Co lepsze. Yamaha v663 vs v765

kinssky

New member
Czesc,

Czytam i czytam i w koncu mam konkretne pytanie, do bywajacych tu PROsów i generalnie tych, ktorzy znaja sie lepiej.

Chce kupic amplituner kina domowego, wojny brandowe juz powiedzmy mam za soba, zdecydowalem sie na Yamahe. Chce nabyc cos dobrego jakosciowo, tak zebym byl zadowolony przez kilka najblizszych lat ;)

Zdecydowalem sie na RX - v663 ale w trakcie pojawil sie nowy sprzecik v765 (to podobno jego nastepca?) I teraz mam pytanie: co lepsze, bo pan z Saturna (nie wiem jaka byla tak naprawde jego wiedza) namieszal mi deko. Mowil cos o tym ze v765 to model kryzysowy, ze ma gorszy blekitny wyswietlacz (v663 ma bursztynowy), ze podzespoly sa toshiba a nie solidne, niemieckie jak w 663, no i ze generalnie 663 jest lepszy i mocniejszy?? itp

Chcialbym Was poprosic o potwierdzenie badz wyprowadzenie mnie z błedu, na co stawiac, co kupic, co lepsze tak na prawde? v663 czy v765?

dzieki z gory i pozdro
Wlodi
 

krisder

New member
Bez reklam
kinssky napisał:
Czesc,

Czytam i czytam i w koncu mam konkretne pytanie, do bywajacych tu PROsów i generalnie tych, ktorzy znaja sie lepiej.

Chce kupic amplituner kina domowego, wojny brandowe juz powiedzmy mam za soba, zdecydowalem sie na Yamahe. Chce nabyc cos dobrego jakosciowo, tak zebym byl zadowolony przez kilka najblizszych lat ;)

Zdecydowalem sie na RX - v663 ale w trakcie pojawil sie nowy sprzecik v765 (to podobno jego nastepca?) I teraz mam pytanie: co lepsze, bo pan z Saturna (nie wiem jaka byla tak naprawde jego wiedza) namieszal mi deko. Mowil cos o tym ze v765 to model kryzysowy, ze ma gorszy blekitny wyswietlacz (v663 ma bursztynowy), ze podzespoly sa toshiba a nie solidne, niemieckie jak w 663, no i ze generalnie 663 jest lepszy i mocniejszy?? itp

Chcialbym Was poprosic o potwierdzenie badz wyprowadzenie mnie z błedu, na co stawiac, co kupic, co lepsze tak na prawde? v663 czy v765?

dzieki z gory i pozdro
Wlodi


Trafiłeś na wyjątkowego "fachowca". To co Ci naopowiadał to stek bzdur i nie ma w tym ani cienia prawdy. Wejdz przez skąpca lub ceneo do dowolnego sklepu i porównaj parametry. Z tego co pamiętam różnic nie ma zbyt wiele ale na pewno V765 ma więcej wejść HDMI. Podejrzewam że V 663 miał chyba na stanie i szukał jelenia aby upchnąć towar. Nie twierdzę że 663 nie jest wart uwagi, jeżeli nie zależy Tobie na czterech wejściach HDMI to może Cię zadowolić.
 

squad05

New member
Nie chce uogólniac ale panów w Saturnie to można spytać gdzie te yamahy stoja i ewentualnie poprosic o podłączenie. A tematu czym się rózni jedna od drugiej to lepiej z nimi nie poruszać.
 

kinssky

New member
To prawda, ze mial tylko 663 ;)
a 765 jeszcze nie doszly hehe, ale tak naprawde nie powiedizeliscie co lepsze?
bo jest jeszcze mozliwe kupno obu modeli, 663 bedzie pewnie powoli znikal z rynku. Czytalem, ze Blackninja czesto sie wypowiada, mozesz cos poradzic?
 

MMrozo

New member
Jak chcesz na parę lat to bierz 765, jest bardziej uniwersalny i dostosowany do potrzeb kina domowego z kilkoma elementami. Nie sądzę, aby oszczędności dramatycznie wpłynęły na jakość dźwięku. Ja jestem bardzo zadowolony i zawsze będę polecał tego ampli dla osób poszukujących bardzo dobrego sprzętu w klasie budżetowej. Zasadne jest pytanie do jakich głośników i jak wielkie pomieszczenie.
 

kinssky

New member
Pomieszczenie to ok 15-18m2, plazma panasonic 42, a na glosnki tez sie jeszcze nie zdecydowalem :> Myslalem o jamo 606 lub 608 lub jakichs od Yamahy (bo podobno jamo srednio sie dogaduje z yamaha - nie wiem czy to prawda)
 

ryba229

New member
765 jest lepsza od 663 ot chocby na poziomie skalera. Dzwiekowo wedlug stereoplay minmalnie lepsza.
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
ryba229 napisał:
765 jest lepsza od 663 ot chocby na poziomie skalera. Dzwiekowo wedlug stereoplay minmalnie lepsza i posiada rowniez USB.
Skąd te wiadomości? 765 nie posiada USB, 1065 owszem.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowa linia jest z deko odchudzona ale widać to po niższych modelach; sprężynowe zaciski itp. RVX663 i RXV765 bardzo podobne, problemem może okazać się chęć zakupu odtwarzacza cd do nowego ampla, bo niestety nie będą pasować wyświetlaczami.
 

kinssky

New member
dzieki za odpowiedzi, cd raczej nie planowalem
a powedz Blackninja, jaki zestaw 5.1 zaproponowalbys do v765 tak do 2600 zl.
Czy Jamo bedzie dobrze grac na ampli jamaha? a moze jakis zestaw od yamahy?
 

pilaareek

New member
Yamaha 765 zdecydowanie owiele lepsza poprzednie modele sa skladakami a tu masz juz wszystko z Yamaszki jak sie przyjzysz to trafok w srodku jest oryginalny 663 np niema skalera mniej wejsc HDMI , niema 2 wyjsc na suby itd a jesli chodzi o wyswietlacz to koles musial byc na bani lub nacpany wczoraj bylem w sklepie i testowalem go z kolumnami z Yamaszki powiem szczez ze zrobilo na mnie duze wrazenie i jestem zdecydowany na ten model w 100% mysle ze jutro juz u mnie w domu zawita ta Yamaszka pozdro
 

squad05

New member
pilaareek napisał:
Yamaha 765 zdecydowanie owiele lepsza poprzednie modele sa skladakami a tu masz juz wszystko z Yamaszki jak sie przyjzysz to trafok w srodku jest oryginalny 663 np niema skalera mniej wejsc HDMI , niema 2 wyjsc na suby itd a jesli chodzi o wyswietlacz to koles musial byc na bani lub nacpany wczoraj bylem w sklepie i testowalem go z kolumnami z Yamaszki powiem szczez ze zrobilo na mnie duze wrazenie i jestem zdecydowany na ten model w 100% mysle ze jutro juz u mnie w domu zawita ta Yamaszka pozdro

Bez obrazy ale na prawdę ciężko sie czyta takie wypowiedzi. Słyszałeś o znakach interpunkcyjnych?? Nie wiadomo o co Ci chodzi.
 

Pierek

New member
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Panowie , zeby nie zakladac nowego tematu zapytam tu:
Co lepsze : YAMAHA RXV765 czy ONKYO TXSR607 .
Musze szybko podjac decyzje bo sie kasa rozlazi na pierdoly :/

Z tego co widze Yamaha ma przewage w postaci multi-kanalowego wejscia analogowego
ONKYO ponoc ciut lepiej brzmi w stereo .
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Hmm a ja słyszałem, że to Yamaha lepiej sobie radzi z muzyką niż Onkyo. Onkyo najbardziej nastawione jest na kino.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z tego co widze Yamaha ma przewage w postaci multi-kanalowego wejscia analogowego
ONKYO ponoc ciut lepiej brzmi w stereo .

pierwsze twierdzenie jest bledne
drugie jesli jest prawdziwe to yamaha naprawde jest kiepska - bo onkyo jest....nieciekawe w stereo...mowiac delikatnie
 

slawkor

Member
Bez reklam
U mnie Yamaszka 765 gra z Yamaszkami i w kinie jest rewelacja a w stereo też nie ma tragedii. Ja słucham w 7ch stereo w lekko wyciszonymi tyłami.
 
Do góry