Co kupić?Toshiba/Sony?

Maaaniek25

New member
Witam wszystkich.
Mam poważny dylemat z kupnem telewizora, im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Zastanawiam sie nad Toshiba 37 xv635, ale sama marka jak i serwis tego producenta (zasłyszane na forum) powodują u mnie wątpliwości. Najchętniej kupiłbym sony 37w5500 ale to wydatek rzędu 3100zł, ewentualnie myślę o 32w5500. Wpadł mi do głowy również pomysł na plazmę Panasonica 40lub 42cale do 2,5k ale to w ostateczności. Proszę o wasze rady co do wyżej wymienionych tv, może nowe propozycje marek, Samsung może Sharp?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 3,5x5,8
preferowana marka? - brak
preferowana wielkość ekranu ? - 32-37
jaki sygnał - narazie SD kablówka, laptop HD, ps3
jaka odległość od ekranu ? - 2-3m
jakie urządzenia do podłączenia? -ps3
jaka klasa cenowa? - do 2500zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - 30% popołudniami 70% wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okna od strony południowej
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2, w weekendy więcej
Jaki masz ulubiony program? - sportowe, informacyjne
Ma stać czy wisieć? - stać
Czego oczekujesz od telewizora ? - pięknego obrazu, w HD i w SD, 100hz
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co do "marki" to toshiba w segmencie telewizorow ma ugruntowana pozycje.
Z serwisem juz tez nie ma klopotow.
37" bedzie ok.
do ps3 z sony polecane jest z4500 ze wzgledu na niski input lag
 

Maaaniek25

New member
Dzięki za odpowiedzi. Możecie mi powiedzieć jak na tle tej Toshiby i Z4500 wypadają nowe modele Sony jak kdl-ex500 czy nx500? Są już jakieś informacje odnośnie tych nowych modeli i pokazywanego przez nie obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do końca tygodnia będzie test.
Czekamy na dostawę nowości Sony . Więc będę mógł coś powiedzieć :)
 

yareku

New member
Ja zakupiłem Toshibę i poszła do serwisu i już czekam 3 tygodnie i nic się nie wydarzyło w sprawie mojego TV. Nie potrafią nawet powiedzieć w przybliżeniu kiedy zrobią TV. Kto mi zwróci za to, że nie będę miał telewizora miesiąc? Ściągają panel chyba z bieguna polarnego, bo z każdego zakątka świata można część sprowadzić w 5-10 dni. Serwis nadal działa wolno. Mówię to dzisiaj 23 lutego 2010.
update
Zadzwoniłem do centralnego serwisu, dlaczego to tyle trwa. Zostałem poinformowany, że serwis centralny nie wysyła części do innych serwisów i w ogóle było zdziwienie, że chcą mi naprawiać TV w lokalnym. Oni powinni tylko odebrać TV z mojego domu. Centrala zainterweniowała i dopiero teraz mój TV trafi, gdzie trzeba i sprawa się potoczy. Pewnie kolejne 3 tygodnie w plecy.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Ja zakupiłem Toshibę i poszła do serwisu i już czekam 3 tygodnie i nic się nie wydarzyło w sprawie mojego TV. Nie potrafią nawet powiedzieć w przybliżeniu kiedy zrobią TV. Kto mi zwróci za to, że nie będę miał telewizora miesiąc? Ściągają panel chyba z bieguna polarnego, bo z każdego zakątka świata można część sprowadzić w 5-10 dni. Serwis nadal działa wolno. Mówię to dzisiaj 23 lutego 2010.


Potwierdzam serwis jest tragiczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yareku -
podaj gdzie jest Twój telewizor w jakim serwisie ?
nr zlecenia , datę ?
 

yareku

New member
Dzięki za zainteresowanie. Na razie chyba nie potrzebna jest mi pomoc. Robię tutaj off-topa. Przepraszam za bałagan.
Disiaj 24 II miałem telefon z centralnego serwisu. TV zostanie do nich przesłany i jak deklarują rozpatrzą sprawę w piątek lub poniedziałek. Dziwią mnie tak małe kompetencje serwisu lokalnego z Płocka. Byli u mnie w domu technicy. Pokazałem im smugę i ocenili, że to się kwalifikuje to wymiany matrycy, prawdopodobnie całego TV. Teraz TV trafi do centralnego i ponownie będzie to rozpatrzone.
 
Do góry