Co lepsze Denon AVR-X1000+denon pma 720 vs Denon AVR-X4000

belmondo80

New member
Co będzie lepszym wyborem. Czy lepiej kupić jednostkę centralna AVR1000 i dokupić do niej wzmacniacz (też nie jakaś wysoka klas) czy lepiej zakupić porządny AMPI X4000? Preout takie same w serii X więc strat nie będzie. Już wiecie z czym to zagra Zensor 7 albo BX6.

Dzis słuchałem Denon PMA720 w polaczeniu z Zensorami 7 i Ikon. Powiem tak, niezłe zamieszanie potrafi zrobić ten wzmacniacz przy tak niskiej mocy. Stąd moje pytanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeciez X1000 nie ma preouta, odpusc ten ampli i kup cos porzadnego.
W tym wypadku X4000, a w przyszlosci dozbierasz do wzmaka, lub koncowki.
Ja bym kupil SR5/6xxx + koncowke lub wzmacniacz, majac ograniczony budzet.
 

belmondo80

New member
Przeciez X1000 nie ma preouta, odpusc ten ampli i kup cos porzadnego.
W tym wypadku X4000, a w przyszlosci dozbierasz do wzmaka, lub koncowki.
Ja bym kupil SR5/6xxx + koncowke lub wzmacniacz, majac ograniczony budzet.

Racja z tym preout. Przepraszam. Preout zaczyna się od x3000. Dziś słuchałem Marantza ze wzmacniaczem. Było dobrze i drogo. Za ten zestaw równo 6000, raczej odpada aż takiego "wow" nie zrobiło brzmienie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak radzi Armanig. X1000 Sobie odpuść. Odsłuchaj na spokojnie amplitunery : Denona X3000/4000 i Marantza 5008/6008 i na początek powinno wystarczyć. Następnym krokiem może być końcówka mocy bądź wzmacniacz stereo.
 

belmondo80

New member
Jakoś bardziej przekonuje mnie Denon X4000. Ma wszystko co potrzebne przy kinie a i stereo tez ładnie się powinien zestawić z Zensorami 7 czy MA BX6.
 

hans2

Banned
poczatkowa cena to mokry sen dystrybutora.
za granica na poczatku kosztował 1300 $
czyli tyle ile u nas po kilku obnizkach.
 

belmondo80

New member
Może nie na temat ale nie będę powielał wątków. Mam pytanie czy Marantz SR7008 to dobry sprzęt, mam możliwość kupienia w dobrej cenie i się zastanawiam czy warto. Jestem praktycznie zdecydowany na Denona X4000 ale chcę jeszcze to rozważyć.
 

belmondo80

New member

pacmanx

New member
Widzę, że o mnie mowa. Pozbywam się powoli Marantz'ów (ale nie wszystkich) - przesiadłem się na Anthema, kupionego zresztą od usera tego forum ;)
 
Do góry