co lepiej zagra

toki0987

Banned
Cześć

Wiec tak z racji tego że posiadam dużo piosenek w formacie flac, poszukuje jakiegoś odtwarzacza który będzie bardzo dobrze grał. Odtwarzacz będzie podłączony do avr 255 i jamo s 608. Nie chodzi mi o narywanie plyt i td. Piosenki na dysku ktory ma byc podlaczony pod odtwarzacz.Teraz tak z tego co wyczytałem Yamaha cd n500 albo pioneer n-50-s nie ukrywam super jak by szlo sterować odtwarzaczem za pomocą samsunga s3 . Tylko jak to jest dysk twardy z piosenkami flac połączonymi do tych odtwarzaczy i steruje za pomocą telefonu czy na telefonie mam piosenki i wysylam przez sieć do odtwarzaca? Jeśli wysyłam poprzez sieć to czy jakość dźwięku bedzie również dobra jak poprzez podlaczony dysk do odtwarzacza a dalej do avr 255 ? A może lepszym rozwiązaniem bedzie kupno amplitunera który czyta pliki flac? Który lepiej zagra? Ktoś spotkał sie z tymi odtwarzaczami a moze ktos je posiada?
 

MarcinGD

New member
Cala idea odtwarzacza strumieniowego polega na tym aby podlaczyc go do sieci. W sieci udostepniasz dysk z komputera lub z serwera i odtwarzacz poprzez DLNA widzi te pliki i mozesz grac. Jesli chodzi o USB to jest typu A, umieszczony najczesciej z przodu. Granie z tego nadaje sie tylko do odsluchu kilku piosenek z pendrive, ze wzgledu na dlugi czas wczytywania utworow. USB typu B, mozna grac muzyke poprzez wewnetrzny DAC. Ale tutaj musialbys miec podpiety komputer lub serwer, poniewaz takie granie wymaga jakiegos programu sterujacego, ktory zapoda muzyke na to wejscie.

Najtansza opcja dla ciebie do takiego streamera to kupic WD My Book Live, ktory podepniesz do tego samego routera co odtwarzacz.

Co do sterowania z telefonu, to kazdy producent ma swoj, przed zakupem poszukaj na necie jaka te programy maja funkcjonalnosc. Nie czytaj opinii z iOS tylko z androida. Przy tej klasie odtwarzaczy wybierz ten, ktory ma najlepsze oprogramowanie + gapless.
 
Ostatnia edycja:

sarar

New member
Ja mam Onkyo 8050 podpiety do routera, dodatkowo dysk sieciowy Zyxel NSA310 też podpiety pod router. Amplitunerem sterujęza pomocą Galaxy S2, muzyka zaróno z dysku jak i z telefonu - jest do tego specjalna aplikacja na androida od Onkyo.
Sprawdź czy Pioneer albo Yamaha oferujątego typu aplikacje, jeśli tak to wybierz któy Ci bardziej pasuje.
 

collider

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o Pioneera to na Androida jest aplikacja ControlApp, ale tak naprawdę to wystarczy odpalić dowolną aplikację tworzącą wirtualny serwer np. BubbleUp i poprzez zwykły firmowy player odtwarzać muzykę na amplitunerze poprzez DLNA.
Z kolei jeżeli amplituner czy wzmak ma obsługę DLNA i Airplay to będzie widział wirtualne serwery i wtedy bez problemu wybiera się z którego serwera i katalogu chcesz korzystać i wszystko śmiga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry