Co kupić ? Zestaw Stereo czy Kino Domowe z Virtual Surround ?

collider

New member
Bez reklam
Ten mój pokój to typowy prostokąt o wymiarach 216 Cm szerokości i 437 Cm długości. Jak się na ten pokój patrzy z góry lub z lotu ptaka, to wygląda to tak:

- przy lewej ścianie od dołu stoi meblościanka, która ma 180 cm szerokości, przy lewej ścianie koło meblościanki stoi wersalka, która ma 200 cm szerokości. Wersalka służy do siedzenia i do spania jak się ją rozłoży, także nie ma miejsca na głośniki Surround.

- przy prawej ścianie pokoju na dole są drzwi wejściowe, które otwierają się do wewnątrz pokoju. W pokoju koło drzwi/wejścia/wyjścia stoi szafa, która ma 100 cm szerokości i koło tej szafy stoi stolik RTV. Ten stolik to IKEA VALLVIK.
Stolik szafka rtv TV IKEA Vallvik 100% DREWNO BCM (3706256751) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Między tym stolikiem RTV, a szafą jest wolna przestrzeń która ma 49 cm szerokości. Druga wolna przestrzeń między stolikiem, a ścianą na której jest okno ma 76 cm szerokości. Także w te dwie wolne przestrzenie, spokojnie zmieszczą kolumny podłogowe.

Wyobraźnia zrobi resztę.

Ja nie wiem, ale z tego co czytam jest miejsce na tylne głośniki. Czy ty myślisz, że wszyscy mają je 5 metrów za plecami?Przecież małe głośniki możesz zamontować do ściany na wysokości która nie koliduje z wersalką czy szafą? Wystarczy troszkę pokombinować i masz pełny zestaw KD.
 

Kejmoski

New member
Ja nie wiem, ale z tego co czytam jest miejsce na tylne głośniki. Czy ty myślisz, że wszyscy mają je 5 metrów za plecami?Przecież małe głośniki możesz zamontować do ściany na wysokości która nie koliduje z wersalką czy szafą? Wystarczy troszkę pokombinować i masz pełny zestaw KD.

Napiszę ci tak. W czasach ery DVD miałem pożyczone kino z jednego pudełka firmy KODA. No i jedyne miejsce na tylne głośniki Surround to było i nadal jest górna część oparcia wersalki. Czyli wersalka jest dosunięta do ściany, a głośniki Surround stawiałem na oparcie wersalki i opierałem te głośniki o ścianę. Powiem ci że mnie to stawianie głośników Surround na oparcie wersalki, za każdym razem jak chciałem obejrzeć film, nie przeszkadzało mi. No i jak te głośniki Surround stały na oparciu wersalki to jak popatrzyłem na te poustawiane głośniki to dzięki temu dowiedziałem się jednego ? Gdybym głośniki Surround zamocował na stałe to wtedy mój pokój będzie wyglądał na zagracony, no i te głośniki Surround będą sprawiać wrażenie że są zamontowane na siłę, na upartego. A dzięki kablom głośnikowym z głośników Surround mój pokój był jeszcze bardziej zagracony, nawet wtedy gdy te kable głośnikowe jakoś schowałem. I po tych doświadczeniach stwierdziłem że, ładowanie głośników tylnych Surround do mojego pokoju jest bezsensowne. Taka jest prawda.
 

collider

New member
Bez reklam
Ale ja mowie o malych glosnikach, kostkach do ktorych idzie cieniutki kabel. Takie kosteczki montuje sie nie na oparciu wersalki a na scianie przy pomocy odpowiednich zaczepow lub wiesza na zwyczajnym wkrecie. Ladne male glosniki wcale nie psuly by widoku i robily wrazenia zagracenia. Dodatkowo jesli np. masz biale sciany kupujesz bialy kabel i zlewa sie to optycznie z sciana. No ale jednak widac, ze z ciebie uparciuch :) i ma byc ampek i dwa glosnik, to i bedzie.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Czytam ten wątek od początku i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że kolega Kejmoski nie potrzebuje porady a chce się utwierdzić przy swoim dawno dokonanym wyborze.
Chce zjeść ciastko i mieć ciastko, a tak niestety się nie da. Albo wóz albo przewóz.
Nie ma miejsca na surrondy to polecamy wzmak. Wzmaka nie, bo nie ma wejść cyfrowych to polecamy ampli. Czegokolwiek nie wybierzesz w stereo zagra poprawnie dla zwykłego zjadacza chleba.
Masz małe pomieszczenie a chcesz wstawić podłogówki które przytłoczą to wnętrze i zaleją je dźwiękiem, niekoniecznie może to brzmieć fajnie. ES80 to kawał kolumny, który potrzebuje trochę przestrzeni i powietrza. Lofty mogą być lepszym rozwiązaniem ale mają boczne głośniki niskotonowe które również muszą mieć trochę przestrzeni.
W Twoim przypadku chyba soundbar sprawdziłby się najlepiej.
Np ten: Onkyo - Produkty ť Soundbary ť LS-T10
Zastanów się dobrze nim wydasz kupę kasy na coś czego nie wykorzystasz w pełni.
Jeżeli chodzi o połączenie to wg mnie w przpadku soundbara wszystko łączysz do TV a TV z soundbarem, także kwestią połączenia narazie się nie przejmuj. Dokonaj wyboru teoretycznego a później rozkminimy kwestię podłączenia.
 

Kejmoski

New member
Ale ja mowie o malych glosnikach, kostkach do ktorych idzie cieniutki kabel. Takie kosteczki montuje sie nie na oparciu wersalki a na scianie przy pomocy odpowiednich zaczepow lub wiesza na zwyczajnym wkrecie. Ladne male glosniki wcale nie psuly by widoku i robily wrazenia zagracenia. Dodatkowo jesli np. masz biale sciany kupujesz bialy kabel i zlewa sie to optycznie z sciana. No ale jednak widac, ze z ciebie uparciuch :) i ma byc ampek i dwa glosnik, to i bedzie.

To nie chodzi o to czy głośniki tylne będą małe czy duże. To chodzi o to że, nieważne jakie tylne głośniki powieszę to i tak będzie to kiepsko wyglądać w moim pokoju.
 

Kejmoski

New member
Wlasnie przeprowadzilem doswiadczenie, wylaczylem tylne kolumny w menu i odpalilem jedynie sluszny material do testowania efektow surround (nie mylic z mocnymi uderzeniami suba), mianowicie Transformers 3. Po pierwsze, nie moge wlaczyc przy sygnale Dolby True HD zadnego trybu "virtualnego dzwieku" (sprawdze to porzadnie jeszcze raz), po drugie, jakosc dzwieku byla dalej przyzwoita i nie widze potrzeby ulepszania go. Z tym ze nie zmienia to faktu, ze roznica w odbiorze (wrazeniach) jest drastyczna, na minus w przypadku jak wylaczamy calkowicie tyly. Tylne to podstawa w kinie i nie podlega to dyskusji. W scenie gdzie "Autorobot" ulega awarii, na tylnych slychac sygnal syreny, swist odpadajacych srubek i mase innych dzwiekow ktore tworza genialna scene w polaczeniu z reszta kolumn, natomiast po wylaczeniu tylnych kolumn, wszystkie te dzwieki skumulowaly sie na frontach i centralnym, dalej bylo ok, ale dalekie od pelnego zestawu 5.1 (a w przypadku Transow3 7.1 bo taka ma sciezke ten film)
Jeszcze jedna sprawa, jak zdecydujesz sie na fronty+central, to dobrze jak beda te kolumny zblizone.
Nie widze specjalnie duzych frontow i malego centrala. Jak juz rezygnowac z tylnych, to przynajmniej zapewnic caly front kolumn na podobnym poziomie.
Co do soundbarow, to od jakiegos czasu chetnie odsluchuje i powiem Ci ze jestem pod wrazeniem. Ostatnio na targach AudioShow odsluchiwalem sprzet SONOS i gral fenomenalnie. Fakt, ze tam byly male tylne, ale przod + sub robil swietna robote.
Tansze soundbary, tez wielokrotnie zrobily na mnie wrazenie. Ja bym ich nie skreslal, nie polece Ci konkretnych, ale rozpatrz temat, bo moze to jest wlasnie sprzet dla Ciebie, z natury te sprzety sa nastawione na symulacje (konstrukcja soundbara), a do niewielkich pomieszczen jak znalazl.

Wielkie dziękuję że ci się chciało sprawdzić jak brzmi Kino Domowe bez głośników tylnych. Jak tak czytam twoją wypowiedź to z tego wynika że bez głośników tylnych, jakiś tam efekt kina jest. Mnie by to z jednej strony wystarczyło. No ale jeżeli chodzi o kupno głośników do konfiguracji 3.0 lub 3.1 to nic ciekawego nie widać.

A do SoundBarów to jak tak przeglądam te SoundBary to przekonały mnie te dwa:

YSP-2200 - Yamaha - Soundbary - Top Hi-Fi & Video Design

YSP-3300 - Yamaha - Soundbary - Top Hi-Fi & Video Design

Te inne SoundBary to jakoś mnie nie przekonały.
 

collider

New member
Bez reklam
Spróbujmy jeszcze raz :
amplituner KD
Pioneer VSX-923
Marantz NR1603
Denon AVR-X2000

amplituner stereo
ONKYO TX-8050

głośniki
Dali Zensor 5
KLIPSCH REFERENCE RF 62II
JBL ES90

Masz teraz do wyboru do koloru :)
 

Kejmoski

New member
A co do małych głośników. To te tylne małe głośniki na upartego szłoby powiesić. Nie będzie to dobrze wyglądać, ale będzie Całe Kino Domowe. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co do małych głośników. To te tylne małe głośniki na upartego szłoby powiesić. Nie będzie to dobrze wyglądać, ale będzie Całe Kino Domowe. :)

Czyli jednak :)
Kolego, budzet masz fajny, ale sprawdz tego SONOS'a, nie znam parametrow tego sprzetu, ale wiem jak brzmi. Gralo to naprawde genialnie. Sam mam "duzy" sprzet, ale siedzialem przy odsluchu tych malenstw jak wryty. Jak ta Yamaha brzmi podobnie (moze nawet lepiej?) to bedziesz zachwycony. Tutaj ktos kto osobiscie nie odsluchiwal tych sprzetow, nic ciekawego nie doradzi. Udaj sie moze do jakiegos salonu, nawet MM, tam maja male salki i wystawione soundbary. Ja w przyszlosci do malego pokoju, wlasnie chyba taki sprzet sobie kupie.
 

Kejmoski

New member
Czyli jednak :)
Kolego, budzet masz fajny, ale sprawdz tego SONOS'a, nie znam parametrow tego sprzetu, ale wiem jak brzmi. Gralo to naprawde genialnie. Sam mam "duzy" sprzet, ale siedzialem przy odsluchu tych malenstw jak wryty. Jak ta Yamaha brzmi podobnie (moze nawet lepiej?) to bedziesz zachwycony. Tutaj ktos kto osobiscie nie odsluchiwal tych sprzetow, nic ciekawego nie doradzi. Udaj sie moze do jakiegos salonu, nawet MM, tam maja male salki i wystawione soundbary. Ja w przyszlosci do malego pokoju, wlasnie chyba taki sprzet sobie kupie.

Te SoundBary Yamahy przekonały mnie dlatego że mają dekodery HD Audio i komplet wejść Audio-Video. Moim zdaniem kupowanie SoundBara bez dekoderów HD Audio w erze Blu-Ray jest chyba przestarzałe.

A co do małych głośników to przekonały mnie te oto zestawy głośnikowe do Kina.

Jamo A 200 HCS 5 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

KLIPSCH HDT 500 - GWARANCJA EIC - DOSTAWA I KABLE GRATIS !!! - Mega Hz - Systemy Audio Video

Jakbym miał kupować to które najlepiej wziąć ?
 

collider

New member
Bez reklam
A co do małych głośników. To te tylne małe głośniki na upartego szłoby powiesić. Nie będzie to dobrze wyglądać, ale będzie Całe Kino Domowe. :)

Ja to widzę, że ty sam nie wiesz co chcesz jednak i tylko ciągniesz ten wątek w nieskończoność. Zmienia ci się koncepcja jak nastrój kobietom w czasie okresu :). Ja wysiadam i pokibicuje innym. Udanych zakupów życzę :popcorn:
 

Kejmoski

New member
Ja to widzę, że ty sam nie wiesz co chcesz jednak i tylko ciągniesz ten wątek w nieskończoność. Zmienia ci się koncepcja jak nastrój kobietom w czasie okresu :). Ja wysiadam i pokibicuje innym. Udanych zakupów życzę :popcorn:

Bez przesady. Chodzi mi o to że na upartego mogę zmieścić cały mały zestaw głośników 5.1

Ale na obecną chwilę bardziej wolałbym kupić któryś z SoundBarów Yamahy albo zestaw Stereo z Wzmacniaczem Rotel RA-11 i jakieś głośniki.
 

miniasy

New member
Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe JBL ES 80 to na pewno masz rację. Ale mój kolega jest innego zdania ? Powiedział mi że jak będę miał takie kolumny podłogowe JBL ES 80 to nie będę musiał mieć subwoofera bo te kolumny mają dużo basu. I na tych kolumnach dźwięk nie musi być głośny bo przy nie wielkim stopniu głośności dźwięk będzie dobry. No cena tych głośników jest atrakcyjna to 1800 złotych. Jeszcze są kolumny podłogowe JBL LOFT 50 ważą mniej i można je kupić za 1500 złotych.

A co do kina z jednego pudełka. To nie wiem dlaczego polecacie mi HK BDS 770 ? Mnie jest niepotrzebne kino z jednego pudełka które ma odtwarzacz Blu-Ray ? Bo mam odtwarzacz Blu-Ray w postaci PlayStation 3. Ale filmów z płyt nie odtwarzam bo wszystkie moje filmy mam na zewnętrznym twardym dysku i odtwarzam je przez odtwarzacz multimedialny. Więc po co mi kupować kino z Blu-Ray na którym nie będę odtwarzał płyt ? A co do głośników tylnych. To wiem o tym że głośniki tylne muszą w kinie być, ale nie mam miejsca na głośniki tylne. Jedyne miejsce gdzie mogę postawić głośniki tylne to jest oparcie wersalki. Postawię je na oparcie wersalki i oprze o ścianę, ale to rozwiązanie jest kiepskie i niepraktyczne, bo na wersalce śpię i za każdym razem jak będę rozkładał wersalkę do spania to będę musiał te tylne głośniki zdejmować, a po złożeniu wersalki znowu je będę ustawiał i rozkładał. Jest to niepraktyczne i bezsensowne. Podejrzewam że teraz ktoś myśli o przymocowaniu i powieszeniu tylnych głośników do ściany ? To rozwiązanie też jest kiepskie bo wtedy głośniki tylne będą przeszkadzać. Także odpada. Więc jeżeli chodzi o małe głośniki to mogę jedynie podłączyć głośniki frontowe, centralny i subwoofer. Głośniki tylne musiałbym zostawić w pudełku. A jak myślałem o zestawie głośników w drewnianych obudowach (kolumny podłogowe, centralny, tylne, subwoofer) to wtedy nie mogę postawić głośnika centralnego na stoliku RTV przed telewizorem bo głośnik centralny będzie zasłaniał trochę obraz. Więc taki głośnik centralny w drewnianej obudowie też odpada. Chyba że są takie głośniki centralne na które można postawić telewizor ? Ale takich nie ma. Wiem jedno ? Na pewno mam miejsce na dwie kolumny podłogowe i z tego muszę zrobić jakiś użytek ?

Kwestia SoundBara. Słyszałem jak gra SoundBar i jego brzmienie mnie nie przekonało. No a ten SoundBar Philips nie ma dekoderów HD Audio. Ma tylko DOLBY DIGITAL i DTS. Więc kupowanie urządzenia bez dekoderów HD Audio w dzisiejszych czasach jest marnowaniem pieniędzy. Mało jest SoundBarów z dekoderami HD Audio, DOLBY True HD i DTS-HD. Także SoundBar odpada.

Kwestia mini wieży Yamaha Piano Craft lub Denon. Moim zdaniem ta mini wieże są dobre, ale nie w moim przypadku bo do tych mini wież nie podłącze trzech urządzeń ? Kolejny problem to głośniki ? Te mini wieże są wyposażone w głośniki Monitory. I żeby był jakiś efekt to te głośniki Monitory muszą być na stojakach bo jak będą stać na ziemi to nie będzie efektu dźwiękowego. I do czego zmierzam ? Myślałem o kupnie głośników Monitorów i stojaków na te głośniki, ale policzyłem ile to będzie kosztować to okazało się że cena dobrych głośników Monitorów i stojaków pod te głośniki wynosi 1600 złotych. Trochę lepsze głośniki Monitory i stojaki pod te głośniki kosztują 1800 złotych. Więc moim zdaniem kupowanie głośników Monitorów i stojaków pod nie jest nieopłacalne bo za kwotę 1600 złotych lub 1800 złotych mam dobre Kolumny Podłogowe, które rozpakuję, postawię i podłączę. I dzięki Kolumnom Podłogowym nie trzeba kombinować z Głośnikami Monitorami i stojakami pod te Monitory.

Ja wiem o tym że duży sprzęt wcale nie znaczy lepszy. Zgadza się małe też potrafi, ale w moim pokoju małe jest niepraktyczne i nieustawne.

Jeżeli dalej będziecie mi proponować "Kino z jednego pudełka" lub "SoundBar" to wtedy kupię Amplituner Kina Domowego i Zestaw Kolumn Podłogowych Stereo. No moim zdaniem też będzie dobrze.

Pozdrawiam.

Kolego,
pozwoliłem sobie zacytować Twój post...
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i co piszesz teraz...

Sorki, ale wydając 6 tys., to trzeba przynajmniej widzieć jakiś zarys tego co chcesz, a Ty popadasz ze skrajności w skrajność.

Piszesz o dźwięku HD, że koniecznie i niezbędnie - a chcesz mieć tylko 2 kolumny + central... To po co Ci format Audio HD???

Twierdzisz, że małe głośniczki z tyłu zagracą Ci pokój, ale wielkie JBL-e na fronty, to już jest miodzio...

Na mój gust, sam nie wiesz, czego chcesz...

Jednak będę Ci kibicował, byś swoje marzenia spełnił.
Chociaż na początek, bym radził, byś poszperał w internecie, poczytał "co z czym...", wybrał "kierunek" i wówczas prosił o poradę, na pewno Ci Forumowicze pomogą...
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kejmoski

New member
Przemyślałem Sprawę, Temat i Zdecydowałem się ! Zmieszczę w moim małym pokoju mały Zestaw Głośników 5.1 do Kina Domowego.
Mnie pasują te głośniki:
Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Bo te głośniki są małe i fajnie mi się zmieszczą na stoliku z telewizorem, a centralny głośnik ma niecałe 10 cm wysokości i nie będzie zasłaniał ekranu. A o to mi chodzi. A głośniki tylne Surround powieszę na ścianie.
Tylko teraz się zastanawiam jaki Amplituner Kina Domowego do tych głośników najlepiej kupić ? Bo na przyklad taki Onkyo TX-NR 717 lub Yamaha RX-V 775 to chyba przesada ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A podzielisz sie z nami dokladniejszymi wrazeniami? Jak ma sie do Twoich wczesniejszych oczekiwan? ;) Boston Acoustics?
 

Kejmoski

New member
Witam was. Na początku chciałbym was przeprosić za to że byłem taki uparty. Ale dziękuję wam za rady bo dały mi do myślenia ? Myślałem o tym kinie domowym i myślałem ? W końcu wymyśliłem co kupić. Jeszcze raz zbadałem mój pokój pod względem miejsca na głośniki tylne Surround. No i jak wszystko pomierzyłem to okazało się że mogę zmieścić z małym trudem dwa stojaki na malutkie głośniki Surround. A te głośniki to:

Boston Acoustics SoundWare XS 5.1 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Wybór padł na ten zestaw głośników bo są tak małe że znakomicie mi pasują do mojego małego pokoju. Głośniki Frontowe i Centralny dzięki temu że są malutkie, to znakomicie mi się te głośniki zmieściły na stoliku RTV z telewizorem. Głośnik Centralny jest tak mały że spokojnie postawiłem go na stoliku przed telewizorem i niezasłania ekranu. Głośniki Frontowe też się znakomicie zmieściły na stoliku RTV z lewej i prawej strony telewizora. I jeszcze jest troszkę luzu. Subwoofer postawiłem na podłodze koło stolika RTV i też znakomicie tam pasuje. Także z tego zestawu małych głośników Boston Acoustics jestem bardzo zadowolony. Także głośniki już mam i grają dobrze.

Kolejna sprawa to Amplituner Kina Domowego. Amplitunera Kina Domowego jeszcze nie kupiłem bo ciągle się jeszcze zastanawiam z jakiego przedziału cenowego kupić Amplituner do Kina Domowego ? No i posłuchałem Amplitunery Kina Domowego Onkyo, Denon, Marantz, Harman/Kardon, Sony, Pionieer i Yamaha. Przyznam się że najbardziej spodobały mi się Amplitunery z Yamahy, Onkyo i Marantz. Ale mam problem ? Bo chciałem kupić Amplituner Kina Domowego w kwocie do 3600 złotych, bo od wielu lat marzy mi się taki Amplituner Kina Domowego. Oto modele jakie sobie wybrałem i które mi się podobają. To:

-Yamaha RX-V 775 lub RX-A830.
-Marantz SR 5007 lub SR 6007.
-Onkyo TX-NR 717 lub 616 lub 626.

Ale mam wrażenie że te Amplitunery Kina Domowego do tych małych głośników Boston Acoustics są chyba za mocne ? Chciałem kupić któryś z tych modeli, ale się zawahałem. Dlatego proszę was o pomoc bo nie chcę popełnić głupiego błędu.

Pozdrawiam i przepraszam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem do tak małych głośników wystarczą podstawowe modele amplitunerów. Ważne żeby amplituner miał auto-kalibrację. Chyba, że ten zakup traktujesz przyszłościowo tzn. zamierzasz za jakiś czas zmieniać kolumny np. jak warunki lokalowe się zmienią to jest sens inwestować w droższe amplitunery.
 
Do góry