co lepsze?

vortexx

Member
Witam wszystkich.Chcę kupić plazmę lecz czytając to forum mam coraz większy mętlik w głowie.:confused:Mój wybór to Panas tx-p42s10e lub lg42 pq3000.Na tv będę oglądał kablówkę UPC analog+nagrywarka Dvd LG RH388h oraz kompa przez d-sub(za jakieś 2 lata N lub inna platforma cyfrowa).Odległość do tv to2,3m.Naczytałem się o powidokach i innych takich i sam nie wiem co lepsze.Jeszcze jedno co pomoże mi dokonać wyboru to czy można zmienić port USB 1.1 na 2.0 w nagrywarce Lg rh 388h
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
vortexx, jak to mawia mój kolega - Nic sobie z tego nie rób - Bierz plazmę i ciesz się znakomitym obrazem!!!!

Użytkuję panasonica już ponad rok / jak w podpisie / i jestem z niej bardzo zadowolony.
 

osip

New member
z 42s10e będziesz na pewno zadowolony, choć do zwyklego sygnału SD i do DVD, troszke lepszy obraz bedzie na 42x10y.

Ale jak zapragniesz sobie kupic Blu-ray za jakis czas, jak i N-ke, to bierz s10e, bo różnica w cenie niewielka między modelami.
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
vortexx napisał:
Ale czy odległość 2m i 30cm to nie za mała odległosc na 42 cale bo słyszę różne opinie w sklepach.Co powiecie na lg pq3000

Nie chce mi się pisać tego samego 40x, dwa wątki niżej, oraz w dziale o LG masz klia pozytywnych i kilka negatywnych opinii na temat tego TV(nawet zdjęcia masz!). Wnioski musisz wyciągnąc sam.

W skrócie napiszę - bierz Panasonica.

Jeszcze co do odległości - dla jednych będzie za blisko dla innych nie. Ja mam 42 z odległości 2m i dla mnie jest w sam raz, dla mojej żony już nie. Na początku bolały ją oczy i strasznie marudziła, ale się chyba przyzwyczaiła. Faketm jest jednak, że z bliska bardziej widać wady obrazu, szczególnie na kanałach ze słabym sygnałem, ale to już nie wina TV i pytanie czy Tobie to będzie przeszkadzać czy nie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

vortexx

Member
Kiki czy lg 42pq 3000 lub 6000 też dadzą radę z tą odległością przy sygnale sd bo taki sygnał będę miał jeszcze przez 2 lata czy postawić na s10 panasonica.Pozdro
 

tomi-pops

Banned
Odległść ekranu

Źródło audio-video
 

Attachments

  • odległość od TV.jpg
    odległość od TV.jpg
    133,5 KB · Wyś: 971

vandel

New member
uzywalem pnasa 2lata super sie sprawowal teraz mam samsunga tez plazme jest okej ale jabym mial wiecej kasy to bym wziol panasa. jasne ze tv hd ready lepiej wglada sd bo blizej mu natywnej rozdzialece. a po za tym telewizory full hd sa jakby kierowane do blu i hdtv. wiec troszke sobie sygnal sd odpuscil panas
 

docik

New member
a powiedzcie mi czy istnieje jakas alternatywna wersja tego panasa w rozmiarze 37'' 32'' ? poniewaz wedlug tabelki podanej wyzej sygnalu sd / dvd nie ogarne z odleglosci ~2,5m
 

docik

New member
hmm... wydaje mi sie ze jednak i tak bede musial jechac do sklepu i przekonac sie jak te 42'' wygladaja w rzeczywistosci.. ale jednak zostaje przy pytaniu czy jest jakas alternatywa mniejsza?
 

don111

Banned
na 2,5m 42' to optymalna wielkość (sam mam 46' przy odległości 2,5-2,7m i jest ok, ale to już jest max)
wcześniej miałem 37' i był niedosyt
 

docik

New member
: ) ja was rozumiem panowie ze to optymalna wielkosc dla tej odleglosci lecz chce poporstu sie dowiedziec czy istnieje alternatywa... poniewaz jesli nie bedzie istniala to sprawa rozwiazana, a w wypadku jakbym mial wybor to porownam sobie w sklepie te wielkosci i zobacze ktory bedzie lepszy dla moich warunkow : )
 

docik

New member
co wiecej dzisiaj mierzylem i to jest tak ~2m od sciany do siedziska (czyt. sofki) wiec caly czas stawiam pytanie o alternatywe tego panasa : D dzieki dzieki

:szukaj:
 

don111

Banned
no to 42' może być ciut za duży ale z drugiej strony na 42' z 2m jeszcze powinieneś zobaczyć różnicę między full hd a zwykłym hd, na 37' już niekoniecznie więc jeśli 37' to rozważyłbym tańszego Panasonica 37x10
 
Do góry