Co kupić: TX-P42X20 czy TX-P42S20 ??????

Fenol

New member
Witam,

Do końca tygodnia muszę zakupić tv i mam pytanko. Który z powyżej cytowanych modeli kupić?

Byłem już praktycznie zdecydowany na ten model droższy (seria S), ale wg opinii niektórych forumowiczów obraz tv z serii S może być mniej wyraźny (nieco gorszy) w przypadku sygnału SD
(a taki właśnie posiadam). Stąd też moje wahanie. Czy warto wobec tego dopłacić kilka stówek do serii S czy jednak wystarczy seria X??? Podkreślam, iż na dzień dzisiejszy mam sygnał SD i nie posiadam konsoli. Tv ma służyć do "zwykłego" oglądania tv (sport, filmy..).

Z góry dzięki za pomoc.

Niezdecydowany:(

Ps. czy model TX-P42S20 a TX-P42S20E to to samo?
 

osip

New member
Jesli tylko do zwyklego sd, wystarczy ci spokojnie x20.
S20, jesli bedziesz moze kupywal blue ray, konsole...


TX-P42S20 a TX-P42S20E - to te same modele
 

Fenol

New member
Dzięki za odpowiedzi.

A czy w przypadku wykorzystania sygnału SD obraz na TX-P42S20 może być "gorszy" niż na tym "niższym" modelu?
 

Xisiek

New member
Dzięki za odpowiedzi.

A czy w przypadku wykorzystania sygnału SD obraz na TX-P42S20 może być "gorszy" niż na tym "niższym" modelu?

Naturalnie nie moze byc gorszy, chocby dlatego ze S20 ma nowsza i lepsza matryce o tej, ktora jest uzywana w serii X. Niestety na tym forum od pewnego juz czasu poziom i wiarygodnosc wypowiedzi jest delikatnie mowiac dyskusyjna, czego najlepszym dowodem sa bzdurne mity, ze np seria X ma lepszy obraz niz S przy sygnale SD :fool:
Sprawa jest prosta - S to zdecydowanie lepsza matryca a co za tym idzie obraz, wiec jezeli wybrales S to ja po prostu kup, a jezeli masz watpliwosci to udaj sie do sklepu i porownaj obraz osobiscie, bo to Ty decydujesz i to Tobie sie ma obraz podobac a nie jakiemus "mistrzowi" z forum.

PS>Dlatego rowniez jezeli bedzie ogladal oba i bardziej spodoba ci sie X, albo nie bedziesz widzial roznicy na korzysc S, to olej to co wyzej napisane i kupuj to co Cie przekona.
 

tomy_pl

New member
tv z serii S może być mniej wyraźny (nieco gorszy) w przypadku sygnału SD
(a taki właśnie posiadam).

Jakieś inne argumenty niż zaczytane opinie?
Idź do sklepu i sam porównaj - najlepszy test, uwierz mi.
S20 do sygnału SD a tymbardziej HD jest rewelacyjny.
Kupuj S-kę, będzie zadowolony.
 

Fenol

New member
Hi,

Dzięki za zainteresowanie zapytaniem. Kupiłem wersję S (42 cale) i jestem zadowolony:)

Teraz z kolei muszę kupić jakiś uchwyt. Czy ktoś może podać namiar na jakiś przyzwoity model??
Czy są jakieś wersje umożliwiające ukrycie kabli?

Pz,
 

seboos

Member
Jak się sprawuje i jakie warunki masz w pokoju? Też się zastanawiam nad P42S20 i ciągle czytam różne opinie :)

Napisz coś na temat tego telewizora :)
 

fireman82

New member
Przyszedł do mnie kiedyś kolega, który ma S20E Panasa (ja mam X20E) i mówi taki text: "po ch... ja kupowałem S20E i tysiąc więcej dałem jak obraz mam taki sam ja ty, moze nawet mniej wyrazisty czy ostry ???"
Obydwoje mamy sygnał SD z platformy cyfr. więc odpowiedz sobie sam na to pytanie. Oczywiście nie wiem jakie by były różnice przy sygnale HD czy Blue Ray czy X-Box, to przyznaje....
Pozdrawiam i martw się dalej (też tak miałem, he he)

A poza tym jak ten koleś kupi wreszcie telewizor to dam na mszę......
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Nie wiem jak tam na X20, na X10 obraz czy to Blu Ray, xbox 360, DVD, PC jest zawsze perfekcyjny.S20 pewnie kupił, gdy zobaczył 600Hz w opisie TV :-D.
 

kowal801

New member
Bez reklam
S20 pewnie kupił, gdy zobaczył 600Hz w opisie TV
ale to właśnie jest marketing, liczby niesamowicie robią wrażenie, jeśli by było odświeżanie 1000hz to tez to kupi człowiek .Ja tam jest za tradycyjnym układem 100hz uważam ,ze jest wystarcz jacy.
 
Do góry