Co lepsze 100 Hz czy MPEG 4 ???

Imgath

New member
Otóż zastanawiam sie nad zakupem Sony KDL-32W4000 . Ale juz sam nie wiem co jest lepsze . Wiem tyle, ze w przyszlosci beda do kupienie inne dekodery z MPEG-4 ale beda tylko mogły odbierac synał cyfrowy SD a nie beda mogli HD czy to jest prawda ? Moze lepiej wybrac telewizor z 100 Hz . Obecnie mam kablówke z UPS w pszyszlosci planuje cos cyfrowego , ale trzeba mnie jakies zabespieczenie by muc odebrac zwykłe programy ( darmowe)

Pozdrawiam , Łukasz:roll:
 

arsenal

Moderator
VIP
W Polsce DVB-T będzie w MPEG4 i w 99% przypadków nawet najtańsze tunery do odbioru takiej cyfrówki naziemnej są dekoderami HD. Raczej nie będzie w sprzedaży dekoderów DVB-T MPEG4 tylko z obsługą SD. HDMI i odpowiedni procesor dla STB kosztują już psie pieniądze a co dopiero za dwa, trzy lata.
 

Voy

New member
Jest ;p

Zdecydowanie bierz tv z 100 Hz. Na dobra sprawe jak juz ta cala cyfrowa telewizja wejdzie to i tak, majac zamiar ogladac cos wiecej niz TVP1, TVP2 i Polsat, bedziesz musial kupic dekoder. Jak dla mnie wiec nie ma powodu do obaw.
 

p.stasiak

New member
Co do naziemnej tv satelitarnej to temat ma się podobno ruszyć ostrzej i na stałe (a nie tymczasowo i testowo) we wrześniu - tak twierdzi KRRiTV.

Jeśli stawiasz sprawę 100hz lub mpeg4 to ja proponuje 100hz. Wiele modelów sony ma slot w który w przyszłości być może będzie można włożyć moduł do odbioru MPEG4 (juz teraz istnieją takie ale są z ich używaniem problemy).
 

Imgath

New member
Czytałem na stronie ze jezeli bede chcał ogladac darmowe programy w jakosci Hd to zwykły dekoder do slota "CI" bedzie tylko rozpokowywał w wersji SD a nie w Hd . Ciekawe jest czy kazdy telewizor bedzie dobrze współpracował z dekoderem , moze sie tak przytrafic że bedzie strana na jakosci sygnału ... co wy otym sadziecie ?
 

Sych

New member
A dlaczego stawiasz sobie taki wybór, 100Hz, albo MPEG4? Można tego połączyć w jeden model. Fakt, są droższe, ale tv nie kupujesz raz na rok, tylko na parę lat. Nie wiem, czy jest jeszcze ta gwarancja na 5 lat, ale myślę, że 5 lat to takie min dla tv.
wracając to Twojego wyboru, wziąłbym 100Hz zamiast MPEG4.
 

Ares78

New member
Imgath napisał:
Zakupiłęm sobie Sony kdl-32w4210 . wybrałem bo narazie nie ma sony z 100 Hz w 32 calach :(

Nie bez powodu, użyteczność 100Hz (swoją drogą rewelacyjna technologia) dopiero widać przy większych przekątnych więc nie masz czym się specjalnie przejmować, a obsługa MPEG-4 na pewno się przyda w przyszłości (choć z tego co pamiętam są transmisje testowe w dużych miastach) no i zmagania z Chin też można było oglądać w jakości HD...
 
Do góry