co kupić ?:)

belt

New member
Wróciłem właśnie z wycieczki do MM.
Ogólnie bieda w tym sklepie (Zielona Góra).
Stal jeden 50S20 ale był chyba podłączony do źródła VHS, bo obraz strasznie blady i do tego miał pełno pionowych białych pasków (lcd tego nie miały). Nie wiem jak ktoś chce sprzedać telewizor za 5,7 tys podłączając go do IPoda.
Stało kilka Sharpów LCD 40 cali głównie (800 tki), które ładnie się prezentowały.
Wreszcie, w jednym miejscu stały koło siebie 2 lcd (sharp46 i Samsung 46B650 chyba) oraz Panasonic 46G20. Tutaj chwilę przystanąłem i porównałem. Leciało demo Sonego z widokami , bardzo statyczne. Co dziwne na samsungu były lepsze kolory, bo biały i czarny miały na prawdę takie kolory, natomiast na Panasonicu jakby troszkę poszarzone były. Niechętnie ale musiałem stwierdzić, że chyba te LCD mi bardziej pasują....
Ale wtedy zaczął się mecz :)
I już wiem, że na pewno wolę plazmę.

Teraz mam następny dylemat:( 46G20 czy 50S20 ???
Chodzi mi o to, czy one różnią się głównie osprzętem, czy są to zupełnie różne panele?
Po wizycie w sklepie nie mogę wybrać tego, który mi bardziej odpowiada, bo wiem, że 50S20 na pewno nie gra tak źle jak wMM.

Oglądałem też lodówki, ale o tym juz nie będę pisał :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
jest trochę inaczej .
Skalibrowany Sharp 46 LE 705 pobiera 60- 70 W.
policz jak napisał użytkownik - Czas pracy 12 godzin.
Pobór energii średni plazmy 50 V 20 - 280 /300 W
(Nominalny pobór mocy 425 W - Panasonic Polska)
Czyli różnica roczna wychodzi ponad 400 zł
Czas użytkowania w Polsce telewizora średni to 8-10 lat.
Co daje wynik na korzyść 3200 zł - 4000 zł .

Czyli jednak niezłej klasy telewizor - np:
LCD LED 46 Sharp le 600
Toshiba 46 SL 733
Panasonic 50 S 20.

Oj pojechałes po bandzie. Specjalnie bierzemy najgorsze dane dla kazdego typu a ty wziąłeś najlepsze dla LED i nagorsze dla plazmy. W ogole skad te 425W?? Moja piecdziesiatka bierze srednio 250W przy bardzo ostrych ustawieniach, 190W w trybie ECO. Oczywiście zdarza się że miernik czasem skoczy do 380W tyle ze to trwa sekunde lub dwie raz na kilka minut.
W sklepach często sa mierniki przy telewizorach Ledowych żeby klient zobaczył jakie są super i ja tam nigdy nie widziałem wartosci poniżej 80W. Nawet 42 calowe LEDy miały wskazania 95-130W. Za cene 3500-4000 nie kupi sie 50tki FHD innej niż plazma więc w ogóle nie ma czym mówić. Nawet ten sharp którego przykład podajesz to kosztuje min 4400 i do tego 46cali.


Teraz mam następny dylemat 46G20 czy 50S20 ???
Chodzi mi o to, czy one różnią się głównie osprzętem, czy są to zupełnie różne panele?
Po wizycie w sklepie nie mogę wybrać tego, który mi bardziej odpowiada, bo wiem, że 50S20 na pewno nie gra tak źle jak wMM.

Różnią sie wejściami (np USB, D_SUB) i filtrem true black powłoką pochłaniającą światło i tylko za to warto dopłacic bo na pewno nie za USB i DLNA które nie radzi sobie z materialem HD np mkv. Po co mi to DLNA? do marnej jakości divixów? Czerń raczej jest podobna a matryce na 99% te same z wyjatkiem filtra. Jak nie boisz sie odbić światła to wybrałbym wiekszy model S20. Zawsze to 4 cale do przodu. Może warto też sie zastanowić nad LG 50pk550 ? Też nie ma filtra ale jest o wiele lepiej wyposażona a recenzje ma znakomite pomijając odbicia. S20 i pk550 to nie sa telewizory do jasnych pomieszczeń, to na pewno.
 
Ostatnia edycja:

belt

New member
Mam rozumieć, że produkują go w Polsce?
W LG we Wrocku pracuje brat mojego kumpla z pracy - może jutro będę coś więcej wiedział :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak produkują go w Polsce a także w Meksyku. Jak poczytasz to forum to dowiesz sie m.in. że te z napisem Made in Poland na obudowie są lepszej jakości i maja mniej wadliwe matryce. Sporo osób tam narzeka na bad piksele w Lg niestety malo kto pisze skąd ma telewizor. Wadą LG jest też to że nie uznają reklamacji ponizej określonej liczby padnietych pikseli. Z tego co tam pisali to w USA i Kanadzie jest to 8 pikseli, w PL niestety nie wiem ale pewnie tak samo. Jeden gość opisywał że dopiero za 4tym podejściem dostał tv bez bad piksela a na jednym miał ich kilkanaście zaraz po wypakowaniu z kartonu. Szkoda że ta plazma jest tak mało znana u nas i nie ma o nim opinii polskich użytkowników. Sprzedaje ja praktycznie tylko Redcoon o czym możesz sie przekonać na ceneo.
 
Ostatnia edycja:

belt

New member
Dzięki Cactusek.
Poczytałem trochę na forach, pooglądałem filmiki i się zdecydowałem na 50PK550.
Sam telewizor świetnie wygląda (50S20 to przy nim nieociosany ociężały klamot), jakość obrazu i wyposażenie porównują do G20.
Faktem jest to, że mocno odbija światło, lecz mi akurat to nie przeszkadza. Filmy oglądam wieczorami a do tego w pokoju mam rolety. Zresztą może dziwny jestem ale zawsze bardziej podobały mi się telewizory ze lśniącym panelem, bo moim zdaniem wyglądają po prostu bardzo elegancko.
Pozdrawiam
 

belt

New member
Ehh kupowanie tv to udręka.
Do gry wchodzi nowy zawodnik Samsung PS50C550 :), więc finał rozegra się pomiędzy dwoma Koreańczykami (kto by pomyślał ?).
 

belt

New member
Niestety, pozostaje mi chyba jedynie Samsung.
LG jest teraz praktycznie nie do kupienia :( W Redcoonie będzie być może dopiero za 2 tygodnie, bo cała partia, która ma przyjść w ciągu paru dni już się sprzedała.
 

Bucek

Banned
jest trochę inaczej .
Skalibrowany Sharp 46 LE 705 pobiera 60- 70 W.
policz jak napisał użytkownik - Czas pracy 12 godzin.
Pobór energii średni plazmy 50 V 20 - 280 /300 W
(Nominalny pobór mocy 425 W - Panasonic Polska)
Czyli różnica roczna wychodzi ponad 400 zł
Czas użytkowania w Polsce telewizora średni to 8-10 lat.
Co daje wynik na korzyść 3200 zł - 4000 zł .

Czyli jednak niezłej klasy telewizor - np:
LCD LED 46 Sharp le 600
Toshiba 46 SL 733
Panasonic 50 S 20.

bzdury, bzdury, bzdury i czysta demagogia .... teksty jak z reklamy Calgonu :p ... myjąc naczynia w naszym produkcie w temperaturze już 40*C zamiast wyższej oszczedzisz rocznie kilkadziesiat złoty (aż na 3 opakowania naszego Calgonu) :p

1. Porównaj skalibrowanego Sharp 50 LE 705a (nie 46) z SKALIBROWANYM Panasoniciem o tej samej wielkości .... policz powierzchnię 46 calowego Sharpa, policz powierzchnię 50 calowego Panasonika, wylicz % różnicę powierzchni miedzy nimi za 100% biorąc powierzchnię Sharpa ...

2. Plazma musi pobierać więcej pradu skoro jej realny kontrast jest 2-3x lepszy niż to co dają LCD dlatego też ustaw oba TV tak, żeby parametry wynikłe z pomiarów były identyczne i wtedy dokonaj pomiaru poboru energii elektrycznej ....

3. nie zestawiaj ze sobą parametrów skalibrowanego TV z nominalnymi parametrami producenckimi bo w ten sposób to ja też mógłbym sobie manipulować ....

realna róznica dla identycznej wielkości TV bedzie dużo niższa od tej, którą wyliczyłeś a jeśli oba TV ustawisz identycznie to jeszcze spadnie ...

rocznie zaoszczędzisz max. połowę tego co Pan podaje ....

czyli nowy TV po 1600 latach :p

na dziś oswietlenie salonu, wcale nie duzego, bierze mi ok. 500W, przedpokoju 300W, łazienki 250W, kuchni 200W ... (halogeny są, od energooszczędnych zarówek mam jazdy, objawy: miedzy innymi wzrost poziomu prolatyny o prawie 60% i spadek testosteronu i GH o podobną wartość).

mam się przejmowac różnicą identyczną jaką wygenerowały by 2 kolejne żarówki małe albo jedna duza?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Bedziesz miał problem za pare lat bo UE zabronila juz sprzedaży tradycyjnych żarówek powyzej 100W a za dwa czy trzy lata ma zabronić powyżej 40W :)
Co do początku twojej wypowiedzi zgadzam sie ze wszystkim. Oszczednosc na LCD wzgledem plazmy o tej samej przekątnej to ok 100zł rocznie i to musisz spedzac pol dnia przed tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bucek - najpierw poczytaj co napisałeś .
Nie masz pojęcia jak wygląda plazma w eco w warunkach dziennych i w LCD po kalibracji.
Porównanie dotyczyło potania o ile rozumiesz sens takiego pytania ?
W klasie wielkości różnica będzie mniejsza i sięga połowę wartości co stanowi zakup TV LCD 32" led.
Ale każdy jeden Wat to mniejsze zanieczyszczenie środowiska o ile rozumiesz co oznacza ekologia ?
Chyba że hołdujesz zasadzie a po nas choćby potop.
A ja owszem - wolę czyste powietrze i naturalna zieleń - nie sztuczne i podrabiane mutanty.
 
Do góry