Co lepsze Yamaha 2065 czy 1067

mr-butcher

New member
Witam
Zastanawiam się nad kupnem ampli i biorę oba te modele pod uwagę. Czy oprócz 3d ready i dekoderów dźwięków 7.1 itp są miedzy nimi jakieś istotne różnice w dźwięku ? Cena jest identyczna ok 3000zl
Chciałbym podłączyć do tego Dali Ikon 6mk2 (pokój ok 20m) lub MA RX/BX6 z późniejszym zamiarem rozbudowania do 5.0/5.1
Muzyka jakiej słucham to Queen, Meat Loaf, Pink Floyd itp
Cena w której chciałbym się zmieścić z ampli i kolumnami 2.0 to ok 6000zl
Może macie inne propozycje? Oczywiście przed zakupem będę próbować się umówić gdzieś na odsłuch w Krakowie.
Pozdrawiam
 

mr-butcher

New member
Czy podane przez Ciebie modele

Posiadają możliwość odtwarzania formatu FLAC z usb, lub przez sieć?
I dlaczego uważasz że Yamaha to zły wybór ?
Tu piszą że nieźle toto gra
Yamaha RX-V1067 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com
Wyczytałem że po wgraniu nowego firmware yamaha dostaje skrzydeł...
Użytkownicy są zadowoleni : http://**********.com/topic/22669-nowe-modele-yamaha-rx-v1067rx-v2067rx-v3067/page__st__20

I proszę o odpowiedź - który z tych 2 modeli byłby lepszy
 

mr-butcher

New member
Co do yamahy 1067 jeszcze

Jest test w "Home Cinema Choice February 2011" i dostaje wysokie noty i znaczek Best Buy.
Więc nie wiem, czemu tu wszyscy yamahe odradzają... Jestem jeszcze baaardzo zielony, ale po lekturze poprostu tego nie rozumiem.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja bym Ci polecał 2065, jak dla mnie lepsza niż 1067 brzmieniowo i to o wiele, ale to najlepiej niech zdecyduje odsłuch i sam ocenisz wtedy co i jak. Jak się pospieszysz to dzisiaj możesz jeszcze kupić w Krk za 3249, bo teraz TopHiFi ma jakąś ofertę świąteczną, ale ważną do 31.12, wiec jeżeli wybierasz pomiędzy tymi modelami to szybko się umawiaj na odsłuch i będziesz miał super amplituner i prosto od dystrybutora. Posłuchaj też innych firm, żeby mieć porównanie, chyba, że wybierasz tylko w Yamahach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie osobiście Yamaha za bardzo cyka.
Na początku jest extra ale przy dłuższym słuchaniu jest to irytujące. Jeśli Tobie odpowiada - kupuj.
Ale do tego rodzaju muzyki ampli musi być bardziej analityczny. Bardziej muzyczny.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to jak masz w planach zmianę kolumn to ja bym się pokusił o 1067, aczkolwiek wiesz jak jest... Dla mnie jest to różnica warta tej kasy, a dla Ciebie może się okazać, że zamiast dorzucać ten 1000 zł do ampli (gdzie dla Ciebie nie będzie to rozsądny wydatek, bo np. nie będziesz słyszał aż takiej różnicy)dorzucisz do lepszych nowych kolumn i to też będzie rozsądne rozwiązanie. Oba modele grają w porządku, jeżeli lubisz jasne brzmienie to Ci się spodoba, tylko pamiętaj, żeby nie dobrać sobie do tego ampli jakichś głośników, które są metaliczne w brzmieniu, bo będzie męcząco. 1067 jest też funkcjonalnie lepszym amplitunerem, brzmienie bardziej jak dla mnie pełne i szczegółowe w porównaniu do 767. Na razie z tymi Jamo oba będą ok, więc polecam odsłuch.
 

zenobiuszek1

New member
dzieki za odpowiedz bo zbieram kazda informacje na ten temat bo 2000 czy 3000 zł to dla mnie bardzo duzo a nie chce tez isc po najmniejszej lini oporu i sie rozczarowac bo sprzet ma byc na lata ,

wlasnie chodzi mi w dzwieku o dynamike i szczegolowosc i przestrzeni dzwieku nawet przy cichszym sluchaniu w muzyce jak i w kinie , a w tym drugim tez pazur i łupniecie
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to jeżeli chodzi Ci o te aspekty to odpowiedź brzmi 1067:p Ale tak jak mówię najlepiej odsłuchaj. Tym bardziej, że tak jak mówisz sprzęt ma cieszyć przez kilka lat a nie dwa miesiące:) Posłuchaj też Marantza 5005 jak będziesz miał okazję. Myślę, że warto.
 

Kuman

New member
Hmmmm

1067 jest funkcjonalniejsza, ale 2065 ma zdecydowanie lepszy dźwięk. Jeśli komuś Yamaha cyka, to musi sobie kupić do niej odpowiednie kolumny, albo przeczyścić uszy. Po prostu z Yamahy rozróżnisz dźwięk miotełek drucianych od plastikowych, oraz odróżnisz kontrabas od wiolonczeli, co jest w przypadku wielu tutaj promowanych (przez sprzedawców) marek niemożliwe.
Marantz dobrze zagra w stereo, ale w kinie domowym do Yamahy ma lata świetlne.
 

Kuman

New member
> Kiki

mam obydwa modele i moja ocena jest moją oceną. Co do troski o moje uszy - jestem głęboko oczarowany troską.
Myślę że warto rozsądniej dobierać słowa:
Rok świetlny ? Wikipedia, wolna encyklopedia.
Zostaję przy swoim wyborze - do tych warunków warto odsłuchać :
Martantz 5005
Harman 360
Pioneer 1020

Cieszy mnie, że w końcu dodałeś do opisu link do swojego sklepu, przynajmniej wiadomo, że mamy do czynienia z dystrybutorem.
Ale wracając do tematu, no właśnie, umiesz czytać? Co jest w temacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytać potrafię ale widzę że Tobie coś umknęło .
"Może macie inne propozycje? Oczywiście przed zakupem będę próbować się umówić gdzieś na odsłuch w Krakowie"
I Moja wypowiedź mieści się w zapytaniu wątku.
I proszę się odnosić nie do mnie ale do tematu. Jeśli masz coś osobistego pisz na priw.

Co do wątku zostaję przy swoim wyborze - do tych warunków warto odsłuchać :
Martantz 5005
Harman 360
Pioneer 1020
 

pkomp

New member
kuman przesadzasz.....yamaha nie jest rewelacją w niczym a i ma specyficzne brzmienie - nie tyle selektywne co dokładne co przedewszystkim jasne....specyfika yamahy od lat - jak ktos lubi ok ale na dłuższa metę męczy ucho
 

darekguma

New member
Bez reklam
kuman przesadzasz.....yamaha nie jest rewelacją w niczym a i ma specyficzne brzmienie - nie tyle selektywne co dokładne co przedewszystkim jasne....specyfika yamahy od lat - jak ktos lubi ok ale na dłuższa metę męczy ucho
Chyba z tym jasnym brzmieniem Yamahy to troche przesadziłeś. Jak Yamaha ma jasne brzmienie to jakie według Ciebie ma np. Onkyo. Jestem posiadaczem trzeciego ampli Yamahy na przełomie 10 lat i jak dla mnie nie zaobserwowałem aby ampli te grały "jasno",wręcz czasami tej jasności mi brakuje. Pozdro. Darek.

Pytanie do użytkowników Yamahy RX-V 767, ma ktoś może instrukcję obsługi w j. polskim? najlepiej w formie elektronicznej, byłbym niezmiernie zobowiązany.
Z wersją elektroniczną w języku polskim to może byc problem. AudioKlan do sprzętu dołącza wersie drukowaną instrukcji w j. polskim a na płycie cd do ampli sa wszystkie jezyki za wyjatkiem polskiego. Mogę poradzić abys zadzwonił do AudioKlanu i zamówił instrukcję drukowaną, koszt to 25 zł plus koszt przesyłki, ja zamawiałem do blu-ray BD-S 1067.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry