co lepsze bedzie?

1FRESH1

New member
Witam, zastanawiam sie nad puszczeniem obrazu z konsol i PC przez ampli. Martwie sie tylko o utrate jakosci przez taka akcje. Ampli to Marantz 5007
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie powinienes się martwic. Dzisiejsze amplitunery nie degradują obrazu. Po to zostały storzone, by wszystko do nich podpiac i wyprowadzic jednym kablem, redukujac niepotrzebne połaczena ;) Nie musisz podpisnac osobno audio do ampli i obrazu do tv.
Pozdrawiam
 

hans2

Banned
za to na pewno stracisz mozliwosc szczegolowego ustawienia obrazu z poziomu tv bo bedziesz mial wszystko pod 1 wejsciem. ustawienia obrazu w ampli sa tylko bardzo podstawowe
 

WiTT

New member
Bez reklam
za to na pewno stracisz mozliwosc szczegolowego ustawienia obrazu z poziomu tv bo bedziesz mial wszystko pod 1 wejsciem. ustawienia obrazu w ampli sa tylko bardzo podstawowe
Przecież telewizory mają możliwość zapamiętania różnych ustawień kalibracji obrazu, nie widzę problemu. Owszem, wszystko pod jednym wejściem, ale za pomocą pilota od TV jedno kliknięcie i zmienia sobie zapisane ustawienia pod to co aktualnie ogląda. Jak dla mnie, to żadne utrudnienie, a już na pewno nie strata możliwości szczegółowego ustawienia obrazu.
 

hans2

Banned
ale komu sie bedzie chcialo przelaczac to recznie przy zmianie zrodla?

poza tym nie we wszystkich tv mozna ustawic wszystkie parametry w kazdym profilu. np w takim "vivid" czesto wiekszosc jest wrecz zablokowana.

nie mowie ze to jest jakis wielki problem ale warto to wiedziec...
 

WiTT

New member
Bez reklam
ano to piszę, nie jest to niemożliwe ale co najwyżej upierdliwe ;)

Zdałem sobie sprawę czytając ten wątek, że dokładnie tak jak piszemy mam ustawione, wszystko do ampli i jednym HDMI do TV. I odkąd tak mam ani razu nie przestawiłem sobie ustawień w TV. Cały czas mam swoje ustawienia pod "user1" i nie przeszkodziło mi nawet ani razu, ciekawe :)
 

hans2

Banned
to bardziej ma znaczenie gdybys mial duzo roznych urzadzen.

nawet wspolczesne konsole do gier potrafia sie dosc znacznie roznic poziomem jasnosci. wyobrazam sobie ze jak ktos ma jakies starsze urzadzenia podlaczone np gorszym polaczeniem analogowym (typu composite) to moga byc jeszcze wieksze roznice. moze byc potrzebny inny poziom wyostrzania, kontrastu itp.

te podstawowe ustawienia sa w amplitunerach z ukladami do obrobki obrazu, ale np 10pktowego balansu bieli juz sobie w ampli nie ustawisz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego trzeba skalibrować monitor dla kazdego urzadrzenia. Ampli tez mają mozliwosc kalibracji dla kazdego zrodla, wiec problemu nie ma.
 
Do góry