująco.

Tylko jeden problem-wielkośc jednostki centralnej jest ona strasznie głęboka (415mm) :( co niestety dyskredytuje ten zestaw w moim przypadku.

Jest to jednak zestaw godny polecenia,

A co myślicie o Panasonicu sc-bt100 cena trochę wyższa ale otrzymujemy juz odtwarzacz blu ray
 

Mikes

New member
telson napisał:
czy to oznaczenie1080i(i-czyli przeplot) czy 1080p(p-progresywne skanowanie) nie maja nic wspólnego ze sposobem poslaczenia odtwarzacz BR. Taka ciekawostka że żada dostepna platforma cyfrowa w polsce nie przesyła kan HD w 1080p tylko w 1080i ! a z tym 1080i to onkyo skaluje obraz z dvd do 1080i poprawiajac jego jakość. Co do wyboru Onkyo a Jvc mam ten sam problem> Ja biore po niedzieli onkyo(zwlekałem z tym miesiac) Pozdrawiam !

Ps. jeśli sie myle prosze o łagodny wymiar kary:) i prosze mnie poprawić


Chodzi o to że podłączając BR lub PS3 które mają sygnał wyjściowy 1080p i puszczając przez wejście hdmi w onkyo a następnie przez jego wyjście do tv tracisz sygnał 1080p a tv otrzymuje 1080i, stąd mój wniosek że to wejście hdmi onkyo, dla osób posiadających tv full hd jest niepotrzebne, bo i tak obraz trzeba będzie puszczać bezp. do tv.
 
Do góry